Для чого насправді потрібні тести в Facebook

Читай також

 • Центр гідності дитини УКУ представив результати дослідження «Школа, безпечна для дитини»
 • Центр гідності дитини УКУ в співпраці із «Пташеня. Дитячий простір» розробили «Інструктажі для безпеки дітей»
 • Безпека дітей мовою мистецтва — у Львові презентують інсталяцію «Розпізнати. Реагувати»
    • Для чого насправді потрібні тести в Facebook

     Невинні програмки, якими пістрявіє стрічка новин, можуть нести в собі серйозну загрозу. Яку саме? Про це у статті

     Ви ж всі вже знаєте про аферу  “мамо, мене забрала міліція”? Попереджали своїх родичів? І напевно знаєте, що не треба нікому ніколи диктувати три зворотні цифри з банківської карти. Добре. Дуже добре. Але пора переходити на наступний рівень. А саме що таке тести у фейсбуці та чому ними користуватися дуже, дуже недобре (навіть враховуючи те, що нікого, крім вас, не хвилюють їхні результати).

     Гляньте яка штука. Є фейсбук. У ньому містяться ваші записи, фотографії, і взагалі вся інформація, яку ви туди виклали. Хто у вас друзі, які у них контакти і про що ви спілкуєтеся. Є тест. Тест  НЕ фейсбук. Це окрема програма. Але вона “аналізує” (ніяких лапок не вистачить для цього сарказму) вміст вашого фейсбук-профілю і потім видає якийсь результат. Для того, щоб програма-тест взагалі змогла прочитати, що ви там пишете, вона запитує, чи хочете ви.

     Ось, наприклад, запит від тесту “ваші популярні слова у фейсбуці за рік”. Увага, питання: навіщо для “аналізу частоти слів” потрібен список моїх друзів, їхні контакти і мої фотографії? Правильна відповідь для аналізу частоти вони не потрібні зовсім. Ще більш правильна відповідь що весь “тестик”, власне, і запущений для збору цієї інформації. За замовчуванням, автори тесту не мали доступу до ваших фотографій і друзів, а тепер навпаки, мають.

     facebook_security

     Здавалося б, навіщо їм може це знадобитися? Тут шапочка з фольги не потрібна. Спробуйте “забути пароль” від фейсбук. Ось розлогіньтесь і натисніть на кнопку “забули пароль”. Для відновлення пароля вам фейсбук запропонує підтвердити, що ви це ви. Можна і через пароль, але ви його вже здали. А є механізм підтвердження і такий (якщо пароль забутий): як варіант, вам показують фотографію одного і питають, хто на ній зображений. За дивним збігом, саме “фото” і “список друзів” ви недавно якраз надали невідомим авторам тесту. Буває ж.

     Це один конкретний приклад, але за цією ж схемою працюють усі диво-тести. Наприклад, популярний тест “хто ваш кращий друг” запитував ні багато ні мало доступ до всіх ваших особистих повідомленнями в fb. Типу, він їх почитає і потім скаже, з ким ви найкраще спілкуєтеся. І нікого взагалі не збентежило ось це “почитає”. Більш того, нікого не збентежив і факт, що в особистому листуванні беруть участь дві сторони – і ви надаєте доступ не тільки до повідомлень від себе, але і до відповідей співрозмовника. А коли нарешті зібрана база логінів і паролів кудись буде продана, де чергова програма почне генерувати вашим друзям якісні прохання скинути грошиків на карту, будете раді?

     Звичайно, не всі “тести” потрібні для отримання доступу до конфіденційної інформації. Деякі потрібні просто для збору поведінкової статистики. Хочеш дізнатися, яким буде наступний рік? Відповідай на десяток питань про свої уподобання в кіно, музиці, покупках, дозвіллі; розкажи, як часто подорожуєш; вкажи вік і рівень доходів. Давайте не називати це “соцопитуванням”, назвемо це “психологічним тестом” і повісимо на результат красиву картинку люди не люблять соцопитування, зате люблять психологічні тести.

     І нарешті про саму суть тестів. Панове, мені шкода вас розчаровувати, але результати, які ви отримуєте, мають точність і важливість астрологічного прогнозу. Ваш результат вибирається випадково. Там просто написано такі приємні для вас речі, з якими не погодитися неможливо. Звичайно, ви лідер, в наступному році станете мільйонером, повинні їздити на Феррарі разом зі своїм fb-другом Василем і в минулому житті були Мерлін Монро. Те ж  і з “частотним аналізом”: він складений на підставі десятка останніх постів на вашій сторінці (це не те ж саме, що “ваші пости”) і, що цікаво, коментарів до них.

     Щось прояснилося? Змініть пароль і не годуйте більше чужі бази даних своїми особистими. Беручи участь в “тестах” (що не мають ніякого відношення до facebook), ви, насправді, надаєте невідомим особам доступ до даних, які вважаються персональними. А натомість отримуєте випадково згенеровану дурницю. На жаль, при цьому ви іноді розкидаєтеся не тільки власними, але й чужими даними. Не робіть такого.

     Ярослав Левашов

     За матеріалами: uainfo.org

     Фото: newhorizonsts.tk

     Читай також

    • Центр гідності дитини УКУ представив результати дослідження «Школа, безпечна для дитини»
    • Центр гідності дитини УКУ в співпраці із «Пташеня. Дитячий простір» розробили «Інструктажі для безпеки дітей»
    • Безпека дітей мовою мистецтва — у Львові презентують інсталяцію «Розпізнати. Реагувати»
     • Оціни

      [ratemypost]