Вивчити мову без цього не вдасться: декілька порад

Читай також

  • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
  • Триває набір на річну сертифікатну програму ФБФ УКУ «Християнська традиція для сучасного світу»
  • Прямий ефір про МАПа-громади. Дізнайтеся чому, кому і для чого потрібно пройти цей курс
        • Вивчити мову без цього не вдасться: декілька порад

          Поїхати в омріяну подорож і відчути себе своїм серед іноземців, здобути закордонну освіту, отримати добру роботу – як багато причин мотивують нас вивчати іноземні мови. Але з чого почати? З ДивенСвітом секретом успішного вивчення мови поділилась Оксана Світлицька, викладач польської мови.

          Це зараз, коли більше часу на тиждень спілкуюся польською, коли не відчуваю жодних мовних бар’єрів можу відчувати себе по-геройськи. А так спочатку не було. Почала детальніше вивчати польську з університету і з дуже конкретною метою – здобути славнозвісну карту поляка, підвердивши своє польське коріння.

          І насправді закохалась у цю мову. На перший погляд, вона дуже подібна з українською. Але це не зовсім так, або ж і зовсім не так. Те, що справді привело мене до викладання польської мови, – це моє захоплення нею, якщо не враховувати звісно потраченого моря зусиль.

          Як би не загортали нам у різнобарвні обгортки споживчого формату процес вивчення якоїсь мови – не буде старань, не буде й результату. Але це зовсім не означає, що час, витрачений на навчання, – сумний середньовічно-каторжний. Як на мене, мотивацією має бути живе зацікавлення мовою і прагнення нею володіти.

          Моє знання польської – це левова часка самоосвіти. Я самотужки шукала для себе тих чи інших інструментів у праці для досягнення результату. І саме це, гадаю, допомагає мені у роботі зі студентами.

          Беззаперечно вірю і знаю, що вивчити мову самостійно зможе кожен. Варто лише цього захотіти. А ще пропоную декілька простих і дієвих кроків, які стануть запорукою вашого успіху.

          З чого почати? Ну ніде дітись – починати варто від алфавіту. Вміння читати відкриває перед нами доступ до значної кількості матеріалу, який можна освоювати, вводить у мовне поле. Це наче перепустка.

          Постійно створювати умови для “занурювання” у мову – мовне середовище. Як вчаться говорити діти? Вони потрапляють у світ, чують, відтворюють і відтак розуміють. Те ж саме з іноземною: слухайте відео, теле- радіоматеріали, майте цю мову на слуху.

          Опанувати базову лексику. Хоча в словниковому запасі кожної мови – безмір слів, ми щодня послуговуємось невеликим порівняно списком слів. Йдеться про найважливіші дієслова руху та дії, а також іменники – основні назви буденних предметів та речей.

          Наступний етап – покрокове вивчення граматики. І тут найважливіше – завчати правильно. Бо сфальшоване граматичне уявлення потім надто важко виправити.

          Тренування. Якщо ви досягли певного граматичного рівня та засвоїли стартову базу знань – саме час вправлятися. Вмикайте мульфільми – де гарна літературна мова, слухайте, зупиняйте відео після кожної репліки і повторюйте. Прослуховуйте аудіозаписи – це розвиває вміння вирязняти слова з мовного потоку і надалі забезпечить безпроблемне спілкування. Особливий ефект дає навчання з діалогів – вони якнайкраще передають живу мову і створюють базу запитань-відповідей, з якої ми потім успішно користаємо.

          Середовище. Відвідування різноманітних товариств, клубів, де спілкуються мовою, яку вивчаєте, не тільки збагатить ваш мовний рівень, але йдопоможе з постійною практикою говоріння. Бо лише тоді мовні знання розвиватимуться, якщо є реальна потреба говорити і порозумітись.

          Це невеличкий перелік найважливіших етапів освоєння мови. Однак варто пам’ятати ще про невід’ємні фактори навчання. По-перше, це задоволення від результатів навчання: навіть якщо ви озвучили всього декілька фраз у розмові з іноземцем – це принесе вам колосальне задоволення і мегамотивує. По-друге, діліться своїми знаннями із кимось: немає нічого дієвішого у навчанні, як переказувати комусь свій здобутий за сьогодні багаж знань: розповідаючи, вчитесь.

          Вивчений матеріал варто постійно повторювати, повертатись до того, що є зрозумілим, щоб актуалізувати. І, мабуть, найважливіше – не комплексувати, особливо з приводу вимови чи помилок. Бо всі ми маємо право вчитись на помилках, щоб досягати висот.

           

          З Оксаною Світлицькою розмовляла Тетяна Трачук

          Фото: приватний архів Оксани Світлицької.

           

          Читай також

        • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
        • Триває набір на річну сертифікатну програму ФБФ УКУ «Християнська традиція для сучасного світу»
        • Прямий ефір про МАПа-громади. Дізнайтеся чому, кому і для чого потрібно пройти цей курс
          • Оціни

            [ratemypost]

               

              Про автора

              Учасник команди ДивенСвіт:)