Урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження преосвященного Владики Андрія Сапеляка

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
 • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
    • Урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження преосвященного Владики Андрія Сапеляка

     Впродовж трьох днів, 12-14 грудня, у Львові проходитимуть урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження преосвященного Владики Андрія Сапеляка.

     Розпочнуться заходи 12 грудня науковим семінаром «Українська Греко-Католицька Церква  на ІІ Ватиканському соборі» у Львівській Духовній семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35, Львів). Його учасниками будуть: Президент Інституту екуменічних студій УКУ о. д-р Іван Дацько, керівник проектів і програм Інституту екуменічних студій УКУ Тарас Курилець, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк.

     13 грудня, на свято Всехвального ап. Андрея Первозванного, відбудеться Богослужіння у Храм Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175), поминальна Панахида та освячення надгробного пам’ятника на цвинтарі у м. Винники.

     14 грудня у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці пройде урочиста академія з нагоди столітнього ювілею Владики Андрія Сапеляка. Спогадами про владику Андрія Сапеляка поділиться Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, Провінційний настоятель ОО Салезіян УГКЦ о. Кароль Манік СДБ, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк, колишній вихованець Української Малої Семінарії (Німеччина) Микола Франкевич, о. Максим Рябуха СДБ, о. д-р Іван Дацько, Президент Інституту екуменічних студій УКУ, с. Стефанія Марко зі Згромадження Сестер Св. Йосифа, о. Андрій Платош СДБ та довголітній секретар Владики Андрія о. Василь Король СДБ.

     На завершення урочистостей відбудеться відкриття Музею українських греко-католицьких салезіян ім. Владики Андрія.

     Біографічна довідка:

     Народився Андрій Сапеляк 13 грудня 1919 року в селі Ришкова Воля Ярославського повіту. Він був першою дитиною в українській селянській родині Михайла Сапеляка та Агафії Ярош і мав молодших братів та сестер: Василя, Емілію, Марію та Ярослава. Його батько мав тільки народну освіту. Однак в австрійському війську служив у чині підофіцера. Після закінчення Перемишльської гімназії Андрій вступив до Згромадження отців салезіан. 29 червня 1949 року був висвячений у священики. Вищу освіту здобув у Салезіанському університеті в Італії (Турин), факультет канонічного права.

     1951 року організував у Франції Українську малу семінарію і був її першим ректором.

     1961 року о. Андрія іменовано першим єпископом українських вірних у Аргентині, де він трудився 36 років.

     Спочатку владика Андрій був іменований Апостольським візитатором для українців католиків в Аргентині, а після створення єпархії — Апостольським адміністратором Української католицької єпархії в Аргентині.

     1968 року разом з владикою протопресвітером Борисом Арійчуком обраний до керівних органів Української центральної репрезентації в Аргентині.

     1997 року повернувся в Україну. На 80-му році життя їде з пасторальною місією у місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області, де працює до 2014 року.

     У 2014 році переїжджає у м. Винники (Личаківський район м. Львова), де і проживав до останніх днів.

     Помер 6 листопада 2017 року.

     Владика Андрій Сапеляк відомий як діяч Вселенської Церкви: був членом комісії Східних Церков на II Ватиканському Соборі (1962—1966).

      

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
    • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"