Двадцять юристів і громадських активістів пройшли тренінги з міжнародного гуманітарного права

Читай також

 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • Про гідність дитини мовою мистецтва — підсумки проєкту «SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі церкви»
 • Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ представила свої найбільші проєкти на Форумі кар’єри в УКУ
    • Двадцять юристів і громадських активістів пройшли тренінги з міжнародного гуманітарного права

     Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, у партнерстві із Міжнародним інститутом гуманітарного права в Сан-Ремо (Італія), за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні, провели тренінги з міжнародного гуманітарного права (МГП). 20 осіб стали учасниками навчання – це громадські активісти, представники державних структур, юристи.

     Тренінги допомогли навчитися збирати, реєструвати та обробляти докази і інформацію про військові злочини, класифікувати їх з акцентом на релігійну свободу, готувати доповіді, судові документи тощо, боротися з правопорушеннями проти релігійних діячів, священників, руйнування та розкрадання релігійних і культурних цінностей, розкрадання та повернення цього майна з окупованих територій

     «Дискусії щодо звіту Amnesty International показують, що українському громадянському суспільству та церквам потрібні люди, які розбираються в законах війни і можуть компетентно реагувати на подібні звіти. Тренінг, який ми провели у співпраці з Міжнародним інститутом гуманітарного права в Санремо за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні, є одним з кроків, щоб цю прогалину заповнити», – коментує директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.

     Тренінги провели експерти із Міжнародного інституту гуманітарного права: полковник Марк Дакер, бригадний генерал у відставці Карл Едлінгер, старший координатор Департаменту міжнародного та міграційного права з питань біженців та мігрантів Яннік Креофф, а також експерт з гуманітарного права організації Truth Hounds Дмитро Коваль.

     Проект дозволив учасникам краще зрозуміти гуманітарне право та етику війни. Дотримання МГП допоможе Україні та її державним і цивільним установам зберегти високі моральні позиції у військовому конфлікті з росією.

     «Ці тренінги були дуже своєчасними і корисними для співробітників Інституту релігійної свободи. Протягом останніх місяців ми постійно працюємо з документуванням воєнних злочинів і готуємо адвокаційні матеріали для закордонних читачів, тому для нас дуже важливо краще розуміти особливості міжнародного гуманітарного права. Ми вдячні Інституту екуменічних студій УКУ та фахівцям Міжнародного інституту гуманітарного права, що ідея цих тренінгів втілилася у життя та була успішно реалізована», – відгукується учасник тренінгів, виконавчий директор Інституту релігійної свободи, кандидат юридичних наук Максим Васін.

     Під час онлайн-зустрічей учасники поглибили свої знання про: 

     – аспекти та визначення міжнародного гуманітарного права;

      – особливості застосування МГП до релігійного, медичного персоналу та працівників служб порятунку;

      – МГП та культурні цінності;

      – МГП та військовополонені і особи, позбавлені свободи в час війни;

      – МГП та окупація;

      – МГП та внутрішньо переміщені особи і мігранти.

     Читай також

    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Про гідність дитини мовою мистецтва — підсумки проєкту «SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі церкви»
    • Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ представила свої найбільші проєкти на Форумі кар’єри в УКУ
     • Оціни

      [ratemypost]