20 порад чоловікам: як зберегти свій шлюб

Читай також

 • Передподружні приготування онлайн від “Покликані до любові”
 • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • 20 порад чоловікам: як зберегти свій шлюб

     Джеральд Роджерс, американський письменник і успішний бізнес-тренер, розповів про свої помилки, через які він не зміг зберегти сім’ю.

     Очевидно, що я не експерт у взаєминах. Але певний досвід, який я отримав у процесі розлучення, змусив мене задуматися, а що б я зробив інакше, якби мав другий шанс. Я втратив жінку, з якою прожив разом майже 16 років. І я не хочу, щоб ви повторили мої помилки.

     1. Ніколи не припиняйте виявляти знаки уваги до неї. Ніколи не припиняйте пізнавати її

     Моя найбільша помилка полягала в тому, що я сприймав свою жінку як належне. Коли ви просили її вийти за вас заміж, то, напевно, були переконані у тому, що завжди будете битися за її серце, захищати її. Але з роками ці обіцянки мабуть забуваються.

     Ваша дружина – найважливіший і священний скарб вашого життя. Ви самі її для себе обрали. Ніколи про це не забувайте. І ніколи не лінуйтеся підтримувати своє кохання.

     2. Захищайте своє серце

     Ви повинні бути охоронцем не тільки її серця, а й свого власного. Охороняйте його від інших жінок з усією ретельністю. Любіть себе і не розмінюйтеся на дрібниці. Ніхто не повинен претендувати на ваше серце, окрім вашої дружини. А вона, навпаки, повинна проникати в нього на першу вимогу.

     3. Закохуйтеся. Знову, знову і знову

     Ви постійно змінюєтеся. Ви вже не той самий чоловік, який одружився. Через п’ять років ви не будете тим, ким є сьогодні. Зміни – постійні, тому ви повинні свідомо вибирати життя одне з одним кожен день. Боріться, завойовуйте її кохання – так само, як ви це робили в перші тижні після знайомства з нею.

     4. Завжди шукайте в ній найкраще

     Зосередьте свою увагу на тому, що любите в ній, а не на тому, що вас у ній дратує. Тільки в цьому випадку ваше кохання до неї продовжить зростати. Зосередьтеся на тих моментах вашого життя, коли ви відчували себе абсолютно коханим і абсолютно щасливою людиною. Ви ж взяли її в дружини не просто так!

     5. Не намагайтеся її змінити. Це не ваше завдання

     Ваше завдання – просто кохати її. Не намагайтеся підігнати параметри її особистості під себе. Не ламайте її. І тоді вона сама зміниться таким чином, що ви будете кохати її ще більше.

     6. Візьміть всю відповідальність на себе

     Візьміть всю відповідальність за свої емоції на себе. Ваше особисте щастя – це не турбота вашої дружини. Вона не може зробити вас щасливим, якщо ви самі того не захочете. Ви несете відповідальність за те, щоб всі члени вашої родини були щасливі. Якщо ви зможете стати щасливим, щасливою буде і вона, і вся ваша сім’я.

     7. Ніколи не звинувачуйте її у тому, ніби вона винна, що ви роздратовані

     Якщо ви засмучені або гніваєтеся на вашу дружину, то це тільки ваші особисті емоції і ваш власний вибір. Ваші емоції – це ваша відповідальність.

     Ваша жінка не зобов’язана заліковувати ваші дитячі травми або бігати за вами з емоційним «слюнявчиком». Якщо потрібно, візьміть паузу, побудьте на самоті й розберіться в собі. Щойно ви стабілізуєте свій емоційний фон, то відразу й помітите, що відносини в родині стали налагоджуватися.

     8. Дозвольте вашій жінці просто жити

     Коли вона в поганому настрої чи страшенно засмучена, не намагайтеся моментально все виправити. Її позитивний настрій – це не ваша робота. Просто поясніть їй, що сердитися, злитися і зневірятися час від часу – це нормально.

     Жінки так влаштовані, що сприймають світ надмірно емоційно. З цим нічого не поробиш. Але нехай вона знає, що завжди може на вас покластися. Коли вона охолоне, то зрозуміє, що ви – сильний і вольовий чоловік. Що вона може вам довіряти: адже ви не тікаєте з квартири кожен раз, коли вона засмучена. Дайте їй упевненість у тому, що будете з нею поруч незалежно від того, як часто вона реве і з якими труднощами їй доведеться зіштовхнутися.

     9. Дуркуйте іноді

     Не сприймайте себе занадто серйозно. Краще частіше смійтеся. І змушуйте сміятися її. Сміх робить життя простішим.

     10. Проникайте в її душу ЩОДНЯ

     Дізнайтеся, що насправді змушує її почувати себе коханою й захищеною. Якщо потрібно, складіть перелік з 10 речей, які роблять її задоволеною життям. Зробіть його своїм пріоритетом. Спробуйте щодня змушувати її почувати себе королевою.

     11. Перебувайте в її житті

     Уважно ставтеся до її життя. Якщо вона щось розповідає вам, слухайте. Робіть все, що потрібно, щоб спілкуватися з нею ввечері з порожньою головою. Ставтеся до неї так, ніби вона – ваш найцінніший клієнт.

     12. Приймайте її спокусливість

     Не ставтеся до статевого акту просто як до способу зняти стрес. Це можливість для вас проникнути на найглибший рівень її душі. Дозволяйте собі розчинитися в її ніжності. Нехай вона знає, що може довіряти вам на всі 100% – що в ліжку, що в житті.

     13. Не будьте ідіотом, але і не бійтеся іноді ним бути

     Ви будете робити помилки. Вона буде робити помилки. Майте в собі мужність у цьому зізнатися, щоб не допустити ще більшої помилки. Ви не зобов’язані бути досконалим. Але й ви не повинні здаватися їй дурнем 24 години на добу 7 днів на тиждень.

     14. Дайте їй особистий простір

     Дайте їй вільний час. Дозвольте їй зустрічатися з подругами і мати хобі. Дайте їй можливість наситити свою душу енергією. Періодично залишайтеся з дітьми самі. Дайте їй можливість відпочити і розвіятися. Вона потребує відпочинку не менше, ніж ви.

     15. Будьте вразливим

     Будьте готові поділитися з нею своїми страхами і почуттями. Визнавати свої помилки. Вибачайтеся.

     16. Будьте абсолютно чесні перед нею

     Якщо ви хочете, щоб між вами була довіра, будьте готові поділитися з нею всім, – особливо тими секретами, якими ви ніколи ні з ким не ділилися. Для цього потрібна мужність. Але тільки після того, як ви повністю відкриєте їй своє серце, між вами почнеться справжнє кохання. Носіть маску як завгодно довго, але знімайте її завжди, коли повертаєтеся додому.

     17. НІКОЛИ не переставайте разом зростати

     Застійний ставок – розсадник малярії, а швидкоплинний потік завжди прохолодний і свіжий. Атрофія – природний процес для м’язів, якими не займаються. Рівно те ж саме відбувається і з вашими стосунками. Якщо ви припиняєте працювати над вашими взаєминами, вони неминуче зів’януть. Знайдіть спільні цілі та мрії. Складіть загальні плани. І працюйте над їхньою реалізацією спільно.

     18. Не переймайтеся грошима

     Гроші – це ресурс, яким ви повинні управляти як одна команда. Вони ніколи не допомагають, якщо ви боїтеся ними користуватися. Вчіться довіряти своєму партнеру. І пам’ятайте: ховати гроші від дружини «на ничці» – це моветон.

     19. Навчіться прощати і забувати

     Прощайте швидко і ніколи не згадуйте старі образи. Зосередьтеся на майбутньому і не дозволяйте минулому втручатися у ваші плани. Не дозволяйте своїй минулій історії тримати вас в заручниках. Запам’ятовуйте помилки, які зробили, але тільки з практичною метою. Не рефлексуйте. Помилки, що скоєні в минулому, можуть стати важким якорем для вашого шлюбу. Вони тягнуть вас донизу. З іншого боку, прощення – звільняє. Просто відріжте якірний ланцюг і пливіть удалину без озирання.

     20. Завжди вибирайте КОХАННЯ

     Зрештою, ця порада може бути єдиною. Використовуйте її в якості головного принципу свого життя, завдяки якому можна змінити все. Якщо ви будете вибирати кохання, то ніщо не буде здатне поставити під загрозу ваше щастя. Кохання завжди витримає. І витерпить.

     Шлюб – це не «і жили вони довго та щасливо». Це – праця. Це готовність постійно інвестувати в свої стосунки. Тільки так вони можуть пройти випробування часом. Працюйте над взаєминами, і щастя прийде.

     Шлюб, як і життя, переживає свої злети та падіння. Вчіться на всіх його етапах. Вчіться любити одне одного, це дасть вам сили і перспективу. Зберегти цю споруду можливо, тільки якщо щодня замінювати в ній по одній цеглинці, що вийшла з ладу.

     Це уроки, які я усвідомив занадто пізно. І на власній шкурі.

     Залишайтеся для вашої дружини тим чоловіком, яким вона не може не хвалитися.

     Джерело: ukrain

     Фото: xvatit

     Читай також

    • Передподружні приготування онлайн від “Покликані до любові”
    • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]