«Добровільність, доступність, безпечність» – позиція УГКЦ щодо питання вакцинації від Covid-19

Читай також

 • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
    • «Добровільність, доступність, безпечність» – позиція УГКЦ щодо питання вакцинації від Covid-19

     8 лютого 2021 року в Києві стартував Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

     Він став майданчиком для суспільного діалогу про пандемію та її подолання. Перший день форуму завершився спеціальною сесією «Розмова релігійних діячів України», під час якої спікери обговорили ставлення Церкви до вакцинації від Covid-19 і зокрема розповіли, як релігійна спільнота впливає на ставлення вірян до процедури. Українську Греко-Католицьку Церкву на форумі представляв о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ.

     Під час сесії о. Олекса Петрів поділився досвідом Української Греко-Католицької Церкви в боротьбі з пандемією.

     «Українська Греко-Католицька Церква намагалася адекватно та солідно відповідати на той виклик, який перед нами постав. Дякуючи Богові і тому, що структура нашої Церкви є у 27 країнах світу і на 5 континентах, ще до впровадження карантину в Україні ми вже мали відповідні прецеденти, яким чином народи в різних куточках світу відповідають на цей виклик і вже мали узагальнену картину. Ще до запровадження карантину в Україні ми дали відповідні інструкції та розпорядження, яким чином влаштувати духовне життя парафіян у нашій Церкві. Подальші відповіді на зростаючі виклики були у тому ж самому ключі. З огляду на це, під час перших тижнів карантину в нашій Церкві було створено Антикризовий комітет, який займався і продовжує займатися опрацюванням адекватної відповіді на актуальний виклик. Було зроблено багато речей, які пояснювали вірним УГКЦ, а також усім людям доброї волі, як правильно себе поводити», – сказав священник.

     Відтак він пригадав присутнім, що Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, озвучив позицію нашої Церкви щодо вакцинації вкінці січня на засіданні ВРЦіРО.

     «Коротко цю позицію можна охарактеризувати трьома словами: перше – добровільність, друге, що дуже важливо, – це доступність, і третє – безпечність. Скорочено – ДДБ. Якщо вакцинація і всі супутні процеси в Україні відбуватимуться, згідно з цим принципом, позиція Церкви буде, безумовно, сприятливою», – запевнив представник УГКЦ.

     Читайте також: «Вибір вакцини важливий не лише з точки зору її ефективності, а й технології створення», – Глава УГКЦ на засіданні ВРЦіРО

     Крім того, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ звернувся до учасників Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» з пригадуванням, що вакцинація, про яку зараз так багато говориться, – це не панацея.

     «Вакцинація – це лише засіб боротьби з коронавірусною пандемією, хоч і дуже серйозний, проте все ж засіб. Не слід забувати про ті речі, яких потрібно дотримуватись для подолання пандемії: масковий режим, миття рук, дистанція. Сюди тепер додається і вакцинація, яка, однак, є лише кроком у боротьбі», – наголосив о. Олекса.

     «Наступним кроком (мабуть, він буде вже останнім у відповіді на виклик, який перед нами стоїть) буде питання нових ліків і протоколів лікування», – зауважив о. Олекса, посилаючись на твердження міністра закордонних справ України.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
     • Оціни

      [ratemypost]