Як скласти ідеальне резюме: 10 порад

Читай також

 • Прямий ефір про МАПа-громади. Дізнайтеся чому, кому і для чого потрібно пройти цей курс
 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Як скласти ідеальне резюме: 10 порад

     Знайти роботу, яка вам буде цікава та вповні задовільнятиме фінансові потреби цілком реально, проте треба чітко знати, чого ви варті та що хочете отримати

     Далі у вас два варіанти: якщо ці два поняття збігаються – складіть своє резюме правильно і вирушайте на пошуки роботи, якщо ж ви хочете отримати роботу, яка має вимоги вищі, ніж ваші вміння – вдосконалюйте останні і див. перший варіант.

     ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ ІДЕАЛЬНОГО РЕЗЮМЕ:

     + Якісне фото

     Чи варто додавати фото в резюме – питання, яке довгий час було спірним. Якщо ви вирішили додавати його в своє резюме, то обирайте якісне фото з білим або сірим фоном, де ви маєте презентабельний вигляд – ніяких фото в купальнику на фоні природи тощо.

     + Правильна структура та об’ємman-people-space-desk-large

     Правильна структура резюме виглядає так:

     • Прізвище та ім’я
     • Фотографія
     • Контакти
     • Освіта
     • Тренінги
     • Досвід роботи
     • Додаткова інформація (наявність водійських прав, володіння іноземними мовами, знання комп’ютерних програм)

     Як би ви не старались, але помістити всю необхідну інформація на 1 сторінку А4, яка була стандартом довгий час, не вдасться, а тому допустимим об’ємом резюме зараз прийнято вважати дві сторінки А4.

     + Досягнененя

     Ваші досягнення на попередньому місці роботи відіграють найважливішу роль при виборі вашої кандидатури на ту чи іншу посаду. Ваші досягнення повинні відповідати чотирьом критеріям: вимірність, конкретність, значимість, відповідність посаді. Навряд чи когось буде цікавити, що ви навчились робити найсмачнішу в світі каву, якщо тільки ви не претендуєте на місце баріста.

     + Грамотність

     Грамотно складене резюме – це щось само собою зрозуміле, от тільки на ділі не всі беруться скрупульозно перечитувати весь текст.

     Орфографію можна перевірити поєднанням – F7-Alt-Cmd-L.

     + Покажіть розвиток

     Якщо ви переходили з роботи на роботу, всюди виконуючи одні і ті ж обов’язки, – це мало кому цікаво. Хороший роботодавець не боїться того, що його працівники чогось не вміють, страшно – коли вони не хочуть вчитись і йти вперед.

     + Тренінги, волонтерство, соціальні проекти

     Якщо в юридичних компаніях кількамісячне безкоштовне стажування – звична справа, то в інших галузях про таку практику навіть і чути не хочуть. Насправді ж, якщо у вас немає належного досвіду в тій чи іншій галузі, але ви дуже хочете отримати роботу, попрацюйте за “дякую”, візьміть участь у волонтерських або соціальних проектах. Такий досвід цінують, адже він показує ваше прагнення до роботи та цілеспрямованість.

     + Повна відповідність посаді

     Те, що не варто робити універсальне резюме і розсилати його на всі вакансії поспіль – справа очевидна і давно відома. Ви можете мати досвід в багатьох сферах діяльності, але не всі вони будуть цікавити вашого майбутнього роботодавця, а тому не перевантажуйте резюме зайвою інформацією.

     + Особисті якості

     Шаблони в цьому розділі зустрічаються в кожному другому резюме “відповідальний, пунктуальний, організований і бла-бла-бла”. Якщо ви справді володієте цими якостями – доведіть. Наведіть приклади:

     Організованість: успішно поєднував навчання та роботу в компанії.

     Стресостійкість: завершив роботу над проектом, коли на останній стадії розробки інші учасники відмовились від виконання завдань.

     + Зручний формат

     Не ускладнюйте рекрутерам життя: зберігайте документ в форматі DOCX і підписуйте Прізвище_Ім’я_посада.

     + Супровідний лист

     Дуже важлива частина вашого запиту на вакансію, адже вона показує, що ви справді зацікавлені в тому, щоб отримати цю роботу. В супровідному листі потрібно зазначити, хто ви, чого досягли та чим можете бути корисні для компанії.
     laptop-notebook-clean-hero-large

     25 РЕЧЕЙ, ЯКИХ НЕ ПОВИННО БУТИ В РЕЗЮМЕ:

     – Мета

     Ваша мета – отримати цю посаду, ось і все. Найгірше, що можна зазначити – шаблонні фрази типу “проявити свій потенціал”. Зазначити мету можна у випадку кардинальної зміни сфери діяльності – такі пояснення будуть доцільними.

     – Сімейний стан

     Він абсолютно нікого не цікавить.

     – Вік

     І це теж. Особливо, якщо ви хочете уникнути несвідомої дискримінації за віком: юний вік не завжди свідчить про недостатність досвіду роботи, а надто похилий – ще не показник, що ви не сповнені енергії та ідей.

     – Рекомендації

     Це пережиток минулого: за номерами, які вказані в рекомендаціях, не дзвонили колсь, не будуть і тепер.

     – Короткий або невідповідний досвід роботи

     Як зазначає Алісса Гелбард (Alyssa Gelbard), експерт з питань кар’єри і засновниця фірми Resume Strategists, включати в резюме невідповідний досвід роботи варто тільки в тому випадку, якщо він демонструє додаткові навички або здібності, які можуть стати в нагоді вам на новій посаді.

     – Більше, ніж 5 місць роботи

     В резюме повинні бути зазначені тільки останні 3-5 місць роботи, решта абсолютно зайві, за цей час ви могли вже й розгубити отримані навички та й увага того, хто читатиме резюме, абсолютно розсіється.

     – Шаблони

     Шаблонні фрази ми використовуємо тому, що вони здаються звичними і не потребують роз’яснення. Цим вони й погані – давно проїлись, а отже доводять, що ви не оригінальний і не доклали зусиль при складанні резюме, а просто скопіювали штампи.

     – Брехня

     Щоб отримати роботу, вам не потрібно відповідати абсолютно всім вимогам, а тому компенсувати брехнею те, чого насправді немає, не варто: нехай краще це зроблять ваші блискучі навички в інших сферах.computer-laptop-levitation-cooling-74039-large

     – Занадто багато пояснень

     Факти, дати і цифри – ось усе, що повинно поміститись на двох сторінках А4, зайві пояснення тут ні до чого.

     – Різне форматування та оригінальні шрифти

     Ваше бажання бути оригінальним може зіграти проти вас. Зазвичай, такі експерименти закінчуються використанням нечитабельного шрифту, надто великих чи малих відступів, а це, навіть на перший погляд, абсолютно невигідно виділить ваше резюме серед інших.

     – Безглуздий e-mail

     Правильний e-mail складається з вашого імені та прізвища. Дати народження, кличка вашого собаки, електронна пошта ваших родичів чи компанії – не годяться.

     – Таблиці, графіки і т.д.

     Просто це пережиток минулого.

     – Посилання на сторінки у соцмережах

     По-перше, нікого не цікавить, що ви їсте і вдягаєте. По-друге, ви ніколи не знаєте, як відреагує роботодавець на збережені вами картинки, високоморальні цитати та політичні висловлювання. В той же час є сенс додати посилання на LinkedIn або особистий сайт, якщо це має відношення до вакансії, на яку ви подаєте заявку.

     – Інформація про зарплату на попередньому місці роботи

     Питання заробітної плати прийнято обговорювати на співбесіді, а от демонструвати її попередній чи бажаний рівень не варто навіть тому, що можете продешевити.

     – Причини, з яких ви пішли з попереднього місця роботи

     Про них вас можуть запитати під час співбесіди і краще про це сказати дуже делікатно, нікого не ображаючи: скарги на начальника, колег, низьку зарплату – не найкращий варіант.

     – Причини, чому Ви тимчасово не працювали

     Якщо в цей час ви не займались волонтерською роботою, соціальним проектом, розвитком власної справи чи іншим заняттям, яке розвивало вас – про цей період не варто й згадувати.

     – Ваші думки, враження, роздуми

     Рекрутерів цікавлять тільки факти, і якщо ви вважаєте, що добре ладнаєте з людьми, організовані, можете справитись з тим чи іншим проектом, покажіть це у вигляді фактів, цифр, або напишіть в супровідному листі.

     – Вставні слова та звороти

     Ви, зрештою, пишете не художній твір, а тому ніяких повторів, великої кількості займенників (і так зрозуміло про кого мова йде), вставних конструкцій.

     – Хобі

     Тільки якщо вони не стосуються посади, на яку ви претендуєте, не витрачайте місце в резюме і час рекрутера дарма.

     – Причини, чому Ви хочете отримати цю роботу

     Їх варто зазначити в супровідному листі, а не в резюме.

      

     За матеріалами: melni.me

     Фото: pexels.compexels.compexels.com

      

     Читай також

    • Прямий ефір про МАПа-громади. Дізнайтеся чому, кому і для чого потрібно пройти цей курс
    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Коментарі

       • Ірина Кисилевич    08.06.2016 о 09:36

        Нікого не цікавить сімейний стан? Хлопців може не запитують, а от дівчат про особисті плани в житті можуть
        спитати навіть при прийомі на роботу в супермаркет- не горять бажанням невдовзі виплачувати декрет.