23-24-го вересня відбувся 2-й Форум молодих журналістів-християн у Патріаршому домі УГКЦ. Форум розпочався тренінгом директора Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) Тараса Антошевського
Сьогодні, у інформаційну епоху, маємо багато видань, також релігійних. Щоб релігійна журналістика конкурувала із світською, її слід зробити якісною? Як? Ось кілька порад:
1. Не вірте стереотипам. Маємо різні негативні стереотипи про Церкву – не піддаваймося спокусі писати маніпулятивно, щоб підтвердити стереотипи.
2. Пишіть об’єктивно і з розумінням подій. Пам’ятайте, що Церква – це не політика, не тільки свята, традиції, скандали; глибоко розумійте процеси і події.
3. Забудьте принцип «Один за всіх – всі за одного». Майте розуміння, що одна погана людина в Церкві – це не вся Церква.
4. Зважайте на дотримання законодавства. Уникайте спокуси когось звинуватити у порушенні закону: може закон не забороняє щось робити.
5. Відкривайтесь на медіа. Не живіть у своєму світі: «Нам добре у парафії» – пам’ятайте, що важливо, коли про вас пишуть у ЗМІ.
6. Не пишіть термінами. Пам’ятайте, що вас читає багато людей, які не мають богословської освіти – пишіть про складне простими словами.
7. Знайте свою мету. Коли пишете, то дайте відповідь на запитання: «Яка мета? Що хочете досягнути? Як це подати?».
Ірина Кисилевич