Чи це взагалі можливо – виховати чоловіка?

Читай також

 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • Евтаназія – це відмова любити себе
 • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
    • Чи це взагалі можливо – виховати чоловіка?

     Не лише жінкам властиво змінюватись після весілля. Чоловіки у цьому теж не пасуть задніх. Енергійний наречений невідомо як став лінивим чоловіком. Говіркий зробився маломовним. Замість компліментів критикує. Колись завжди за собою прибирав, а зараз, коли є діти, став наче безпорадним і лише додає мені роботи.

     Але може він має інші позитивні риси?  Чи не виходила ти за веселого, говіркого, компанійського і цілеспрямованого хлопця?

     Розмірковуєш, чому так сталось? Яких помилок у вихованні допустилась ще тоді, коли почуття були свіжими?

     Більшість непорозумінь у подружжі виникає через те, що дивимось на іншого, але забуваємо дивитись на себе.

     Як сталось, що з гарної дівчини ти перетворюєшся на купу лахміття, яке незадоволено снується по квартирі, даючи розпорядження та виконуючи їх. З твоїх уст постійно лунають скарги та незадоволення. І безперервні потоки слів, яких він навіть не слухає.

     Чоловік тебе не слухає?

     Може  тому, що кожного дня говориш одне і теж? Зазвичай, після десятого речення чоловік перестає слухати. Тому перш, ніж відкрити рота, подумай, що б ти хотіла сказати у цих десяти реченнях.

     Хочеш змінити чоловіка – почни із себе!

     Може замість того, щоб говорити, даєш інструкції, поради, рекомендації? Виконуєш роль наглядача? Бо тобі здається, що швидше впораєшся із буденними справами.

     Насправді подружжя іноді буває болісним навчанням й іноді дає нам справжні уроки життя. Але чи не варто замість того, щоб вигадувати нові дидактичні способи визнати рівність сторін?

     Якщо хочеш вчитись на помилках, то не грай ролі вихователя. Говори до чоловіка як до дорослого. Не інфантилізуй його. І тоді він говоритиме з тобою так само. Почне думати і діяти відповідально. Зникне бажання  повчати, але з’явиться – говорити. Просто спілкуватись, щоб поділитись думками і почуттями. І це значно мудріше та здоровіше.

     Говори так, щоб розв’язати проблему, а не замаскувати її.

     Не змушуй до дисципліни та послуху, не давай розпоряджень. Має бути щирість, яка будує, а не запекла війна, яка нищить.

     Відверто говори, що тобі важко.

     “Коханий, виручи мене. Піду на годинку відпочити. А ти, будь ласка, припильнуй дітей, щоб не лізли мені на голову. Мала би приготувати вечерю, але, на жаль, не встигла. Приготуйте собі якихсь канапок на вечір”.

     Щоби трішки зменшити оберти – слід  розслабитись самій. Третього не дано.

     І навпаки, коли бачиш, що чоловік не в гуморі, то не змушуй його радіти, працювати, співпереживати тощо. Дай йому час. Кожен має право на кризу. Якщо бачиш, що це триває задовго, говори. Не бійся встановляти меж, умов, вимог. Висловлюй своє незадоволення, запропонуй звернутися за допомогою, наприклад, психологічною, щоб зрушити з місця.

     Впокорися замість того, щоб воювати.

     Не став себе в привілейовану позицію. Ви – сім’я. Не лише ти одна хочеш змін, чоловік теж цього прагне. Але чи цікаво тобі, яких змін хоче він?

     Не будь суперником

     Говори про те, що лежить на серці. Будь безпосередня, тактовна, шаноблива. Говори без агресії. Говори заради того, щоб почути одне одного, а не зранити. Відмовся від нарікань, докорів, грубих слів. Краще покластисть на чуйність та гумор. Пам’ятай, що прагнеш до змін, а не хвилевої перемоги. І налагоджуй співпрацю. “Як тобі допомогти схуднути? Може разом з дітьми бігатимемо перед сном?”

     Навіщо виховувати чоловіка, якщо його можна кохати?

     Це твій чоловік. Ти йому не мати, не доглядальниця, не покоївка. Ти – його жінка, а він – твій чоловік. Чи пам’ятаєш зараз про це?

     За матеріалами aleteia

     Переклад з польської Тетяни Трачук

     Фото: derstandard

      

      

     Читай також

    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • Евтаназія – це відмова любити себе
    • «Сурогатне материнство – обʼєктивне моральне зло»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)