Фатіма – “ Земля Марії”

Читай також

 • Пресслужба Львівської Архиєпархії спільно з Львівською духовною семінарією Святого Духа презентували аудіокнигу Любомира Гузара «Думки у спадок»
 • «Маємо стати цілителями людських ран». Поради від отця-доктора Ігоря Бойка тим, хто підтримує людей, які зазнали втрати
 • «Хочемо бути добрим знаряддям у Божих руках». Оркестр Львівської Духовної Семінарії передав автомобіль для ЗСУ
    • Фатіма – “ Земля Марії”

     Кожному християнину, зокрема священикові, хоча б раз у житті варто відвідати чотири величних святині світу: Рим, Святу Землю, Люрд і Фатіму. Нагоду відвідати дві із них — Фатіму і Люрд, подарувала майбутнім священнослужителям організація „Допомога Церкві в потребі“.

     2017 рік для Католицької Церкви багатий на визначні події та дати. Серед них — 100-ліття об’явлення Богородиці у Фатімі (Португалія). У цьому місті також відбулися святкування 70-літнього ювілею від моменту заснування міжнародної благодійної організації “Допомога Церкві в потребі”. Хор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа отримав унікальну можливість взяти участь в урочистостях та богослужіннях із цієї нагоди.

     — Дякую Богу, всім організаторам і жертводавцям за благословенні дні у величних святинях Європи — Фатімі та Люрді. Ця поїздка стала для мене нагодою ще більше зблизитися з Богом через дотик до святих місць, де об’являлася Пресвята Богородиця, утвердитись у вірі та в покликанні, а також розширити власний кругозір. Особливим моментом для мене була участь в урочистостях організації “Допомога Церкві в потребі”, яка, власне, запросила нас до Фатіми на святкування 70-ї річниці від дня свого заснування. Особисто мені запам’яталися численні свідчення єпископів, священиків та інших духовних осіб про становище Католицької Церкви в різних країнах світу і про те, як Бог, зусиллями згаданої організації, допомагає значній кількості людей у всьому світі. До прикладу, Архиєпископ Пало (Філіппіни) Джон Форосуело Дю розповідав про численні руйнування у цій країні, спричинені природними катастрофами, і про те, як Молитва до Пресвятої Богородиці давала кожному надію і згуртовувала людей незалежно від їхніх поглядів і навіть віросповідання. Ще один важливий момент, який я по-особливому переживав у часі нашої мандрівки, — спільна з капеланами нашої Церкви молитва за Україну, за захисників нашої держави і за всіх потребуючих у різних місцях і святинях Європи, які ми відвідали. Щиро вірю, що участь у цій молитовній поїздці дасть добрі плоди у житті кожного з нас, — поділився враженнями шестикурсник Духовної Семінарії Святого Духа брат Ярослав Гусак.

      

     Варто нагадати, що минулоріч у жовтні ЛДС відзначала 10-ліття перенесення семінарії із смт. Рудно до нових приміщень у Львові. З цієї нагоди було запрошено духовенство УГКЦ, численних гостей, жертводавців, які долучилися до будівництва нової семінарії. Серед присутніх була також пані Маґда Качмарек, референт бюро з питань України Міжнародної благодійної організації “Допомога Церкві в потребі”. Приємно вражена співом семінарійного хору, пані Качмарек запропонувала долучитися до урочистостей з нагоди ювілею цієї організації. Отож, за фінансового сприяння організації “Допомога Церкві в потребі” та за посередництвом Патріаршого Паломницького центру УГКЦ брати-семінаристи вирушили до Фатіми в період від 8 до 20 вересня 2017 року.

     — Для мене це перший досвід такого паломництва, до того ж, у складі семінарійного хору. Відчуття й емоції переповнювали мене в часі богослужінь. Щоразу це була дуже щира молитва спільноти, і щоразу це переживалося по-особливому. Особливо вразила й велич храмів, які відвідали, а особливо тих, де мали змогу молитися Літургію нашого обряду. Я неймовірно радий, що мав нагоду побувати в цих святих місцях. Ближче до завершення подорожі ми відчули, що це паломництво змінило і кожного зокрема, і наш хор як спільноту, — підкреслив другокурсник Духовної Семінарії Святого Духа брат Богдан Чернов.

     Під час подорожі хористи відвідали визначні святині Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Чехії та Польщі. А в день святкування, 14 вересня, семінарійний хор під керівництвом реґента Наталі Капітан та на чолі з ректором семінарії отцем-доктором Ігорем Бойком взяв участь у святкових богослужіннях, супроводжуючи їх співом. Брати зустрілися та поспілкувалися із Президентом благодійної організації “Допомога Церкві в потребі” кардиналом Мауро П’яченца, який звертаючись до них наголосив на важливості плекання літургійного співу та культури в семінарії. Впродовж урочистої академії представники духовенства з різних куточків світу свідчили про місцевий стан церков та релігійних організацій.

     Після завершення святкувань у Фатімі брати мали змогу відвідати ще одну святиню — Люрд, місце об’явлення Богородиці.

     — У Люрді відчувається особлива присутність Бога, великий спокій і краса. Ми відвідали визначні місця життя святої Бернадетти та храми міста. Вражала велика кількість прочан, серед яких багато людей з особливими потребами, чия сила духу справді подиву гідна. Це свідчення величезної віри і надії на Боже милосердя. Також варто згадати, як ми брали участь у молитві вервиці, яка звучала різними мовами світу, а прочани слухали богородичну пісню “Маріє, Діво чистая” у виконанні нашого хору, після чого ми отримали багато схвальних відгуків. Відтак пролунали гімн України та молитва “Боже Великий, Єдиний”. Чудово, що в Люрді звучали молитва і пісня українською мовою, — розповідає п’ятикурсник Духовної Семінарії Святого Духа брат Андрій Грициняк.

     Як зазначила реґент хору Наталя Капітан, у цьому паломництві ця подорож по-особливому згуртувала й дала нагоду збагнути, як ощасливлює радість іншого, які відчуття переповнюють від допомоги комусь і бачити, як Господь за це винагороджує сторицею.

     — Мабуть, саме з цього року вересень стане для мене улюбленим і особливим моментом у календарі спогадів. Зрозуміти до кінця, чому обрали наш хор, чому саме нам подарували нагоду долучитися своїм співом до святкувань 70-ліття від дня заснування благодійної організації KIRCHE IN NOT — та ще й у ювілейний рік об’явлення Богородиці у Фатімі — є доволі складно. Ще у квітні, коли нам повідомили, що ми — невеличка спільнота з іншого кінця світу, яка багато чого ще не вміє. Та Бог мав на нас певний план і удостоїв нас честі представити Україну, нашу УГКЦ та Львівську Духовну Семінарію на такій визначній події. Ми щиро вдячні Богові за те, що дав нам неймовірну й незабутню можливість побувати у святинях Європи та співати, молитися разом, служити тим, чим Він нас обдарував. Ми дякуємо, що одного разу зустрілися й почулися з пані Маґдою Качмарек, яка, власне, й розповіла про нас організаторам святкувань. Дякуємо організації KIRCHE IN NOT за можливість співати у благодатному місці об’явлення Богородиці й відчувати єдність у молитві з усією світовою спільнотою. Велика подяка отцю Мартіну Барті, міжнародному духовному помічнику, який постійно підтримував з нами зв’язок, аби ми були поінформовані про всі заплановані події, підбадьорював та дуже чекав на нас, – це також давало нам велике натхнення і стимул виконати свою місію якнайкраще. Дякуємо всім доброчинцям, Патріаршому Паломницькому центру, який провадив цією мандрівкою, представникам ректорату семінарії, які подбали, щоб ми цю подорож звершили й дуже вболівали за нас! Від себе щиро дякую братам за організованість, відповідальність, дружність та підтримку. Часом потрібно було потерпіти незручності, труднощі – і вони це зносили терпеливо й мирно. Дякую за можливість бачити й відчувати, як глибоко запалює й торкає спів!”, — каже Наталя Капітан.

     — Якби я говорив мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, я був би немов мідь бреняча або кимвал звучний.

     Якби я мав дар пророцтва і відав усі тайни й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би – ніщо.

     І якби я роздав бідним усе, що маю, та якби віддав моє тіло на спалення, але не мав любови, то я не мав би жадної користи.

     Любов – довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.

     Любов ніколи не переминає…” (1 Кор, 13, 1-8)

     Люрд став для мене місцем, де я реально зустрів Бога. Бога, якого так часто не помічав у своєму житті, волю та любов якого так вперто інколи відмовлявся підсвідомо прийняти. Я зустрів Бога, якого кожного дня розпинав своїми численними гріхами, якого старався використати, яким так інколи хотів маніпулювати. Він є тут, переповнений любов’ю, милосердям та турботою…

     Велика кількість людей у Люрді – це волонтери, які жертвують свої канікули, відпустки, свій вільний час, залишають свої сім’ї і з’їжджаються з усіх куточків світу до цього святого місця, аби цілком безкорисно допомогти у догляді за хворими та немічними людьми. Святі серед нас, — наголосив третьокурсник Львівської Духовної Семінарії Святого Духа брат Роман Палюх.

     Хор Львівської Духовної Семінарії висловлює щирі слова подяки благодійній організації “Допомога Церкві в потребі”, Патріаршому Паломницькому Центру, Ректорату семінарії, реґенту хору пані Наталі Капітан та всім людям доброї волі за можливість відвідати святині та визначні місця Європи.

     Медіа-Центр ЛДС

      

     Читай також

    • Пресслужба Львівської Архиєпархії спільно з Львівською духовною семінарією Святого Духа презентували аудіокнигу Любомира Гузара «Думки у спадок»
    • «Маємо стати цілителями людських ран». Поради від отця-доктора Ігоря Бойка тим, хто підтримує людей, які зазнали втрати
    • «Хочемо бути добрим знаряддям у Божих руках». Оркестр Львівської Духовної Семінарії передав автомобіль для ЗСУ
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.