Глава УГКЦ з нагоди 150-літнього ювілею Лесі Українки: «Наше завдання – наблизити її постать до кожного українця»

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
 • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
    • Глава УГКЦ з нагоди 150-літнього ювілею Лесі Українки: «Наше завдання – наблизити її постать до кожного українця»

     Це стане можливим лише тоді, коли її «дітища» [літературні твори – ред.] знайдуть відгук у наших серцях. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ в листі до міського голови Новограда-Волинського п. Миколи Боровця з нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки.

     Приємно, – зазначає у листі Предстоятель, – що на батьківщині Лесі Українки докладаєте чимало зусиль для вшанування та популяризації творчості нашої великої поетеси. Щиро дякую всім людям, залученим до організації та реалізації програми святкування. Глава Церкви переконаний, що дані заходи впадуть як добре зерно в душі спраглих невмирущого українського слова людей, особливо молодого покоління.

     «Сьогодні наша Леся – саме так зможе називати поетесу кожен, хто прочитає її твори (не тільки ті, які входять до шкільних підручників) – може навчити нас, як цінувати власне життя, що є безцінним Божим даром, і як, використовуючи свої таланти, служити Батьківщини та спільному добру», – мовиться у листі.

     На переконання Отця і Глави Церкви, вшановуючи видатну українку, ми віддаємо честь і славу сотням невідомих поетів, письменників, перекладачів, які, присвятивши своє життя високим ідеалам, залишаються не вивченими у своїй Батьківщині. Спадок Лесі Українки для кожного з нас є великим подарунком, який ми маємо обов’язок зберегти і передати своїм нащадкам.

     «Бажаю Вам, щоб усі заплановані Вами заходи пройшли з великим успіхом, залишивши в серцях учасників глибоку вдячність і прагнення відкривати для себе творчість Лесі Українки. Як завдаток щедрих Божих дарів, вимолюємо для Вас рясне Боже благословення», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

     Пригадуємо, що сьогодні, 25 лютого, минає 150 років від дня народження Лесі Українки. У свідомість українського народу Леся Українка увійшла як поетеса мужності і боротьби, символ любові та відданості Україні. Її приклад наслідували сотні тисяч жінок-героїнь, що без вагань стали до боротьби за волю України в жорстокому XX столітті.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
    • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
     • Оціни

      [ratemypost]