Молитися онлайн, не цілувати плащаниці, на Великдень служити на вулиці, ‒ Глава УГКЦ дав поради, як служити у Страсний тиждень і на Великдень

Читай також

 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
 • Невідомий «Заповіт» митрополита Андрея Шептицького від 17 квітня 1928 року
    • Молитися онлайн, не цілувати плащаниці, на Великдень служити на вулиці, ‒ Глава УГКЦ дав поради, як служити у Страсний тиждень і на Великдень

     Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав на численні прохання єпископів Церкви, як у час пандемії Covid-19 служити страсні й пасхальні богослужіння, дав декілька порад. Важливо зазначити, що УГКЦ є глобальною Церквою, яка присутня на всіх континентах. Тому поради Глави УГКЦ мають універсальний характер.

     На основі цих порад єпископи у своїх єпархіях та екзархатах мають допомогти священникам сформувати критерії стосовно поведінки священнослужителів у цих надзвичайних обставинах.

     Перше – якщо у Страсний тиждень і на свято Воскресіння Христового в країнах нашого проживання триватиме карантин, то пасхальні богослужіння слід проводити в такий самий спосіб, як ми молилися в неділі Великого посту, тобто зараз.

     Предстоятель вважає, що вірних треба заохочувати якнайбільше користати із трансляцій церковних богослужб, але їх мають забезпечити священнослужителі з храмів та соборів.

     Друге – страсні й великодні служби цього року в усій Католицькій Церкві служаться без участі вірних – заради безпеки, щоб зменшити контакт між людьми і не поширювати вірусів.

     Третє – у Великий четвер цього року не виконувати обряду вмивання ніг.

     Четверте – у Велику п’ятницю не робити жодних процесій – ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування.

     Блаженніший Святослав радить організувати доступ до плащаниці так, щоб люди не скупчувалися в храмі понад встановлену санітарними нормами допустиму кількість осіб.

     П’яте – у неділю Пасхи служити, по змозі, надворі. Не робити процесій – ні в храмі, ні довкола храму. Якщо владики вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці. Усі інші повинні залишитися надворі. При цьому їм треба забезпечити можливість брати участь у богослужіннях, слухаючи відправи через гучномовці або переглядаючи їх на екранах. Слід просити людей не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані.

     Та однак, якщо карантин цього вимагатиме, слід брати участь у богослужіннях через трансляції, залишаючись вдома.

     Шосте – освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски й великодні страви на Пасху лише надворі. Просити при цьому вірних не скупчуватися понад дозволену норму відстані між собою. Освячувати страви можна у Великодню суботу стільки часу, скільки це буде потрібно.

     Також Глава Церкви наголошує, аби до храмів не приносили страви на освячення особи літнього і похилого віку; ті, у яких члени родини мають ознаки респіраторного захворювання; ті, хто перебуває на самоізоляції. Їх слід повідомити, що великодні кошики будуть освячені теж за посередництвом онлайн-трансляцій.

     “Прикладом у цьому нам має слугувати Папа Римський, який благословляє людей на площі Святого Петра у Ватикані, і це благословення поширюється також на тих, хто єднається з ним за допомогою радіо і телебачення”, – запевняє Блаженішший Святослав.

     Також не потрібно водити гаївок біля храмів, не влаштовувати великодніх забав, щоб не збирати людей разом.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
    • Невідомий «Заповіт» митрополита Андрея Шептицького від 17 квітня 1928 року
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Коментарі

       • Ірина    04.04.2020 о 01:18

        Слава Ісусу Христу! прошу роз”яснити, як би мала відбуватися сповідь і причастя в цей час? Бо страшно, хоча і з вірою приступаю. Дякую за відповідь.

       • Що не змогли зробити сатаністи типу: Маркса, Леніна, Сталіна, Хрущова, Мао Дзедуна…, те зробила добровільно переважна більшість християн, слухаючись своїх церковних провідників. Зробили навіть більше: прирівняли храми до базарів, барів, кінотеатрів…, а Тіло і Кров Христа — до канапки із ковбасою. Бог осміяним не буває. Чекайте від Нього відповідь. Що би хто не казав, але московська церква через своїх рядових священиків, особливо в Україні, здала цей іспит на -4, а всі ті, що так гордилися, що вони належать до петрової церкви, яку пекельні ворота не подолають (так вони трактують Мт.16:18), при лише міфічній небезпеці зрадили Христа під видами хліба і вина. Та ще це виправдовують, посилаючись на слово Боже, замість чесно признатися: “Боїмося, слаба віра…” Нічого не змінилось від часів синедріону, що засудив Христа. Один чоловік мав пророчий сон, в якому був добротний старий храм, але без хреста на куполі. Репетиція, або й може вступ Антихриста, пройшов успішно. “Думай-те!” — як казав один клоун, і, за сумісництвом, теперішній президент України.