Як зануритись у роботу без прокрастинації

Читай також

 • 10 звичок, які збагатять твої будні
 • 5 незамінних звичок для християнина
 • 25 фактів про Папу Івана Павла II
    • Як зануритись у роботу без прокрастинації

     Перерви в роботі, які б тривалі вони не були, дезорієнтують, вибивають зі звичного ритму і нові занурення в роботу потребують значних зусиль. Накопичені завдання, альтернативні способи проведення часу, які пропонують більше задоволення, ніж робота,  соціальні мережі, які манять 5 хвилиночок прогортати стрічку новин, — та ви й самі знаєте цих пожирачів часу. Ми розкажемо, як з ними боротися:

     1. Спочатку занурте ноги і звикніть до води 

     Не варто стрибати з розгону в холодну воду — зайдіть по кісточки, по коліна, по пояс, занурюйтесь і пливіть. Знайома ситуація: щоразу, коли ви заходите в море, здається, що вода крижана, а через деякий час вам вилазити на берег не хочеться. З роботою ситуація складається точнісінько так само. Просто почніть щось робити, звикніть до ритму і набирайте оберти.

     Лінощі роблять будь-яку справу складною. — Бенджамін Франклін

     2. Кидайте собі виклик 

     Бенгт Яррехулт, ад’юнкт-професор Технічного університету Чалмерса в Швеції, вважає, що на робочий настрій впливають два ключові чинники: складність завдання і набір навичок. Чим складніше завдання ми ставимо перед собою, тим більше мотивації ми отримаємо за рахунок того, що від виконання кожного етапу, просування вперед, не тільки покращується ваша кваліфікація, а й підвищується впевненість в собі, переконання в тому, що вам все під силу і ця радість від особистісного росту стає найефективнішою мотивацією до роботи.

     Якщо ви навмисне збираєтеся стати менш визначною особистістю, ніж дозволяють ваші здібності, я попереджаю, що ви будете глибоко нещасною особистістю. — Абрахам Маслоу

     3. Сотворіть собі кумирів

     Це не заклик до атеїзму чи відкидання заповідей. Знайти тих, чиєю роботою ви захоплюєтесь — це можливість встановити собі мінімальну планку, до якої ви будете прагнути і яку захочете перескочити. Будь-що можна зробити краще, але ніщо так не руйнує як необґрунтована самовпевненість.

     Для початку навчіться малювати та писати як старі майстри, а вже потім дійте за власним розсудом — і вас поважатимуть. — Сальвадор Далі

     JBW2PXDOL6-1024x683

     4. Закохайтесь в те, що робите

     Мені пригадався жарт: “Займайся улюбленою справою і ти ніколи не будеш працювати. Їсти теж рідко будеш.” Жарти жартами, але гроші – це не мотивація, це радше приємний бонус. Тільки те, що подобається вам, зможете виконувати на високому рівні, а від цього й отримувати достойну заробітну плату.

     Легка тому робота… хто її робить по своїй волі. — Панас Мирний

     5. Час найвищої активності – для найскладніших справ 

     Проведіть спостереження за собою — ви точно помітите закономірності в чергуванні періодів активності, коли робота кипить і часу, коли все валиться з рук і виконання роботи потребує надзусиль. Всі найважливіші та найскладніші справи виконуйте саме в час найвищої працездатності і ви отримаєте значно вищі результати, ніж коли старатиметесь пересилити свої природні ритми.

     Не той ледар — хто нічого не робить, а той, хто міг би доцільніше використати свої сили. — Сократ

     6. Робіть перерви 

     Чергуйте роботу з короткими перервами за принципом Pomodoro, — він допомагає сконцентруватися на роботі, в той же час не перевантажуючи себе, але виконуючи значний об’єм справ за день.

     Роби якомога більше помилок, тільки пам’ятай одне: не припускайся однієї й тієї ж помилки двічі. І ти будеш зростати. — Ошо

     7. Заблокуйте пожирачів часу

     Ми заходимо в соціальні мережі на 5 хвилин, а “зависаємо” надовго. Це не той випадок, коли щоб позбутися спокуси, потрібно їй піддатися — треба знищити можливість. Є безліч програм та мобільних додатків, які заблоковують доступ до сайтів на певний час. Таку добірку ми зробили в статті:

     Серед людських дій найважливіші ті, які не можна повторити вдруге. Те, що можна повторити, залиш краще роботам. — Кодо Савакі

     designer-home-office-picjumbo-com-1024x683

     8. Створіть робочу атмосферу 

     Одне із правил тайм-менеджменту говорить про те, що порядок на столі і атмосфера розпалу трудового дня, дуже важливі для початку роботи. Зазвичай легше працюється в офісі, ніж вдома, ви просто піддаєтесь загальному потоку. Якщо такої можливості немає, сходіть в бібліотеку, коворкінг чи анти-кафе.

     Натхнення – для дилетантів, інші просто працюють. — Чак Клоуз

     9. Бачу ціль – не бачу перешкод

     Якщо ваша кінцева мета чітко окреслена, ви бачите винагороду за те, що робите зараз – розпланувати завдання і почати по-трохи рухатись до мети буде не так страшно. Коли ви не розумієте навіщо ви робите ту чи іншу справу, то очевидно, що це видаватиметься вам просто втратою часу. Чим чіткіше окреслена ціль, тим легше буде в неї попасти.

     Геній не помиляється. Його помилки передують відкриттям. — Джеймс Джойс

     10. Орієнтуйтесь на успіх

     Перед вами чітка мета, ваші безмежні можливості в поєднанні з енергією та ентузіазмом, — та ви просто приречені на успіх.

     Якщо ти направився до мети та станеш на шляху зупинятися, щоб кинути камінням у кожну собаку, що на тебе гавкає, то ніколи не дійдеш до мети. — Федір Достоєвський

     За матеріалами: melni.me

     Читай також

    • 10 звичок, які збагатять твої будні
    • 5 незамінних звичок для християнина
    • 25 фактів про Папу Івана Павла II
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.