Невдовзі розпочинається новий навчальний рік. Багато молодих людей, зокрема студентів, повертаються до навчального процесу. Перед ними знову відкриваються великі внутрішні виклики. Звісно, відповідальність на майбутні рішення, кар’єру і вибір правильного життєвого шляху лякають молоду людину. Проте, шлях пройде лише той, хто наважиться зробити перший крок. В часи, коли матеріальні цінності, цинізм, брехня та кривда домінують, наша держава потребує не тих, хто спілкується діалектом сили, але тих, чия мова – чисте милосердя. Нашому суспільстві потрібні духовні інтелектуали, які щоденно виховують своє серце, тренують емоційний інтелект та розвивають власний світогляд. Про вірність покликанню, людяність, освіту та самопожертву заради благородної мети, – у порадах визначних церковних та інтелектуальних лідерів, які зуміли зберегти власну гідність, любов до життя, добре почуття гумору і віру в Бога, не зважаючи на жодні обставини та випробування.
- Митрополит Андрей Шептицький – Глава Української Греко-Католицької Церкви в 1900-1944 рр.
«…Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем»;
«Треба й Вам тієї Божої мудрості, що вміє розрізнити щире золото від фальшивого… Нехай же провідним світлом Вашої праці буде передусім – випросити з неба той пре цінний Божий дар, яким є мудрість»;
«В кожну працю треба вкладати ціле своє серце, цілого себе, і то в усіх званнях, бо інакше праця не дає добрих наслідків»;
«Легше часом кров пролити в однiй хвилi ентузiазму, нiж довгi роки з трудом виконувати обов’язки, зносити спеку дня i жар сонця, злобу людей i ненависть ворогiв, брак довiр’я своїх i недостачу помочi вiд найближчих; i серед такої працi аж до кiнця виконувати своє завдання, не чекаючи лаврiв перед перемогою, анi винагороди перед заслугою»;
«Яку ми й не прив’язували би вартість до самої освіти чи знання, все-таки найвищим титулом хвали в очах наших буде мудрість».
Детальніше про Митрополита Андрея: https://www.youtube.com/watch?v=JpZlGBKm908
- Патріарх Йосип Сліпий – єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви. З 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архиєпископ Львівський – Предстоятель УГКЦ.
«… Немислиме повне життя Церкви і народу без рідної науки. Наука – це їхнє дихання життя»;
«Поставте собі запитання: Що про вас скаже історія? З яким багажем, добрим чи поганим, ти станеш перед Богом?»;
«Крізь терни – до зірок»: девіз, написаний на єпископському гербі («Per aspera ad astra»);
«Леліяти далекосяжні пляни, жити і працювати для них, ставити собі високу мету, виповнювати великі завдання, осягати геройські чесноти, набувати глибоку науку і високе мистецтво, стати пориваючим проповідником і досвідченим провідником, бути духовним добродієм людства, співдіяти з Божими поривами, не губити їх і не тратити сил на дрібниці і переминаючі речі, не спинюватися на марницях, поширювати і закріплювати Христову Церкву, а передусім – здобути велику святість…»;
«Одушевлятися великим, високим і мати заєдно перед очима гідну мету – само собою підносить людину; слушно говориться, що вона росте із своїми плянами. Велике не затемнює погляду маловажними речами, але поширює його…».
Детальніше про Патріарха Йосипа Сліпого: https://www.youtube.com/watch?v=iqeDH-sqgGY
- Святий Папа Іван Павло II – 264-й Папа Римський, СвятийРимо-Католицької Церкви, канонізований у 2014 р.
«Будьте добрими до світу, навіть якщо він готовий розіпнути вас, навіть якщо він відвертається від вашої допомоги і відповідає лицемірством та жорстокістю на ваше милосердя»;
«Не зраджуйте своє покликання, адже тільки тоді можна бути в гармонії з собою, коли ти займаєшся улюбленою справою»;
«Не бійтеся. Не вдовольняйтесь посередністю. Заляжте на дно і закиньте на полов свій невід… Я благаю вас! Ніколи, ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся і ніколи не сумуйте. Не бійтеся»;
«Сприймайте свої невдачі із посмішкою, не як трагедію, а як спробу чогось навчитися»;
«Майбутнє починається сьогодні, а не завтра».
Детальніше про Кароля Войтила: https://www.youtube.com/watch?v=8U_Ywjj72R8
- Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ, Глава Церкви з 2001 р. до 2011 р.
«Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо»;
«Бог випробовує нас через різні обставини. Якщо ми поставимо Його на першому місці, житимемо за Його законами і будемо Йому довіряти, то можемо мати оправдану надію на Його поміч»;
«Свобода – це можливість робити добро. Ми люди, і ми вільні. А це значить, що ми маємо право робити добро. Звичайно, ми можемо помилятися, але основний сенс свободи – людина не має права чинити зло»;
«Людина здорова, сильна часом ображається, коли хочемо щось для неї зробити: «Мені нічого не потрібно, дякую, я все маю». Людина хвора, немічна, пристаріла може радіти увесь день, коли до неї хтось щиро звернеться. Заради радості, яку можемо так принести Богові і ближньому, варто трудитися, жертвувати свій час і свої зусилля»;
«Хай у Вас все буде добре. Пам’ятайте, що любов – то основа всього у світі. Будуймо оази любові…».
Детальніше про Блаженнішого Любомира: https://www.youtube.com/watch?v=MbPfiwJ_oiA
- Джузепе Москаті (1880-1927 рр.) – святий Римо-Католицької Церкви, геніальний італійський лікар, науковець, професор університету.
«Люби істину, будь самим собою, без страхів і не оглядаючись. І якщо істина накличе на тебе переслідування, прийми їх; і якщо вона спричинить твої муки, терпи їх. І якщо заради істини тобі доведеться принести в жертву самого себе і своє життя, принеси цю жертву мужньо»;
«Не можна боятись, коли вирішуєш робити добро»;
«Життя – це мить. Пошана, тріумф, багатство і наука – те, що минає швидко. Всі спокуси життя зникнуть. Залишається лише вічна любов – причина кожної доброї справи. Любов, що переживе нас. Адже Бог і є любов».
Фільм про геніального лікаря можна подивитись тут:
https://www.youtube.com/watch?v=T5HNZGGgqT8&list=PLsjYTRQKYK5jyGnkIC8nh3AhUpATF2aSE
Підготувала Лідія Батіг