Священник, що організовує виставку картин ув’язнених, потребує допомоги

Читай також

 • Отець Лука Михайлович: «Підтримка — це витончене мистецтво бути поруч»
 • На війні образ Бога, віри, себе в церкві розхитується і розвалюється як пазл — його потрібно допомогти перебудувати, — психолог-богослов Максим Вербельчук
 • Стій зі мною. Нас буде Десять і ми будемо з Богом
    • Священник, що організовує виставку картин ув’язнених, потребує допомоги

     Я знаю священника Констянтина Пантелея вже не один рік. Думаю наше знайомство почалось у 2010, можливо раніше. Близько 10 років тому. Тоді, будучи студентом, я дізнався, що серед богопосвячених осіб є ті, що відвідують в’язниці.

     Ніхто не мріє потрапити у в’язницю, та й працювати там небагато охочих, однак є люди, які приїжджають щоб відвідати ув’язнених по добрій волі – священники, волонтери.

     Отець Констянтин Пантелей – керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ.

     Він відвідує ув’язнених у тюрмах України привозячи зібрану волонтерами допомогу – для жінок з дітьми, які перебувають у СІЗО, для неповнолітніх, для засуджених на довічне ув’язнення та інших категорій осіб, які перебувають за колючим дротом.

     Привозить у в’язниці священник Констянтин не лише речі для потребуючих за гратами – одяг, взуття чи частунки, але також духовний супровід – сповідає в’язнів, вислуховує, дарує слова підтримки.

     У досвіді священника сотні історій, ним прочитані сотні листів з проханнями і подяками.

     Бути священником у тюрмі, напевне не легко, кажу це з досвіду свого волонтерства у в’язницях.

      Завдяки отцю я відвідав близько десятка тюрем в України за останні десять років. Історії людей, які опинилися у тюрмах дуже різні і часто дуже складні. Людей, їх очі, голос, посмішки чи печаль на обличчі я згадую повертаючись з місць позбавлення волі. Ці історії живуть зі мною у моїх буднях. Комусь ми, як волонтери, можемо допомогти, комусь ні. Хоча насправді, я вірю, що допомагає Бог – ми лише інструменти.

     Від початку карантину відвідувати  в’язниці волонтерам, громадським організаціям та представників церков заборонено. Отже вже більше ніж пів року навіть рідні не можуть побачитись з ув’язненим.

     Коли у тюрми не приходять «гості» вона наче закисає, стає наче довгонепровітрювана квартира. Коли громадські організації, волонтери чи представники церков приходять у в’язницю, то для багатьох – це наче ковток свіжого повітря, підтримка, віра в те, що інше життя існує, що можна жити по-іншому. Коли приходять люди «зі свободи» у тюрму – це пригадує засудженим за злочини про надію. Пригадування про те, що вільне життя існує. Все ще існує, хоча в тюремних буднях легко забути про це.

     У тюрмі легко перестати вірити у своє існування – всі дні однакові, і кожен день у своїй сірості не обіцяє нічого кращого. Інколи здається, що життя вже немає – це все якась зла казка, чи комп’ютерна гра де я лише спостерігаю за тим, що відбувається.

     Однак ідея отця Костянтина, як підтримати людей у в’язниці, що перебувають у подвійній ізоляції – ув’язненні та карантині, дуже проста – запропонувати їм конкурс творчих виробів – картин, вишивки, виробів з дерева та інше.

     Ця ідея знайшла відгуки у начальників в’язниць і у співпраці з Благодійним фондом «Карітас-Київ» почалась  підготовка до конкурсу мистецьких виробів – Всеукраїнська виставка-конкурс «Покликані до свободи».

     На сьогодні священник Констянтин Пантелей отримав більше 100 мистецьких виробів з місць позбавлення волі зі всієї України. Залучено близько 100 волонтерів.

      4 грудня буде відкрито для відвідувачів виставка мистецьких робіт ув’язнених у місті Києві – Патріаршому соборі  Воскресіння Христового УГКЦ.

     Кращі роботи митців з-за грат отримають грошову винагороду, переможців визначатиме журі.

     Однак організація виставки виробів мистецтва – це дуже клопітка, складна та витратна справа.

     Священник Констянтин Пантелей у своїй сторінці у соцмережі facebook звернувся з проханням про фінансову допомогу для реалізації виставки творчих робіт в’язнів. Він щодня на своїй сторінці звітує про отримані кошти. Кожен читач цієї статті може допомогти у реалізації виставки робіт ув’язнених навіть пожертвувавши 50 чи 100 гривень. На 25 листопада зібрано понад 80% потрібної суми.

     Як пише у себе на сторінці у фб священник:

     Станом на 22:00 24 листопада для потреб Виставки-конкурсу зібрано 81.08% необхідної суми – доброчинці переказали 58 465 ₴

     З них призовий фонд: 33 548 ₴

     З них витрачено на матеріали для творчості: 5 905 ₴

     За доставку творів до Києва сплачено: 6 150 ₴

     На матеріали і обладнання експозиційного простору: 6 680 ₴

     Організаційні витрати, підготовка творів до експонування: 257 ₴

     Кошти, зарезервовані для організації експозиції: 5 925 ₴

     Охочі підтримати конкурс, будь ласка прийміть до уваги наступні реквізити:

     «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КАРІТАС – КИЇВ»

     Код ЄДРПОУ 21477781

     Рахунок UA36 325365 00000 26004030299143

     в АТ «КРЕДОБАНК» м. Київ

     призначення переказу – благодійна пожертва на статутну діяльність

     або на картку в Приватбанку: N 4731219120438894 Пантелей К. Ю.

     Призначення переказу: благодійна пожертва на організацію конкурсу-експозиції.

     Буду вдячний за поширення цієї статті. Нехай Бог благословить кожного жертводавця.

     Як написано на сайті Державної кримінально-виконавчої служби України:

     «Проведення подібних заходів сприяє кращій суспільній комунікації засуджених в процесі реінтеграції, а також подолання психологічної та емоційної напруженості пов’язаної з тривалою ізоляцією. Адже, духовне збагачення перш за все ґрунтується на розвитку соціально-корисних інтересів, що відповідає соціальним нормам і є складовою їхнього виправлення».

     Завдяки Вашим пожертвам хтось – хто перебуває у в’язниці буде побаченим і зігрітим увагою – тому що його картина тішить око відвідувача виставки, а отже він не самотній і не забутий.

     Спеціально для «ДивенСвіт» волонтер пенітенціарного душпастирства УГКЦ, Pr-менеджер Благодійного фонду «Карітас-Київ» Василь ВОЗНЯК

     Читай також

    • Отець Лука Михайлович: «Підтримка — це витончене мистецтво бути поруч»
    • На війні образ Бога, віри, себе в церкві розхитується і розвалюється як пазл — його потрібно допомогти перебудувати, — психолог-богослов Максим Вербельчук
    • Стій зі мною. Нас буде Десять і ми будемо з Богом
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.