«#Піст – це…» новий соціальний благодійний проєкт в Івано-Франківську

Читай також

 • Чому наші релігійні вчинки не означають, що ми святі
 • #НазустрічРіздвуХристовому. День 1. 15 листопада. Назустріч Богові, який надходить
 • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
    • «#Піст – це…» новий соціальний благодійний проєкт в Івано-Франківську

     в Івано-Франківську стартував новий соціальний благодійний проєкт «#Піст – це…». Натхненниками та реалізаторами ідеї є Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

     За словами організаторів, мета проєкту полягає у новому погляді на піст та зміні дещо банального ставлення до Великого посту як такого.

     «Коли ми постимо, то зазвичай від чогось утримуємося, але здержування як таке для практики посту ще не є достатнім. Потрібно відкрити своє серце, щоб побачити інших, щоб послужити іншому, щоб відчути потребу іншого. Якщо я просто утримуюся від надмірного вживання їжі – це може бути простою дієтою, але якщо я утримуюся від їжі, щоб поділитися нею з ближнім, – це вже справжній піст. Якщо я весняного дня пройдуся пішки – це корисний для мого здоров’я фітнес, але якщо зекономлене пальне я пожертвую потребуючому – це вже справжня практика посту. Цей перелік може бути доволі довгим. Його ми й намагалися в простий спосіб закласти в нашу благодійну Великопосну акцію «#Піст – це…». Саме такий піст подобається Господеві і він веде нас до Божого царства», – розповідає о. Іван Стефурак, керівник департаменту інформації.

     В рамках проєкту у центральній частині міста на умовах безкоштовної соціальної реклами вже розміщені сітілайти з промовистими закликами творити добро. Незабаром ці інформативні соціальні звернення з’являться й на білбордах.

     Зокрема на них можна прочитати наступне:

     «Піст – це час для добрих справ»

     «Під час посту віддай обід бідному»

     «Піст – це стримання язика. Пости «здорову» інформацію»

     «Під час посту носи маску з любові до ближнього»

     «Піст – це повернути собі та ближнім гідність і свободу»

     «Під час посту залиши машину: літр палива = обід для вбогого»

     «Оскільки ми живемо в перенасиченому інформацією світі, ми намагалися зробити наші вирази, зображення та відео в даному медійному проєкті лаконічними, промовистими, та надати змістовного наповнення. Цей проєкт носить соціально-екологічний характер, оскільки має на меті показати, що між нашими щоденними вчинками та вірою в Бога існує тісний взаємозв’язок. В сучасному, розвиненому й цивілізованому світі нам слід постійно вчитись любити одні одних по-новому, тому такий, на перший погляд, незначний вчинок, як залишити на день автомобіль вдома, ми можемо трансформувати в конкретний вияв любові. Адже, заощаджена літра пального – це чистіше повітря для ближніх, а заощаджені кошти на паливі – це еквівалент обіду для потребуючого», – переконаний о. Володимир Містерман, заступник керівника Департаменту інформації.

     Окрім того, в Департаменті інформації зняли короткий відеоролик, який демонструє, що один хороший вчинок може створити справжній «ланцюжок» добра. Адже піст – це час для добрих справ, які чинити не так складно, як видається на перший погляд.

     Джерело

     Читай також

    • Чому наші релігійні вчинки не означають, що ми святі
    • #НазустрічРіздвуХристовому. День 1. 15 листопада. Назустріч Богові, який надходить
    • Блаженніший Святослав, у відповідь на заклик Папи Франциска, закликав вірних УГКЦ 27 жовтня провести в пості та молитві
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.