Католицька молодіжна конференція про майбутнє Європи

Читай також

 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Католицька молодіжна конференція про майбутнє Європи

     Упродовж трьох днів ― 3, 10 та 17 червня відбувалася міжнародна Католицька молодіжна конференція про майбутнє Європи, на яку зібралися представники молоді з усього католицького світу.

     ― Нам важливо, що серед учасників була й українка, яка зараз мешкає в Польщі, Мар’яна Городницька. Так ми засвідчуємо єдність з усім світом, а також наше співвболівання за духовний розвиток сучасної Європи, ― наголосив відповідальний за молодь УГКЦ Польщі отець Григорій Назар.

     ― Мала честь представляти УГКЦ із Польщі на Католицькій молодіжній конференції про майбутнє Європи «Європа нашої мрії» (Catholic Youth Convention on the Future of Europe), яку організувала Єпископська Конференція ЄС (COMECE). Ця зустріч спонукає католицьку європейську молодь до спільних роздумів про консолідацію європейської демократії з екологічними, цифровими та інклюзивними змінами, котрі зазнаємо сьогодні, під час ковідної кризи, ― повідомила Мар’яна Городницька із Польщі.

     Учасниками онлайн-заходу була майже сотня молодих католиків, представників усіх країн-членів ЄС. Окрім промов європейських експертів про сучасні виклики в Європі, відбувалися обговорення в групах, де пропонували шляхи вирішення різноманітних проблем. Одна зі зустрічей, наприклад, була присвячена соціальному видужанню європейської спільноти та будуванню Європи Солідарності і Братерства.

     ― Я разом із шістьма представниками Німеччини, Бельгії, Чехії, Іспанії, Словенії та Румунії обговорювали питання працевлаштування молоді та їхнього доступу до освітніх програм ЄС. Над цим же питанням працювали ще дві групи учасників. Вони обговорювали питання підтримки освіти і навчання та просування міжгенераційної (inter-generational) та міжрегіональної солідарності. Наші пропозиції висвітлили для всіх учасників для голосування і ті напрацювання, які набрали найбільше голосів, представлять Європейському парламенту, який візьме їх до уваги при розробці наступних планів для кращого майбутнього Європи, ― пояснила Мар’яна Городицька. ― Було дуже цікаво поспілкуватися з людьми з різних країн Європи. Ми всі маємо несхожий background, походимо з інших країн, але дивимось на майбутнє Європи одним поглядом ― поглядом європейського католика, котрий хоче добра та доступу усіх людей до матеріяльних та нематеріяльних благ. Саме пропозиція нашої робочої групи про те, що ЄС має організувати велику інформаційну кампанію для менш привілейованої молоді з сільських місцевостей про свої навчальні програми та стажування, такі як ERASMUS, VET (Vocational Education and Training), Корпус Європейської Солідарності та ін. набрала найбільше голосів та буде однією з тих, котрі представлятимуться Європейському парламенту.

      

     Читай також

    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"