Слово на дорогу. Молитва заступництва і дитячої довіри

Читай також

 • «А яку допомогу надав Україні Ватикан від початку війни?»
 • Тільки у Бозі, у непохитній вірі в Нього – джерело визволення і порятунку для нашого народу!
 • Владика Богдан Дзюрах під час катехизи на СДМ наголосив: «Без прощення неможлива любов і неможливе життя»
    • Слово на дорогу. Молитва заступництва і дитячої довіри

     «Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. Отож запрошено на те весілля й Ісуса та його учнів. Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема.» Відрік їй Ісус: «Що мені, жінко, – а й тобі? Таж не прийшла година моя!» Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, – робіть.» (Йо. 2, 1-5).

     В описі весілля в Кані Галилейській вражає постава Пресвятої Богородиці, в якій виражається Її людська чуйність до потреб ближніх, Її материнська опіка над людьми та дитяче довір’я, з яким Вона звертається до Бога.

     Богородиця, будучи сповнена любов’ю, є чуйною до потреб ближнього, Вона вміє вчутися в стан серця молодят, які усвідомлюють, що гостина, яка дотепер проходила в піднесеному і радісному дусі, буде зіпсута: їм незабаром бракуватиме вина. Збагнувши це, Богородиця робить те, що повинна робити кожна віруюча людина в ситуації потреби і загрози: звертається до Свого Сина. Можна сказати – молиться.

     Втім, зауважмо, що ця молитва Богородиці не є примушуванням Сина до сповнення Її волі, як це було, наприклад у випадку апостолів Йоана та Якова, які перед Страстями Ісусовими зверталися з майже претензійним проханням до Нього: «Господи, хочемо, щоб ти зробив нам те про що попросимо!». Ні, Богородиця просто представляє справу Ісусові і залишає на Його розсуд, чи, як і коли втручатися у цю проблему.

     В такій поставі Богородиці виявляється Її велика довіра до Бога. Вона розуміє, що Бог знає набагато краще, що потрібно людині до повноти життя і до спасіння, то ж вміє віддавати саму себе і свої прохання та своїх ближніх в руки Божі.

     Водночас, Вона прагне навчити такої самої довіри до Бога інших, тому й звертається до слуг з проханням: «Що тільки скаже вам, – робіть!». Вона знає, що Бог діє не так, як людина, а тому слід дати провадити себе Богові і довіряти Йому беззастережно, навіть якщо в словах Бога не все виглядає по-людськи логічно і передбачувано.

     Така постава і молитва Богородиці приносить неочікуваний плід: Ісус довершує своє перше чудо і виявляє тим свою велич (пор. Йо. 2, 10-11), а в серці у присутніх учнів пробудилася віра в Нього.

     Вчімося від Богородиці чуйності серця, витривалої молитви та беззастережної довіри до Господа у всіх ситуаціях нашого життя!

     Владика Богдан ДЗЮРАХ

     Читай також

    • «А яку допомогу надав Україні Ватикан від початку війни?»
    • Тільки у Бозі, у непохитній вірі в Нього – джерело визволення і порятунку для нашого народу!
    • Владика Богдан Дзюрах під час катехизи на СДМ наголосив: «Без прощення неможлива любов і неможливе життя»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.5 / 5. Vote count: 4

      No votes so far! Be the first to rate this post.