Назарій Ланько ― отець-диякон катедрального храму святого Апостола Андрія Одеського екзархату УГКЦ окрім роздумів над страстями Ісуса Христа, пропонує в особливий спосіб роздумувати над страстями Богородиці, яка співтерпіла зі Своїм Сином.
«Сім мечів болю Матері Божої» ― це вшанування терпінь Богородиці.
Третій меч болю Матері Божої ― згуба Ісуса є Єрусалимі
В Євангелії від Лука 2. 43-45:
«Коли минули ті дні, і вони поверталися, то хлопчина Ісус зостався у Єрусалимі; батьки ж його про те не знали. Гадаючи, що він у гурті, вони пройшли день дороги й аж тоді почали його шукати між родичами та знайомими, а, не знайшовши, повернулися в Єрусалим, щоб там його шукати».
Не можна сказати, що Йосиф не терпів. Він є мовчазним, але великим святим. В західній церкві Йосиф вважається наступним святим після Матері Божої. Він також співтерпів із Богородицею.
Пригляньмося до євангельського тексту про цю подію. 12-літній Ісус залишився в єрусалимському храмі не просто так. Він хотів навчити нас, що для сповнення Божої волі всі інші справи в нашому житті повинні відійти на другий план.
Цей меч болю навчає нас шукати Бога навіть після упадку.
Молитва
Многостраждальна Божа Мати! Поможи нам, грішним, чимскоріше віднайти загублену нами Божу ласку й нашого Найдорожчого Спасителя у св. Тайні Покаяння і в Найсвятішій Євхаристії. Просвіти наш розум, щоб ми пізнали, який дорогоцінний скарб тратимо через наші гріхи! Випроси нам прощення гріхів і цілковитої поправи нашого життя.
Амінь
Читайте також:
Сім мечів болю Матері Божої. Меч перший ― пророцтво Симеона
Сім мечів болю Матері Божої. Меч другий ― втеча до Єгипту
Підготувала Наталія ПАВЛИШИН