Віртуальний тур СДМ: шляхами святого Івана Павла ІІ

Читай також

 • У що я перестала вірити після СДМ
 • Папа підбив підсумки своєї подорожі до Лісабона: притча про можливість миру
 • Владика Гліб Лончина на СДМ у Лісабоні пояснив молоді, що означає заклик Ісуса — «Будьте, як діти»
    • Віртуальний тур СДМ: шляхами святого Івана Павла ІІ

     Готуючись до Світового Дня Молоді, який відбудеться 26-31 липня 2016 року в Кракові, варто переглянути відео з офіційного сайту СДМ, яке має назву “Путівник паломника”.

     Відеоролик є надзвичайно пізнавальним не тільки для потенційних учасників цього заходу, але й для людей, яким цікава історія та культура загалом. Гарною знахідкою це відео стане для тих, хто захоплюється життям Папи Івана Павла II, досліджує духовні стежини його життя.

     Read in English: THE WYD VIRTUAL TOUR: IN THE STEPS OF SAINT JOHN PAUL ІІ

     Основні історично-життєві моменти святого Папи, які зображено в цьому ролику, демонструють глядачам усі пам’ятні місця, які вивели його на дорогу священництва, а пізніше в Рим як Папу Римського. Тут зображено пам’ятні місця народження Папи Івана ІІ, церкви служіння і місця усамітнення для молитов.

     Цікавим є те, що відеорозмова ведеться від першої особи; ведучий відеосюжету демонструє всі пам’ятки життя Папи Івана ІІ і ніби сам переносить глядачів у ці місця.

     Першим об’єктом, про який розказано у “Путівнику”, є місце народження Кароля Войтили (мирське ім’я Івана Павла ІІ), яке знаходиться у містечку Вадовіце біля Кракова. Тут він проживав зі своїм батьком аж до 18-ти років. Також у цьому містечку є церква, у якій відбувалось хрещення Івана Павла ІІ.

     Зараз його будинок перероблено в музей, місце численних пам’ятних речей з дитинства.

     1

     Наступним міцем, яке показано у відео, є Кальварія Забжидовська, місто неподалік від Вадовіце. Всередині Базиліки є Ікона Матері Божої Кальварійської. Всі молитви Папи Івана Павла ІІ були направлені до неї, коли він відвідував монастир під час першого і останнього візиту в Польщу.

     2

     Після приїзду в Краків Кароль Войтила став студентом Ягелонського університету. Кароль разом зі своїм батьком брали участь в богослужіннях в церкві монахів Салезіян.

     Це були та церква і та парафія, які Кароль Войтила міг би назвати своєю домівкою.

     3
     Далі на Південь вздовж ріки Вісли знаходиться Санктуарій Божого Милосердя.

     4

     Кароль Войтила часто молився в каплиці монастиря Ордену Сестер Божого Милосердя, оскільки монастир був розташований недалеко від хімічного заводу, де він працював.

     Пізніше, будучи Папою в 2002 році, він освятив нову базиліку, посвячену Божому Милосердю.

     5

     Загалом “Путівник паломника” є дуже пізнавальним. Відеозйомка зроблена так, що навіть інколи хочеться просто натиснути на паузу і детальніше роздивитись показане. Важливо, що у ролику є набагато більше культурних пам’яток з життя Папи Івана Павла ІІ, ніж зазначено вище. Нехай цей “Путівник” не залишить вас байдужими, зацікавить і спонукатиме до перегляду інших сюжетів про Світовий День Молоді.

     У налаштуваннях відео можна ввімкнути українські субтитри. Гарного перегляду!

     Тетяна Баран

     Читай також

    • У що я перестала вірити після СДМ
    • Папа підбив підсумки своєї подорожі до Лісабона: притча про можливість миру
    • Владика Гліб Лончина на СДМ у Лісабоні пояснив молоді, що означає заклик Ісуса — «Будьте, як діти»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.