Програма святкування ювілею 20-ї річниці візиту Папи Івана Павла ІІ до Львова

Читай також

 • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
 • Чи Папа Іван Павло II покривав педофілів?
 • Передумови правильного пошуку Істини
    • Програма святкування ювілею 20-ї річниці візиту Папи Івана Павла ІІ до Львова

     Цьогоріч у червні виповнюється 20 років з приїзду святого Папи Римського Івана Павла ІІ до України. Для вшанування його пам’яті церква Різдва Пресвятої Богородиці підготувала програму святкувань ювілею.

     Вона розпочнеться 13 червня і триватиме аж два тижні – до 27 червня та відбуватиметься в чотирьох аспектах – літургійно-молитовному, просвітницькому, мистецькому і спортивному. Духовенство хоче не тільки пригадати, як це було, а й замислитися про майбутнє крізь призму теперішнього. Гаслом святкування є фраза Івана Павла ІІ: «Не бійтеся бути святими».

     Отож літургійно-молитовна частина розпочнеться 13 червня традиційною Вервицею з обходом навколо церкви з фігурою Фатімської Богородиці. 26 червня львів’яни мають можливість долучитися до Архиєрейської Вечірньої, яку очолить Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор. Наступного дня, 27 червня, Архиєрейську Божественну Літургію очолить Блаженніший Патріарх Святослав. Для всіх охочих Служби Божі будуть транслювати онлайн. З того ж дня буде можливість приклонитися до мощей святого Івана Павла ІІ, а 25 червня долучитися до Хресної дороги у парку святого Івана Павла ІІ та молитовних чувань у храмі.

     До спортивної частини можна буде приєднатися з 19 червня. Цього дня відбудеться «Велопроща  маршрутом святого Івана Павла ІІ від храму Різдва Пресвятої Богородиці», учасники якої проїдуть місцями, якими 2001 року проїхав Папа Римський у Львові, у тому числі місце загибелі отця Андрія Іщака, якого Понтифік проголосив святим. Також у серпні запланований сплав на байдарках річкою Дністер, а восени відбудуться спортивні змагання ‒ «Кубок святого Івана Павла ІІ».

     Мистецька частина святкової програми розпочнеться 21 червня відкриттям фотовиставки «Папа і Сихів», а на 24 червня молодь готує флешмоб «Папа-Сихів-молодь». Завершиться програма святкувань духовним вечором «Псалми у папському гаю». Декламування Псалмів відбудеться під музичний супровід Симфонічного оркестру «Віртуози Львова». Вони виконають твори, які підготували колись для Папи Римського.

     Просвітницька частина почнеться 22 червня з лекторіїв та перегляду фільмів «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським» та «Кароль ‒ Папа, який залишився людиною». Також щовечора проходитимуть реколекційні науки.

     Нагадуємо, що 2001 року Понтифік мав зустрічі з вірянами у двох містах ‒ Києві та Львові. Проте саме у Львові святіший зустрівся з молоддю. Тоді на зустріч прийшло понад пів мільйона парафіян, а молоді папа символічно наново вручив Десять Божих Заповідей, «щоб вони були вашим «компасом», міцною підтримкою для побудови вашого сьогодення й вашого майбуття» (з промови папи Римського Івана Павла ІІ). Промова Папи, яку він виголосив 26 червня 2001 року, залишається актуальною і сьогодні.

     Читай також

    • 10 заповідей спокою Івана Павла ІІ
    • Чи Папа Іван Павло II покривав педофілів?
    • Передумови правильного пошуку Істини
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.