Як навчитися добре фотографувати на дзеркалку: стань професіоналом

Читай також

 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
 • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
    • Як навчитися добре фотографувати на дзеркалку: стань професіоналом

     Ми вже публікували матеріал про те, як робити гарні знімки. Сьогодні хочемо поділитися секретами опанування дзеркального фотоапарату

     Як відомо, порівняно із звичайними стандартними моделями фотоапаратів, дзеркальний фотоапарат дозволяє зробити більш якісні і чіткі зйомки. Колись ця категорія фотоапаратів використовувалася тільки професіоналами в області фотографії. Тепер же, навчитися, як правильно фотографувати дзеркальним фотоапаратом під силу будь-якому новачкові.   дзеркалка

     Для того, щоб твої фотографії були особливими і дуже якісними, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією дзеркального фотоапарата та приділити увагу налаштуванню його параметрів, які можуть або перетворити картинку, або погіршити її. В автоматичному режимі дзеркальні фотоапарати працюють так само, як і звичайні “мильниці”. Тобто, використовуючи цей режим, ти будеш отримувати непогані знімки, але не зможеш повністю реалізувати всі переваги дзеркального фотоапарата. Тому поговоримо про тих режимах, яких не мають звичайні фотоапарати і які допоможуть тобі отримати справжню якість знімків. Саме використання правильно підібраного режиму в дзеркальному фотоапараті дозволить тобі отримувати якісні і ефектні знімки.

     Для новачків – режим Р. Дуже зручний режим для новачків, в якому камера автоматично встановлює експозицію для точної передачі фотографується. Використання цієї функції дозволяє без додаткових налаштувань отримувати вночі – темні фото, а вдень – світлі (а не такі, які заманеться автоматичному фотоапарату).

     Для зйомки пейзажів і торжеств – режим А (у деяких фотоапаратах – Av). В цьому режимі фотоапарат намагається встановити максимально допустиму глибину різкості. Тобто, на фото дуже добре виходять деталі і на задньому, і на передньому плані – фон не розмитий, всі деталі мають чітке сприйняття. Цей режим добре використовувати при фотографуванні пейзажів або різних урочистостей, якщо ти хочеш, щоб винуватці торжества не загубилися на основному фоні.

     дзеркалка 5

     Для зйомки рухомих об’єктів – режим S (в деяких моделях – Tv). Цей режим фіксує витримку на мінімально допустимому значенні, дозволяючи здійснювати якісні зйомки рухомого об’єкту. Іноді ще такий режим називається «Спорт». В цьому режимі «змазування» фотографії буде мінімальним і ти отримаєш чіткі контури рухомого об’єкту, щоправда, жертвуючи якістю фону. В деяких моделях цей режим забезпечений функцією серійної зйомки, т тобто робить кілька знімків в той час, поки ти тримаєш кнопку фотоапарата.

     Для нічної зйомки – режим М. Використовується для того, щоб на фотографії виходили не тільки особи на передньому фоні, а й пейзаж позаду них. Цей ручний режим не дуже зручний для використання, так як при фотографуванні витримка може становити кілька секунд, протягом яких об’єкт фотографування повинен стояти нерухомо. Для такої зйомки краще використовувати штатив, щоб фото не вийшло «змазаним».

     Також кілька загальних порад, щодо користування дзеркальним фотоапаратом.

     дзеркалка 4

     • Щоб отримати високоякісні знімки, навчися правильно тримати фотоапарат при зйомці: правою рукою обхопи ручку фотоапарата, лівою рукою тримай об’єктив, саму камеру щільно притисни до обличчя. Така позиція дозволить тобі досягти стабільності при захопленні зображення і уникнути змазаних знімків.
     • Особливу увагу приділено процесу натиску на спуск: після натиску на кнопку не поспішай відривати фотокамеру від особи, так як зайві коливання під час фіксування зображення можуть серйозно вплинути на якість знімка. Натискай на кнопку повільно, плавно, без зайвих ривків.
     • Якщо ти фотографуєш динамічну сцену (об’єкти в русі), натискай на спуск трохи раніше, ніж зазвичай необхідно. Механіці дзеркального фотоапарата потрібно певний час для спрацьовування.
     • Старайся фотографувати обома очима, не примружуючись. Це допоможе тобі краще вибудувати експозицію знімка і зробити більш об’ємний і якісний кадр.
     • Щоб фотографії виходили з кожним разом все краще і краще, старайся фотографувати часто і багато, експериментуючи з режимами і настройками.

     Звичайно, самого лише читання порад недостатньо. Необхідна практика, практика і ще раз вона. Якщо не виходитиме із першого разу, то і з другого теж не вийде хороший результат. Проте вже буде краще. Після тривалого користування ти зможеш опанувати свою “дзеркалку”. І не забувай ділитися із світом своїми знімками!
     Дзеркальний апарат поряд з твоїм уявою і художньою фантазією дозволить тобі робити не просто якісні фотознімки, а справжні витвори мистецтва для себе і твоїх близьких.

     За матеріалами: supermg.com

     Фото з сайту pexels.com

     Читай також

    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
     • Оціни

      [ratemypost]