Українська молодь в США теж має великопісні реколекції !

Читай також

 • Владика Богдан Данило: священник – це той, що покликаний бути поруч
 • Передвеликодні реколекції для студентської молоді
 • «Щиросердечно запрошую вас приєднатися до Всеамериканської української прощі!» — владика Богдан Данило
    • Українська молодь в США теж має великопісні реколекції !

     Це була нагода для молитви, роздумів, зустрічі з однолітками та часу зосередження на своїй духовній мандрівці на шляху до Великодня.

     18-19 березня 2017 року в українській греко-католицькій парафії Святої Анни міста Остинтаун, штат Огайо, Єпархії святого Йосафата в Пармі відбулися щорічні великопісні реколекції для єпархіальної молоді.

     Понад 60 молодих людей, молодіжних лідерів, наставників, духовенства та богопосвячених осіб з Єпархії святого Йосафата в Пармі та з-поза її меж зібралися на передвеликоднє духовне відновлення на тему «Вмерти за Христа – це жити вічно».

     Реколекції розпочалися презентацією соціального проекту в «Місії порятунку Долини Магоунінг» м. Янгстаун, штат Огайо. Ця організація є місцем тимчасового житла, основаного на вірі, що забезпечує людей їжею, консультаціями, послугами підтримки, а також допомагає в дусі Христа знедоленим чоловікам, жінкам та дітям, незалежно від соціального стану та віросповідання.

     Джим Ешмон, виконавчий директор місії, привітав єпархіальну групу, ознайомив усіх із завданнями місії та провів екскурсію будинком. Присутні мали можливість зустрітися і познайомитися з багатьма мешканцями дому, дізнатися більше про програму освіти для дорослих, розробленою місією, і були піддані реально-життєвому прикладові «дияконії» – служінню ближньому – що є головною темою, обраною Українською Греко-Католицькою Церквою в 2017 році.

     Молодь та дорослі, засукавши рукава, допомогли в прибиранні їдальні, а також у приготуванні обіду для мешканців. Відвідини місії порятунку виявилися відмінною можливістю для молоді у свідченні віри на ділі.

     Тема реколекцій цього року була зосереджена на мучеництві, а саме на новомучениках Української Греко-Католицької Церкви, беатифікованих святим папою Іваном Павлом II у червні 2001 року. Сестра Анна Ляшок, ЧСВВ, сестра Теодора Копин, ЧСВВ, і сестра Ольга Михайлюк, ЧСВВ, представили мультимедійні презентації щодо життя трьох українських мучеників, а саме: блаженного Василя Величковського, блаженного Миколая Чарнецького та блаженного Теодора Ромжі. Перед початком презентацій, які відбулися в церкві, молодь процесійно ввійшла до храму з іконами мучеників та свічками, поставивши їх в церкві перед іконостасом.

     Учасники реколекцій дізналися більше про свідчення та жертви цих та інших мучеників зі жвавих дискусійних презентацій двома семінаристами Візантійської католицької семінарії святих Кирила і Методія м.  Пітсбург, штат Пенсильванія: піддияконом Браяном Скоттоном та Тімоті Фариссом. Семінаристи заохотили молодь узяти для себе за приклад окремі історії мучеників – чітких прикладів виняткової віри перед лицем переслідувань.

     Учасники реколекцій також взяли участь у «Питаннях та відповідях»: молодь мала нагоду задати різні запитання духовенству, на які ті відповідали з гумором, щирістю та богословсько-катехетичними настановами.

     У суботу ввечері, у навечір’я Хрестопоклонної неділі, учасники реколекцій узяли участь у зворушливій Великій вечірній. Молодь також мала нагоду взяти участь у сповіді. Отець Михайло Кулик, священик, який допомагає при катедральному соборі Святого Йосафата УГКЦ м. Парми, штат Огайо, провів іспит сумління, допомагаючи таким чином учасникам реколекцій зосередитися та підготуватися належно до сповіді.

     Цікаво, що сповідали молодь священики з різних парафій та навіть штатів: о. Любомир Жибак, о. Михайло Кулик, о. Браян Еймен, парох візантійської католицької церкви Святого Атанасія Великого м. Індіанаполіс, штат Індіана та о. Денніс Арамбасіч, ОБМ зі Святині Богородиці, Утішительки Скорботних м. Янгстаун, штат Огайо.

     У неділю зранку молодь узяла участь в Архиєрейській Божественній Літургії в церкві Святої Анни, яку очолив владика Богдан Данило, очількик Пармської єпархії. У своїй проповіді владика Богдан наголосив на важливості служіння ближнім, особливо менш привілейованим, акцентуючи увагу на тому, що саме Христос через свій хрест врятував людство, а не певні людські бажання.

     Крім учасників реколекцій, у Літургії також взяли участь парафіяни церкви Святої Анни та церкви Пресвятої Трійці, а також деякі жителі та співробітники Місії Порятунку. Після закінчення Божественної Літургії усі присутні разом пообідали в прилеглому парафіяльному залі, який був підготовлений як соціальний проект для жителів і співробітників Місії Порятунку в рамках святкування цього року 50-річчя церкви Святої Анни.

     Наступні реколекції заплановані на 3-4 березня 2018 року в парафії Святої Анни м. Остинтаун, штат Огайо.

     Довідка

     Пармська єпархія (англ. Ukrainian Catholic Eparchy of Saint Josaphat in Parma) — єпархія Української Греко-Католицької Церкви в США, яка входить до складу Філадельфійської митрополії. Єпархія була заснована 5 грудня 1983.

     Пармська єпархія включає парафії в південних та деяких північно-східних штатах у районі Великих озер: Флорида, Джорджія, Північна Кароліна, Огайо, Теннессі, Західна Вірджинія та частково Пенсильванія. Українців греко-католиків на цих теренах налічується щонайменше 11 тисяч.

     Пармська єпархія на Інтерактивній карті УГКЦ

     Реколекції «Вмерти за Христа – це жити вічно» організував Єпархіяльний молодіжний комітет під керівництвом о. Любомира Жибака, пароха української греко-католицької парафії Святої Анни та церкви Пресвятої Трійці УГКЦ м. Янгстаун, штат Огайо.

     Багато людей допомогли зробити цьогорічні молодіжні реколекції успішними. О. Любомир Жибак, диякон Том Бурий та парохіяни церкви Святої Анни надали гостинний прийом для всіх учасників реколекцій та волонтерів. Диякон Мирон Шпак з церкви Пресвятої Тройці УГКЦ м. Карнегі, штат Пенсільванія був відповідальний за координацію духовної події. Даєн Роджерс, парафіянка церкви Святої Анни, допомогла в організуванні їжі для учасників реколекцій. Микола Гладьо служив церемоніймейстером, Олександр Ліщак був відповідальний за документування події, Йосиф та Михайло Ліві відповідали за аудіо-візуальну підтримку і, разом з Михайлом Шпаком, допомагали з реєстрацією учасників реколекцій. Декілька інших осіб надавали допомогу, де була потреба.

     За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

     Фото зі сторінки вл. Богдана Данила у Фейсбуці

     Читай також

    • Владика Богдан Данило: священник – це той, що покликаний бути поруч
    • Передвеликодні реколекції для студентської молоді
    • «Щиросердечно запрошую вас приєднатися до Всеамериканської української прощі!» — владика Богдан Данило
     • Оціни

      [ratemypost]