Три сотні волонтерів молилися за мир в Україні до Богородиці у Зарваниці

Читай також

 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • «Українська молодь в розсіяні суща», ― отець Роман Демуш під час зустрічі з представниками Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя
 • СпоЖити: «Екосистема твоєї бульбашки»
    • Три сотні волонтерів молилися за мир в Україні до Богородиці у Зарваниці

     У Марійському духовному центрі Завраниця 30 липня зібралося понад 300 волонтерів із різних осередків Благодійної організації «Карітас». Цю першу Всеукраїнську прощу волонтерів організував «Карітас-Тернопіль» спільно з парафією Архикатедрального Собору УГКЦ Тернополя.

     Захід відбувся за благословення і в супроводі архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василія Семенюка. Він очолив Літургію, а також подякував кожному, хто жертвує свій час на потреби ближніх, зокрема вимушено переселених осіб.

     ― Це ― унікальна нагода зустрічі волонтерів, які від початку повномасштабної війни працюють у гуманітарних штабах «Карітасу» та інших організаціях. До нашої події долучилися понад три сотні активістів із Тернополя, Бучача, Коломиї, Жовкви, Бережан, Івано-Франківська. Важливо те, що багато з них ― вимушено переміщені особи. За ці місяці війни всі вже доволі виснажені, тому нам було важливо зібратися разом, щоб черпати сили і натхнення у святих місцях. Це була нагода спільно помолитися і віддати всіх під покров Богородиці у Зарваниці, ― зазначив заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш.

     У межах прощі відбувся також форум соціального служіння «Робимо добрі справи та перемагаємо. Соціальне служіння в умовах війни». Його присвятили темі волонтерства. Прозвучали такі доповіді: “Надія, до якої нас кличе Господь», о. Роман Демуш, заступник Голови Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді; «Солідарність з убогими, потребуючими та постраждалими від війни», о. Андрій Шалай, сотрудних парафії Матері Божої Зарваницької, військовий капелан о. Андрій Шалай; «Використання неформальної освіти у роботі з дітьми та молоддю», фахівці простору дружнього для дитини; «Волонтерство та вигорання», Ірина Дригуш, комунікаційниця «Карітас-Тернопіль».

     ― Ділячись думками на тему «Надія, до якої нас кличе Господь», я наголосив, що саме надія є тією чеснотою, яка допомагає нам у непрості часи йти вперед і жити. Зараз можемо впевнитися, наскільки важливою є надія в перемогу правди над брехнею, добра над злом… До цієї надії нас кличе Господь і це дарує нам життя, ― додав отець Роман.

     Завершилась проща урочистою Хресною дорогою та спільною молитвою за мир в Україні.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • «Українська молодь в розсіяні суща», ― отець Роман Демуш під час зустрічі з представниками Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя
    • СпоЖити: «Екосистема твоєї бульбашки»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"