5 ТИПІВ ПАМ’ЯТІ ЛЮДИНИ І ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    5 ТИПІВ ПАМ’ЯТІ ЛЮДИНИ І ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ПОТРІБНІ

    Пам’ять людини складається із короткострокової, так званої, робочої пам’яті, що зберігає поточні події, і довгострокової пам’яті, яка відповідає за довготривале зберігання навичок, фактів і подій, що сталися впродовж життя

    Короткострокова (робоча) пам’ять

    Короткострокова пам’ять є тимчасовою. Вона характеризується низьким рівнем запам’ятовування. В середньому цей вид пам’яті передбачає зберігання максимум 7 елементів з тривалістю збереження до кількох хвилин.

    Психологи дійшли висновку, що короткострокову пам’ять ми використовуємо постійно під час розмов, дій та роздумів. Саме тому, вчені називають цей вид “робочою пам’яттю”.

    memory_11664302_620x350

    Епізодична пам’ять

    Як правило, цей вид пам’яті люди використовують при відповіді на запитання: “Що ви робили минулими вихідними?”, або коли ви згадуєте про своє перше побачення, чи інші події, котрі мають для вас важливе значення.

    Епізодичні спогади набагато легше пригадати, ніж події більш складні та драматичні. Якщо ви думаєте про щось важливе, наприклад, про певні свята та дні народження, очевидно, що вони чітко виділяються у пам’яті з певних причин, хороших або поганих.

    memory_11664302_620x3501

    Довгострокова память

    Цей вид пам’яті включає в себе ваші знання, вміння, навички, а також усе те, що вам цікаве, і те, що ви вмієте робити. Для вас це може бути сюрпризом, але є багато речей, які ви вмієте робити, і навіть не здогадуєтесь про це. Це відбувається завдяки довгостроковій пам’яті.

    Семантична пам’ять (факти)

    Семантична пам’ять являє собою сукупність загальних знань – фактів і подій, а також ваш словниковий запас. Саме завдяки цьому виду пам’яті ми можемо відповісти на прості запитання, знання про які ми здобули ще в школі. Наприклад, ми знаємо про столицю Франції та Китаю. Нам відомі відповіді навіть на ті запитання, про які ми з часом забуваємо, але при невеликих зусиллях можемо пригадати.

    memory_11664302_620x3502

    Семантична та епізодична пам’ять можуть перетинатися, коли ми говоримо про значущі для нас події минулого. Наприклад, завдяки семантичній пам’яті ми можемо розповісти про результати виборів. Політичне значення виборів допомагає нам пригадати власні спогади, які асоціюються з цією подією та надходять з епізодичної пам’яті.

    Процедурна память (навички)

    До цього виду пам’яті відносяться фізичні та розумові навички, які людина набуває впродовж тривалого часу. Це може бути їзда на велосипеді, здатність писати або швидко друкувати текст на клавіатурі. Більшість наших навичок використовуються автоматично, без свідомої згадки про те, як це робиться.

    Процедурна пам’ять має деякі особливості. Так, наприклад, якщо їзда на велосипеді та вміння писати та друкувати можуть зберігатись без постійної практики, то знання мови та вміння грати на музичних інструментах без постійного повторення з часом втрачається.

    memory_11664302_620x350212

    Знання про види памяті знадобляться вам у реальному житті. Наприклад, знаючи, що короткострокова память характеризується збереженням інформації до декількох хвилин, ви можете перевести факти, що потрапили до цього виду памяті у довгострокову. Для цього потрібно повторювати інформацію, яку ви хочете запамятати, кожного дня, і тоді вона з розряду короткострокової перейде у довгострокову.

     

    Джерело: uamodna

    Фото: borisov google sa spravka hochu kiev

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.