Чому важливо оточувати себе хорошими людьми

Читай також

 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • Евтаназія – це відмова любити себе
 • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
    • Чому важливо оточувати себе хорошими людьми

     Але що ж робити в таких ситуаціях? Насправді все просто — потрібно оточити себе хорошими людьми.

     “Токсичні люди” та їхній вплив на здоров’я

     Кожна людина — це середнє арифметичне з тих людей, з якими вона найбільше спілкується, американський бізнес-тренер Джим Рон

     Якщо ви виявите в п’ятірці людей, з якими у вас найтісніші стосунки, хоча б одну людину, яка викликає у вас негативні емоції або стрес, спілкування краще обмежити. Ця людина відноситься до категорії “токсичних людей”, стосунки з якими негативно впливають на самопочуття інших.

     Вам просто потрібно прийняти факт, що деякі люди як паразити: вони не можуть жити, не втручаючись в життя чи особистий простір інших; вони люблять висмоктувати енергію і відчуття щастя, постійно скаржаться, розповсюджують плітки, не вміють бути щирими та відвертими. Стосунки з такими людьми лише пригнічуватимуть вас, вганятимуть в депресію та викликатимуть стрес.

     Чому важливо оточувати себе хорошими людьми

     А вчені довели, що кількаденний стрес знижує активність нейронів у гіпокампі (частина мозку, яка відповідає за пам’ять та здатність роздумувати). Якщо стрес триває місяцями — шкоди зазнають клітини мозку, а це означає, що його робота значно погіршиться.

     Отож, “токсичним людям” не місце у вашому житті, з ними ви не зможете бути щасливими і не досягнете поставлених цілей.

     Однак, якщо у вас справді нема можливості відгородитись від таких людей (адже ними можуть бути батьки, чоловік, дружина чи колеги на роботі), тоді навчіться встановлювати певні межі в спілкуванні з ними, не піддаючись докорам сумління.

     Шукайте людей, які роблять вас щасливими

     Оточуйте себе людьми, які тягнутимуть вас вгору. Життя вже й так наповнене людьми, які тягнуть вас донизу, — Джордж Клуні

     Завжди тягніться до людей, поряд з якими ви почуваєтесь щасливими. Не знаєте, хто це? Тоді згадайте людей, з якими вам цікаво і весело проводити час, людей, в яких можна чогось навчитись, які на одній хвилі із вами та викликають у вас щиру усмішку, згадайте людей, які надихають вас!

     Окрім цього, про таких людей можна сказати, що вони оптимісти та мрійники. Якщо людина щаслива, вона із більшим запалом та енергійністю береться за якусь справу. А от негативні думки — справжні вороги, адже можуть підірвати віру в себе, сприяють зниженню самооцінки та можуть зруйнувати стосунки з іншими людьми. Тож якщо вас оточують песимісти, скептики чи люди, які постійно на все скаржаться, їхній настрій за деякий час огорне і вас.

     Тому підтримуйте стосунки з позитивним, веселими та щирими людьми. Вони заряджатимуть вас, вселятимуть оптимізм, допомагатимуть в будь-якій ситуації, а отже — сприятимуть швидшому досягненню успіху. Якщо ж говорити про мрійники, то кожен з нас в певній мірі ним є. Але хтось лише говорить про власні мрії, а хтось — наполегливо йде до її досягнення. Саме такими людьми потрібно оточити себе — мрійниками, які діють. Вони мають конкретні цілі стосовно того, як втілити задумане в життя, і крок за кроком наближаються до цього.

     І ще одне: якщо ви хочете бути щасливою та успішною людиною, будьте добрими, вчіться пробачати, любіть, усміхайтесь, і хороші люди самі потягнуться до вас!

     За матеріалами: mizky.com

     Фото: pexels.com

     Читай також

    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Евтаназія – це відмова любити себе
    • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Коментарі

       • Ірина Кисилевич    30.12.2016 о 11:13

        Дякую за публікацію- дуже життєйське! В моєму житті було, що поспілкуєшся з депресивною людиною і вже в самої поганий настрій. Ще одне спостереження у моєму житті+з досвіду знайомих- є “токсичні люди”- завжди їм чимось не вгодиш і завжди знайдуть за що вколоти, а вколють так, що до сліз доведуть. Справді, з “токсичними людьми” не варто з’ясовувати стосунки і вирішувати конфлікти- ви ніколи не вирішите. Бережіть своє емоційне здоров’я- розходьтеся з такими друзями (ще зустрінете добрих приятелів), переїжджайте від батьків (якщо є можливість), звільняйтеся з роботи (якщо можете прожити без тих грошей). І ще одне ділення з мого досвіду- з “вчителями” так даю раду: “Маєш богословську освіту? Сказати що гріх, а що ні- на те є священик, вчився стільки років, маю свого сповідника- знає мою душу…”