Пізнай себе. Повір у себе. Полюби себе

Читай також

 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
 • Я знаю, точно знаю про що мене спитають на Страшному Суді
 •  У Львові презентували книгу Глави УГКЦ «Бог не покинув Україну»
    • Пізнай себе. Повір у себе. Полюби себе

     Вихід із внутрішнього конфлікту можливий різними шляхами. При цьому важливо сконцентруватися на шляхах виходу із проблеми, а не шукати причини і винуватців. Тому напишіть і обміркуйте можливі варіанти втечі з вашої внутрішньої “пастки”, а потім швиденько починайте реалізовувати найоптимальніший шлях.

     Існує загальний шлях виходу – через усвідомлення проблеми, бажання її залагодити, планування свого життя.

     Запитання для роздумів:

     • Що саме є головним у моєму житті?
     • Як я хочу жити і прожити своє життя?
     • Що я вважаю щастям? І що мені потрібно для щастя?

     Сядьте, сконцентруйтеся – “…і, голову схопивши в руки”, згодом дайте відповіді на ці чи інші актуальні для вас запитання вашого життя. Для цього скористайтеся навичками “мозкового штурму”. Потім перегляньте ці відповіді і спробуйте осмислити своє життя. Наступним етапом стане визначення цілей і пріоритетів у житті. І нарешті – яким чином досягти поставлених цілей.

     Пізнай себе. Повір у себе. Полюби себе

     Майте на увазі: шлях виходу із внутрішньої кризи може бути складним і потребує від вас енергії і наполегливості. Вам доведеться взяти відповідальність за своє життя, не звалювати на батьків, оточення, нестачу грошей чи впливових друзів. Відповідальність – зворотній бік свободи вибору. Приємно і звично бути жертвою – хоч жити погано, але ні за що не відповідаєш. У ролі жертви людина не переживає, вона просто пасивно страждає: ні вибирати, ні нести відповідальності, ні діяти не треба.

     Але якщо людина обирає свободу, на неї звалюється відповідальність і вибір. Тоді вперед, починайте працювати над собою. Як? У напрямку запланованих Вами зрушень. Виберіть пріоритети в житті і намагайтесь бути щасливими.

     Деякі шляхи праці над собою

     • Один із знаменитих тенісистів поділився гарною формулою свого успіху: “Я часто помиляюсь. Але я стараюсь не повторювати своїх помилок”. Над цим варто поміркувати.
     • Можна допускати безліч помилок у житті, та важливо їх не повторювати. У цьому секрет успішного життя і це шлях до самовдосконалення. Стати на цей шлях – це найперше визнати свою помилку, свою провину, свій промах. Але не критикуючи себе й інших, не валити все на життя, державу, обставини, злу долю, недоброзичливців. Просто визнати власну помилку і вирішити змінити щось у собі.

     Для цього: проаналізуйте своє життя. Як часто ви “падали” в одну й ту саму “яму”, повторювали одну і ту ж помилку. Звідки це? Можливо, одного разу такий стиль поведінки допоміг успішно вирішити проблему? І ми перенесли його на розв’язання всіх проблем. Але люди і проблеми різні, тому потрібно підступати до них по- різному. Важливо урізноманітнити свої стратегії: змінити свою реакцію на подію, свій звичний стиль поведінки (якщо вони не призводять до успіху). Якщо ви робили кроки АБВГ, то зробіть ВГДА, БАГВ, а то і КЛМН, АЮЯ…

     • Частіше посміхайтесь! Веселі, життєрадісні люди менше конфліктують і з ними менше конфліктують.
     • Виховуйте в собі позитивне ставлення до життя. Це передусім означає уникати негативних думок. Адже життя залежить від самої людини, від її чи його бажань та цілеспрямованості. Наші слова, гарні чи погані, діють на довколишніх, приносять їм благо чи лихо.
     • Але так само наші слова впливають на нас! На нас впливають і наші внутрішні, невисловлені слова – тобто думки. Ми стаємо тими, якими себе уявляємо. Тому так важливо боротися як з негативними словами, так і з негативним внутрішнім монологом. Отож не критикуйте себе! Згадайте, скільки разів на день ви себе похвалили. А скільки покритикували? Критикуючи себе, ви стаєте невдоволенні й тими, хто поруч. І життям. Тому варто бути більш терплячими до себе і концентруватись на своїх позитивних якостях. Тоді ви станете більш веселою і здоровою людиною.

     Змиріться з думкою, що є люди розумніші, багатші, красивіші від вас. І це вас не применшує, адже є й ті, яким важче.

     Варто жити кожен день життя як останній. Дайте собі відповідь на запитання:

     – Як би ви прожили рік життя, якби знали, що він останній? А місяць? А день?

     – Ви б стали клопотатися тими проблемами, які мучать вас зараз? То подивіться на них з погляду Вічності…

     – Можливо, ви більше б спілкувалися зі своїми близькими? Почніть зараз!

     – Ви відпочили б, зайнялися собою? То зробіть це зараз. Не заганяйте себе постійними клопотами у глухий кут. Світ не розвалиться, якщо ви щось не зробите.

     – Ви поїхали б у довколосвітню подорож? То мандруєте на здоров’я! Не обов’язково на Канари. Україна така велика, така цікава, є стільки різних міст і пам’яток старовини. У суботу, неділю можна поїхати – це ж близько. І не надто вже й дорого. Врешті: дізнайтесь більше про своє довкілля, підіть у сусідній ліс, зробіть похід на озеро, пікнік з друзями… Втільте свою мрію. І життя знову наповниться смислом і радістю.

     • Потрібно звільнитися від дуже довгого “пережовування” в собі образи, сварки. Нехай посмішка повернеться на ваше обличчя. Пам’ятайте, що наша міміка пов’язана з нашими емоціями. Якщо нам добре – ми посміхаємося, але ж і навпаки, ми можемо повеселішати, коли змусимо себе безжурно посміхнутись, розгладити на чолі зморшки тривоги і відчаю. А далі гарненько собі поясніть, що сварки – невіддільна частина стосунків поміж людьми. Це не значить, що треба продовжувати сваритись з оточуючими чи змиритися з тим, що вас постійно сварять. Це означає, що ви в силі стати на шлях поліпшення свого характеру і ставлення до життя. У цьому вам навряд чи допоможе зниження самооцінки. Краще собі сказати: “У житті – як на довгій ниві. В ньому постійно виникають проблеми і запитання, які потрібно розплутувати. Дуже багато речей від мене не залежить. Що ж, я сприймаю життя як чергування світлих і темних подій. Але там, де я можу змінитися, я буду змінюватися в кращий бік.”
     • Позбутися стресу допоможе також акцентування уваги на теперішньому моменті. Спробуйте зателефонувати комусь з друзів і порозмовляти на приємні теми (тільки не плакатись), почитати захоплюючу книгу, побродити на природі, зайнятись своїм хобі та інше. Коли ви повернетесь до розв’язання проблеми, можливо вона видасться вам не вельми й страшною. І ви будете готові до її вирішення. Пам’ятайте, перед вирішенням проблеми спершу слід звільнитись від виру емоцій: гніву, образи, розчарування, суму і т.ін.

     Пам’ятайте, перед вирішенням проблеми передусім потрібно звільнитись від пучини емоцій: гніву, образи, розчарування, суму і т.ін.

     • Гарна самодопомога в житті – це виробити свої правила життя! І жити за ними! В житті ми граємо роль дорослих і дітей, тих, що вчать, і тих, хто мусить вчитися, тих, хто керує і тих, хто мусить бути підлеглим/підлеглою. Важко жити і спілкуватись з людьми, які постійно змінюють правила гри. Тому намагайтесь жити і грати за правилами. Дуже зручно виробити загальні правила сумісного життя в сім’ї, класі, колективі, громаді.

     Правила відомого дитячого педагога Януша Корчака

     1. Якщо важко, виправляйся не зразу, а поступово.
     2. Вибирай на початку лише одну, найлегшу ваду і насамперед покінчи з нею.
     3. Не занепадай духом, якщо довго немає поліпшення або навіть є погіршення.
     4. Не став надто легких умов. Але (не став) й такі, щоб ти легко міг виграти.
     5. Не надто радій, якщо відразу відучишся: позбуватися надбаних вад легко, а вроджених важко.”

     Чинячи те, чого ти не любиш, і не чинячи того, до чого ти звик, ти загартовуєш волю. А це найголовніше. Потрібно стати господарем своїх рук, ніг, язика, думок…

     Духовно-психологічна порадня Тихона Сергія Кульбаки

     Світлина з відкритого інтернет-джерела

     Читай також

    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Я знаю, точно знаю про що мене спитають на Страшному Суді
    •  У Львові презентували книгу Глави УГКЦ «Бог не покинув Україну»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.