Фільми про екологію: 23 стрічки, які змінять ваше ставлення до світу

Читай також

 • Віра зрушить гори (е)
 • Українська молодь демонструвала своє лідерство в Польщі у програмі «ГОРИ ЛІДЕРІВ»
 • «Жийте, а не животійте!» – отець Роман Демуш до молоді Донецького Екзархату
    • Фільми про екологію: 23 стрічки, які змінять ваше ставлення до світу

     Попередження! Після перегляду цих фільмів вам дуже захочеться змінити світ на краще!)

     1 Екологічний слід людини / Human Footprint (2007)

     1151598_500x800x250

     У цьому фільмі глядачі отримають можливість подивитися на себе з боку. З яких складових складаються повсякденні будні звичайної людини? До чого зводиться ціле життя? Ви тільки уявіть, що зможете побачити практично все, що тільки використовували, або коли-небудь робили. Скільки сліз пролили, скільки слів сказали, скільки чашок чаю випили? До кінця цього фільму вперше можна побачити життя, ретельно розкладену на окремі складові. Це історія про життя окремо взятої людини, і кожен може опинитися на його місці. Це історія екологічного сліду кожного з нас …

     2 Потік / Flow (2008)

     MV5BMTQwMzU0OTA5OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDgwMTk3MQ@@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_

     Flow» показує, що головною цінністю в сучасному світі, поступово витісняючи корисні копалини, стає вода. Режисер картини Ірена Селіна подорожує по світу і спілкується з вченими і різними активістами, які терпляче пояснюють, чому ігнорування проблеми водних ресурсів в найближчому майбутньому може призвести до катастрофи. Також увага «Flow» прикута до великих корпорацій на зразок Coca-Cola чи Nestle, чиє виробництво сильно пов’язано з нанесенням шкоди водним масивам планети.

     3 Корпорація „Їжа“ / Food, Inc. (2008) 

     article-157_5

     Американський документальний фільм, який досліджує виробництво різних продуктів у США, що розповідає, що майже всі продукти в магазинах Америки продаються споживачам за надмірно завищеними цінами, а самі при цьому екологічно небезпечні і шкідливі для здоров’я людини. Фільм викликав сильну негативну реакцію з боку корпорацій, зайнятих у виробництві продуктів харчування.

     4 Екополіс / Ecopolis  (2008)

     74059791

     Екополіс – це місто майбутнього, який зовсім відмінний від нашого способу життя, ви побачите інноваційні технології переробки і використання сміття, екологічні види транспорта, альтернативні джерела палива, малошумні літаки і багато іншого.

     5 Пальне / Fuel (2008)

     Джошуа Тікелл – проповідник використання біопалива та альтернативної енергетики. Він вважає, що залежність США від нафти і є корінь зла. 11 років він їздить по країні в своєму фургоні, заправленому рослинним маслом. Він домагається зустрічі з відомими людьми і всіляко змушує їх допомогти у вирішенні цієї проблеми. У кадрі з’являються Джулія Робертс, Вуді Харельсон, Шеріл Кроу й інші зірки.

     6 Вода в пляшці / Tapped (2009)

     2009-tapped-movie-poster

     Один із найяскравіших фільмів, присвячених мільйонам пластикових пляшок, якими ми користуємося щодня. Факти про «пляшкову індустрію» та її наслідки, які змушують задуматися двічі перед тим, як купити й викинути таку пляшку.

     7 Сміттєві мрії / Garbage dreams (2009)

     Сміттєві мрії / Garbage dreams (2009)

     Ліричний, зворушливий і щирий фільм про окраїни Каїра і людей, чия робота і життя залежать тільки від сміття. Фільм про їхні долі та мрії отримав 24 нагороди на кінофестивалях по всьому світу.

     8 Дім / Нome (2009)

     Дім / Нome (2009)

     Поетичний документальний фільм відомого французького фотографа і борця за чистоту навколишнього середовища Яна Артус-Бертранда в основному складається з планів земної поверхні з висоти пташиного польоту, звідки добре видно природні пам’ятки і те, як людство перетворює їх на щось непотрібне. Артус-Бертранд починає з важливості водоростей для екосистеми планети, пролітає над усіма континентами, зауважує наслідки глобального потепління, але дивним чином закінчує на позитивній ноті і непохитну віру в майбутнє людства.

     9 На кінці вудки / The End of the Line (2009)

     На кінці вудки / The End of the Line (2009)

     Режисер Рупперт Мюррей з Великобританії своїм фільмом ставить питання перед глядачем – як довго людство зможе користуватися ресурсами морів і океанів при сучасних темпах видобутку корисних копалин.

     10 Згодні на все виправляють світ / The Yes Men Fix The World (2009)

     kinopoisk.ru

     «The Yes Men» – група активістів, яка займається культурними провокаціями, видаючи себе за впливових людей і представників відомих організацій. Їх діяльність включає створення підставних веб-сайтів, ідентичних оригінальним. Отримуючи через такі сайти запрошення, вони беруть участь в різних конференціях, симпозіумах і телевізійних передачах.

     11 Газова країна / Gasland (2009)

     Gasland 2009

     Режисер картини Джош Фокс вирушив по головних «газових місцях» США і з’ясував, що в деяких районах жителі можуть спокійно підпалювати воду з-під крана, а інші отримують від газових компаній відступні або бутильовану воду, щоб приховати проблему ерозії грунту, забруднення підземних вод та зіпсованого газом здоров’я. Протягом фільму Фокс наполегливо зустрічається з різноманітними фахівцями і фіксує проблему, про яку до цього було мало що відомо. На Rotten Tomatoes у фільму – 100% рейтинг, а американські критики щедро називають «Gasland» кращою екодокументалкой останнього часу.

     12 Бруд! Фільм / Dirt! The Movie 2009

     Dirt! The Movie 2009

     Кіно про «бруд» присвячено важливій, але досить неочевидній проблемі – збереження родючого грунтового покриву планети. Творці картини досліджують зв’язок людини і місця, де він живе, знайомлячи глядача з концепцією, що родючий грунт – основа людської цивілізації, для якої взаємодія з землею і сільське господарство виявилися відправною точкою в сучасність, а потім перемикаються на актуальні проблеми її деградації і їх численні причини.

     13 Звалище / Waste Land (2009)

     Звалище Waste Land (2009)

     Залишивши свій будинок у Нью-Йорку, відомий художник Вік Муніс повертається на батьківщину в Бразилію, щоб відобразити найбільше сміттєве звалище у світі Жардім-Грамашо, розташовану на околиці Ріо-де-Жанейро, і її мешканців – катадорес, що займаються сортуванням відходів. Спочатку Муніс збирався «написати» серію портретів за допомогою сміття. Виявилося, що спілкування з художником в роботі над цими портретами дозволило їм по-новому поглянути на себе і своє життя.

     14 Бухта / The Cove (2009)

     Бухта / The Cove (2009)

     Суперечлива документальна картина про полювання японських рибалок на дельфінів у 2010 році виграла «Оскар» і дуже сильно розлютила японський уряд. Головний герой фільму – дресирувальник підводних ссавців Рік О’Беррі – занурює глядачів у проблему масового вбивства дельфінів у Японії. Настирливий О’Беррі бігає за рибалками, чіпляється до перехожих на вулицях і вривається в кабінети до чиновників, щоб розкрити очі всім винним на той факт, що щорічне вбивство 23 тисяч дельфінів – це злочин проти планети

     15 Нульовий вплив / No Impact Man (2009)

     Нульовий вплив / No Impact Man (2009)

     Колін Бівен – відомий письменник, за часів інтернету став популярним блогером. Бівен здійснив в реальності експеримент, який має значення для всього людства. Сім’я блогера продемонструвала, як можна вийти з правил, придуманих суспільством споживання. Потрібно просто поставити собі за мету: чи не діяти згубно на навколишнє середовище. Для цього потрібно, навіть будучи жителем Нью-Йорка (5-ій Авеню), відмовитися від промислових товарів, включаючи папір, не кидати сміття, відправляючи всі відходи на переробку.

     16 Земля 2100 / Earth 2100 (2009)

     Земля 2100 / Earth 2100 (2009)

     Ідея, перед якою більшість з нас не стояло б – що протягом наступного століття, життя, яким ми знаємо його, може закінчитися. Наша цивілізація може зруйнуватися, залишаючи тільки сліди людського існування. Щоб змінити майбутнє, спочатку ви повинні уявити це. Це здається дивовижним, надзвичайним – навіть неможливим. Але згідно ультрасучасному науковому дослідженню, це – дуже реальна можливість. І якщо ми продовжимо жити як живемо тепер, це все обов’язково трапиться …

     17 Вуглеводнева нація / Carbon Nation (2010)

     Carbon Nation (2010)

     Фільм пропонує глядачам індивідуальні способи отримання дешевої енергії, чистого повітря, води і пов’язану з цим економію коштів, припускаючі, что ці цінності достатньо універсальні навіть для тих, хто не готовий визнати жалюгідність екологічного стану землі.

     18 Усвідомлюючи зв’язок / Making the Connection (2010)

     Усвідомлюючи зв'язок / Making the Connection (2010)

     У фільмі люди абсолютно різних занять – з області фермерства, спорту, кулінарії, політики, літератури, медицини, материнства – розповідають про захоплюючомий способ життя, де харчування здорової і смачної їжею поєднується з вирішенням світових проблем, з якими стикається сьогодні людство.

     19 Правда про море / Sea The Truth (2011)

     Правда про море / Sea The Truth (2011)

     Головна ідея фільму “Правда про море” – це стан наших морів і океанів. Провідні вчені, такі як Даніель Паулі, стверджують, що якщо ми продовжимо виловлювати і їсти рибу так само, як робимо це зараз, то через 40 років моря і океани спорожніють. Промислове рибальство – це сучасний економічний монстр: величезні траулери спустошують морське дно, вбиваючи всіх живих істот із загрозливою швидкістю.

     20 Втрачені річки / Lost rivers (2012)
     Втрачені річки / Lost rivers (2012)
     Режисер фільму відшукує річки, які були давним-давно заховані під землю у всіх великих індустріальних містах у розвиненому світі. Це сміливий і красивий фільм про те, що природа продовжує жити, навіть якщо ми забуваємо про неї.

     21 Сміття / Trashed (2012) 

     Сміття / Trashed (2012)

     Стрічка розкриває дивовижні факти, що стосуються серйозної загрози нашому здоров’ю. Вона побудована у формі глобального розмови між Джеремі Айронсом і жителями нашої планети – від Ісландії до Індонезії. Серед співрозмовників – вчені, політики і прості люди, чиє здоров’я і спосіб життя постраждали від проблеми забруднення навколишнього середовища відходами. З точки зору візуального і емоційного сприйняття стрічка, що зв’язує історії з життя і політичні «тривожні дзвінки», видається одночасно жахливою і прекрасною. Але завершується вона посланням надії. Фільм показує, що небезпеки можна уникнути за допомогою розвитку довгострокових проектів, які допоможуть створити більше робочих місць в області переробки відходів.

     22 Худобозмова/ Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)

     Худобозмова/ Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)

     Фільм піднімає такі питання, які не хочуть піднімати навіть найпередовіші екологічні організації. Фільм показує ту сферу життя, в яку не заглядає пересічний громадянин, але з якої опосередковано стикається кожен день. Фільм закликає нас замислитися про свої звички, яким ми не надаємо часом ні найменшого значення. Фільм покликаний зберегти планету для наших дітей і онуків. Фільм показує конкретні дії, які можуть здійснювати всі люди для більш гармонійного життя на планеті.

     23 Реальна ціна моди / The True Cost (2015)

     Реальна ціна моди / The True Cost (2015)

     Фільм про одяг, стиль, людей, які диктують велику моду, яких слухають виробники. Як модна індустрія впливає на світ – і це питання піднімають автори проекту. Тенденція зниження цін на одяг з року в рік очевидна. Одночасно зростає вартість життя, збільшуються витрати на охорону природи і соціальні гарантії. Ендрю Морган в своєму захоплюючому документальному розслідуванні висвічує закулісні таємниці фешн-індустрії. Скільки насправді коштує стиль? Чи знаєте ви про це? Автор відправляється на подіуми столиць світової моди, побуває в країнах третього світу, де в бідних районах створюється те, що називають насправді «високою модою».

     Джерело: mariannaboyko

     Читай також

    • Віра зрушить гори (е)
    • Українська молодь демонструвала своє лідерство в Польщі у програмі «ГОРИ ЛІДЕРІВ»
    • «Жийте, а не животійте!» – отець Роман Демуш до молоді Донецького Екзархату
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.