Хресна дорога з ДивенСвітом. Стація VII

Читай також

 • 7 фільмів про життя, служіння і смерть Ісуса Христа
 • Хресна дорога: внесок св. Альфонса Лігуорі в розвиток богослужіння Хресної дороги
 • Хресна дорога з ДивенСвітом. Стація XIII
    • Хресна дорога з ДивенСвітом. Стація VII

     Останній тиждень перед Воскресінням – час, коли ми пригадуємо найважчі муки у житті Спасителя, дорогу, яка привела Його на Голгофу. Пропонуємо Вам разом із нами зупинитись на декілька хвилин, щоб пригадати, наскільки жертовною є Божа Любов.

     Хресна Дорога в Колізеї під головуванням Святішого Отця Франциска. 
     Роздуми та молитви учнів римського ліцею Піло Альбертеллі, під керівництвом викладача релігії Андреа Монда.

     Друге падіння Ісуса

     З книги пророка Ісаї 53, 8. 1

     Насильно, несправедливим вироком його позбулися. Хто переймається його долею? Так, його вирвано з землі живих, за гріхи народу свого його побито аж до смерті. […] Та Господу було угодно пригнобити його стражданням.

     Роздум

     Бачу Тебе, Ісусе, як іще раз падаєш перед моїми очима. Падаючи, вкотре доводиш мені, що Ти – людина, справжня людина. І бачу, що Ти знову підводишся, ще рішучіше, ніж раніше. Ти підводишся без зверхності; у Твоїх очах – не презирство, а любов. Ідучи далі цим шляхом, підводячись після кожного падіння, Ти проголошуєш Своє Воскресіння, підтверджуєш, що готовий вкотре й завжди класти тягар людського гріха на Свої закривавлені рамена.

     Новим падінням Ти передаєш нам виразне послання смиренності. Ти впав на землю, тобто на «гумус», з якого постали ми, «люди». Ми – земля, бруд, порох порівняно з Тобою, але Ти вирішив стати таким, як ми, і бути близьким навіть тут, зазнаючи властивих нам труднощів, типового для нас безсилля, такого самого поту нашого чола. Тепер і Ти, цієї п’ятниці, як це трапляється з нами, пригнічений стражданням, але знаходиш силу йти вперед, не боїшся нових труднощів і знаєш, що випробування увінчається райським життям; Ти підводишся, щоби прямувати саме туди й відчинити двері Твого Царства. Ти – незвичайний Цар, Ти – Цар, укритий пилом.

     Відчуваю запаморочення: ми не достойні порівнювати наші зусилля й падіння з Твоїми. У Тебе – жертва, найбільша жертва, яку тільки здатні побачити мої очі й уся історія.

      Молитва

     Прошу Тебе, Господи, наповни нас рішучістю постійно підводитися з падінь і допоможи набувати досвіду з невдач. Коли трапляється помилятись і падати, нагадай нам, що, поруч з Тобою і тримаючись Твоєї руки, ми здатні виправитися й устати знову. Допоможи нам, молоді, донести всім Твоє смиренне послання, щоб майбутні покоління скеровували погляд на Тебе і вміли розуміти Твою любов. Навчи нас допомагати кожному, хто страждає й падає поблизу нас: витирати його піт і подавати руку допомоги, щоб підводити його.

     Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи від лукавого.

     Читай також

    • 7 фільмів про життя, служіння і смерть Ісуса Христа
    • Хресна дорога: внесок св. Альфонса Лігуорі в розвиток богослужіння Хресної дороги
    • Хресна дорога з ДивенСвітом. Стація XIII
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Leave a Comment