Шлях до себе: поради о. Олега Кіндія щодо духовного зростання

Читай також

 • Усі ми — складна мішанина світла і тіні
 • Протиотрута від егоцентричного життя
 • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
    • Шлях до себе: поради о. Олега Кіндія щодо духовного зростання

     Людина стає успішною не тому, що багато знає, а через те, як використовує власні знання.

     Ми маємо вплив на інших

     Кожен із нас щодня впливає на оточуючих,  свідомий він того чи ні.  Цей вплив може бути, як позитивний, так і негативний – все залежить від ваших звичок і зранень.  Головне – бути собою і жити відповідно до своїх переконань.

     Формація – формування себе духовного

     Самими собою ми стаємо лише тоді, коли є у постійній тісній комунікації із Христом – коли виконуємо Божу волю. Це довгий процес, що потребує постійних зусиль та витривалості і не завжди залежить лише від нас.  На прикладі життя Патріарха Йосифа Сліпого дуже добре видно як середовище і обставини впливають на духовне зростання особистості.

     Де черпати внутрішню духовну формацію?

     Сьогодні є безліч можливостей: від напрацювань Отців Церкви та реколекцій (т.з. духовних віднов) – до особистого проводу сповідників та духівників. Але варто пам’ятати, що для кожного періоду життя повинна бути формація, що відповідає саме на ті запитання, котрі зараз стоять перед людиною.

     Із духовної літератури варто відзначити книгу “Християнське життя за Добротолюбієм” – одне з найцінніших та найвагоміших надбань спадщини християнського Сходу, яке містить тематично згруповані поради і настанови, що стосуються різних сфер життя християнина.

     Найперше – мотивація

     Беззаперечним результатом життя буде те, що ми станемо кимось. У кожного свій шлях і своя дорога, але питання для всіх одне:  ким ви хочете стати і що для цього робите вже сьогодні?

     Якщо хочете бути добрим християнином – то мусите докладати для цього трохи зусиль щодня.

     Є певний мінімум – фундамент духовних знань

     Дуже доброю є наша традиція, коли майбутніх хресних батьків підготовлюють до цієї важливої події. Людина спочатку повинна сформуватись сама, а вже потім – отримати можливість формувати духовний світ іншої особи. Зараз, натомість, часом хрестять дитину, а вже потім намагаються паралельно наздогнати свій розвиток. Або й не намагаються – і це проблема.

      

     Довідка:

     22 вересня у Львові відбулась зустріч для молоді на тему “Чаювання з Богом: особистий ріст людини”, організована ЛМГО “Українська Молодь – Христові”.

     Гість – о. д-р Олег Кіндій.

     Записала: Ірина Владимір

      

     Читай також

    • Усі ми — складна мішанина світла і тіні
    • Протиотрута від егоцентричного життя
    • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора