Те, що важливіше за інтим

Читай також

 • Батарея, зарядний пристрій і кава
    • Те, що важливіше за інтим

     Сімейні психологи і сексологи зійшлися на думці: є в стосунках між чоловіком і жінкою щось, що, мабуть, буде важливіше звичних сексуальних утіх. І це щось – ніжність, що проявляється у вигляді ніжних обіймів і ласкавих дотиків один до одного.

     Ні в підручнику з біології, ні в журналах для дорослих цьому аспекту тілесних взаємин не приділяють особливої ​​уваги. Декілька слів поспіхом кинуть про необхідність прелюдії і переходять до основної «страви». Хоча звичайні, здавалося б, ніжні обійми мають воістину магічні властивості.

     Зокрема, вчені довели: навіть прості ніжні дотики коханої людини знімають стрес і зменшують втому  партнера, покращують кровопостачання і знижують артеріальний тиск. Що вже говорити про обійми! Вони здатні навіть  полегшувати біль і вже точно покращують настрій.

     У чому таємниця?

     Виявляється, дотик дорогої людини сам по собі вже має лікувальний ефект, оскільки викликає в організмі того, кого приголубили, цілу гормональну революцію. Спершу відбувається викид ендорфінів (гормонів радості), які зменшують будь-який біль і викликають почуття безпричинної ейфорії. Крім того, посилено виробляються такі гормони, як серотонін (знімає рівень тривоги), окситоцин (послабляє стрес), дофамін (поліпшує концентрацію уваги). Тому обійми коханої людини – це найперше, що потрібно нам в стресовій ситуації.

     «Телячі ніжності»

     Саме так звані «телячі ніжності» найкраще характеризують відносини пари зі сторони. Навіть якщо люди прожили в шлюбі 20 років і зменшили частоту своїх статевих контактів до одного разу на місяць, вони все одно залишаються чудовою, люблячою, гармонійною парою. Щоправда, за однієї умови: якщо в будь-якій  сприятливій ситуації вона кладе йому голову на плече, а він прагне погладити її волосся, доторкнутися до плеча, обійняти.

     Все б нічого, та ми живемо в такий час, коли чуже інтимне життя виставлене ​​настільки напоказ, що ніяких особистих таємниць вже не залишилося. Тривожні люди порівнюють свої сексуальні апетити з іншими і намагаються підтягнути своє життя до якихось стандартів та ідеалів. Тому сімейні пари часто роблять одну і ту ж помилку – неправильно розшифровують сигнал, що йде від коханого, сприймаючи ласку і обійми партнера виключно як прелюдію для старту сексуального марафону. Хоча подібний прояв ніжності – самодостатнє явище і сигналізує тільки про одне. Це – завуальоване прохання про втіху, підтримку, підживлення життєвими силами.

     Треба розуміти, що обійми – НЕ гарнір до сексу, вони самі по собі грають важливу роль у відносинах. Адже вони дають партнеру відчуття впевненості та надійності його «тилу», причому в будь-якому місці і в будь-який час.

     Обіймів багато не буває

     Як визначити, що ваша пара має дефіцит ніжності? Дуже просто. Як з’ясували вчені, люди, що регулярно недоотримують тактильного контакту з коханим, починають відчувати зростаюче почуття тривоги, зниження емоційного фону, невпевненість в собі. У пошуках виходу партнери починають шукати ніжності через секс – тобто розігрують раптово виниклу пристрасть з однією лише метою – отримати свою дозу дотиків «не києм, то палицею». А що їм залишається ще робити? Адже, як підрахували фізіологи, для підтримки гарного душевного стану людині необхідно вісім обіймів в день!

     І навіть якщо людина це усвідомлює, вона, можливо, соромиться нав’язуватися до своєї половинки з нескінченними «обіймашками». В результаті панянки починають «тискати» плюшевих ведмедів або розчулюватися з світлин з кошенятами замість того, щоб зробити перший крок назустріч втомленому чоловікові, який повернувся з роботи, і без жодного приводу повиснути в нього на шиї.

     Повірте, як би грізно не виглядав ваш годувальник, він теж потребує ніжних обіймів – просто йому набагато важче сформулювати цю потребу і донести її до вас у такому вигляді, який не принизить його чоловічого самолюбства.

     Найчастіші дотики, якими обмінюються люди:

     Міцні взаємні обійми «в оберемок» – символ відкритості та довіри, підтримки і готовності нести відповідальність за цю людину.
     Рукостискання говорить про міцні дружні і ділові відносини.
     Легкі дотики до плечей або спині – знак підтримки, уваги до співрозмовника.
     Інтимні дотики – знак повного прийняття партнера.
     Погладжування по голові – батьківський прийом, мета якого очевидна, – пожаліти, приголубити, заспокоїти кохану людину.

     Духовно-психологічна порадня отця Сергія Тихона Кульбаки

     Світлина джерело: livejournal

     Читай також

    • Батарея, зарядний пристрій і кава
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.