Лист Папи Франциска до молоді світу

Читай також

 • Відвідинами Патріаршого Прокатедрального Собору Святої Софії та візитом у Ватикан розпочались італійські канікули для української молоді зі сходу, півдня та центру України
 • «Зібрати в розсіяні сущих» і зібратись в розсіяні сущим — не лише завдання душпастирства молоді, а й екзистенційна місія», — отець Роман Демуш на Синоді Єпископів УГКЦ у Зарваниці
 • Духовно-формаційна програма «Прийди і подивися» зібрала молодіжних апостолів, які нестимуть правду про Христа до всієї молоді
    • Лист Папи Франциска до молоді світу

     Дорога молоде,з радістю повідомляю вам про те, що в жовтні 2018 року відбуватиметься Синод Єпископів на тему «Молодь, віра і розпізнавання покликання». Я хотів, аби в центрі уваги були ви, бо ношу вас у своєму серці.

     Саме сьогодні відбувається представлення «Підготовчого документу», який вручаю також і вам, як «компас» на цій дорозі.

     Мені спадають на думку слова, які Бог сказав Авраамові: «Вийди з землі твоєї, з твоєї рідні, і з дому батька твого в край, що його я тобі покажу» (Бт 12,1). Сьогодні ці слова звернені також і до вас: це слова Отця, Який заохочує вас «вийти», аби спрямувати вас до невідомого майбутнього, яке, однак, є носієм надійних звершень, зустрічі, до якої Він Сам вас супроводжує. Заохочую вас прислухатися до Божого голосу, що звучить у ваших серцях завдяки подихові Святого Духа.

     Коли Бог сказав Авраамові: «Вийди», – що мав на увазі? Напевно не втечу від своїх близьких та від світу. Це було рішуче запрошення, покликання залишити все та вирушити до нової землі. Чим же для нас є ця нова земля, як не справедливішим і братерським суспільством, якого ви глибоко прагнете та яке бажаєте будувати аж до периферій світу?

     Але сьогодні, на жаль, це «Вийди!» набирає також іншого значення. Того, що пов’яне зі зловживаннями, несправедливістю та війною. Чимало молоді зазнає тиску з боку насильства й змушені втікати зі своїх рідних країн. Їхнє волання підноситься до Бога, як від Ізраїлю, що був поневолений і гноблений фараоном (пор. Вих 2,23).

     Хочу також пригадати вам слова, які Ісус сказав одного дня учням, що запитували його: «Учителю, де перебуваєш?». Він відповів: «Прийдіть і подивіться» (Ів 1,38-39). Також і на вас Ісус звертає Свій погляд і запрошує приходити до Нього. Найдорожча молоде, чи ви зустрілися з цим поглядом? Ви почули цей голос? Відчули оту спонуку вирушити в дорогу? Я впевнений, що хоч у цьому світі, як здається, панують гамір і приголомшення, це покликання не перестає звучати у вашому серці, аби відкрити його до повноти радості. Це стане можливим мірою того, як ви, також і завдяки проводові знавців, зумієте розпочати шлях розпізнавання, щоби відкривати Божий задум щодо свого життя. Навіть і тоді, коли ваш шлях позначений непевністю та падіннями, багатий милосердям Бог простягає Свою руку, щоби вас підвести.

     У Кракові, під час відкриття попереднього Всесвітнього Дня Молоді, я неодноразово запитував вас: «Чи зміни є можливими?». А ви разом прокричали гучне: «Так». Це волання зроджується у вашому юному серці, що не зносить несправедливості та не може піддатися культурі відкинення, ані глобалізації байдужості. Прислухайтеся до цього волання, що підноситься з вашого нутра! І навіть тоді, коли подібно до пророка Єремії, зауважуєте недосвідченість свого молодого віку, Бог заохочує вас іти туди, куди Він посилає: «Не бійся, бо я з тобою, щоб захистити тебе» (Єр 1,8).

     Кращий світ будується також завдяки вам, вашому бажанню змін та вашій великодушності. Не бійтеся прислухатися до Святого Духа, Який підказує вам сміливі рішення, не зволікайте, коли сумління вимагає від вас ризикнути, аби йти за Вчителем. Також і Церква бажає прислухатися до вашого голосу, до вашої чутливості, вашої віри; також і до ваших сумнівів та критик. Зробіть, щоб ваше волання було чути, нехай воно відлунює у громадах і досягне пастирів. Святий Венедикт радив абатам вислухати також молодих, перед тим, як прийняти будь-яке важливе рішення, тому що «часто і саме наймолодшому Господь об’являє найкраще вирішення» (Правила святого Венедикта ІІІ, 3).

     Таким чином, також і через цей синодальний шлях, я та мої співбрати єпископи, хочемо ще більше ставати «співробітниками вашої радості» (2 Кор 1,24). Ввіряю вас Діві Марії з Назарету, юній як і ви, на Яку Бог звернув Свій люб’язний погляд, аби Вона взяла вас за руку й провадила до радості великодушного і абсолютного: «Ось я» (пор Лк 1,38).

     З батьківською любов’ю,
     Франциск

     У п’ятницю, 13 січня 2017 р., у Ватикані оприлюднено й представлено «Підготовчий документ» наступного Синоду Єпископів, що буди присвячений молоді. З цієї нагоди Святіший Отець написав відкритого листа до всіх юнаків і дівчат:

     Джерело: Радіо Ватикану

     Фото: keyword

     Читай також

    • Відвідинами Патріаршого Прокатедрального Собору Святої Софії та візитом у Ватикан розпочались італійські канікули для української молоді зі сходу, півдня та центру України
    • «Зібрати в розсіяні сущих» і зібратись в розсіяні сущим — не лише завдання душпастирства молоді, а й екзистенційна місія», — отець Роман Демуш на Синоді Єпископів УГКЦ у Зарваниці
    • Духовно-формаційна програма «Прийди і подивися» зібрала молодіжних апостолів, які нестимуть правду про Христа до всієї молоді
     • Оціни

      [ratemypost]