Миропомазання: що ми повинні знати?

Читай також

 • Дари Святого Духа – основи
 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Миропомазання: що ми повинні знати?

     Виховуючись у християнській традиції, ми дуже часто маємо скупі знання і розуміння найважливішого, що відбувається у церкві: головних обрядів, які здійснюються впродовж життя людини. Хочемо поділитись із вами головними фактами про Тайну Миропомазання, її історію і значення в житті кожного християнина.

     Хрещення є першим таїнством, яку приймає християнин: стираючи первородний гріх із людини, воно змінює нас для нового життя.

     У первісній церкві було кілька етапів так званого підготовчого періоду, оскільки люди хрестились у зрілому віці. Зараз дітей хрестять після народження, а це означає, що завданням всього подальшого життя дитини є пізнавати і поглиблювати цю тайну через постійне навчання і працю над своїм духовним свтом.

     Таїнство миропомазання є другим таїнством і уділяється в УГКЦ одразу ж після хрещення. В перекладі це слово означає “закріплення”, “завершення”, “печать” і є моментом, коли Святий Дух сходить на того, хто хреститься. Багато пророцтв є в Старому Завіті про зіслання Святого Духа, цю обіцянку дав Ісус своїм учням і в день П’ятидесятниці її виконав: учні сповнились Святого Духа, що зійшов у вигляді вогненних язиків.

     Святий Дух сходить на кожного, хто увірує і хреститься. На початку зіслання Святого Духа відбувалось через покладання рук.

     Святе Таїнство Миропомазання – це невидимий знак невидимої благодаті, який додає новоохрещеному особливу місію і силу свідчити про Христа. Через таїнство миропомазання зв’язок охрещених з Церквою стає міцнішим.

     Матерією цього таїнства, тобто матеріальним виявом, є  суміш єлею, пахощів, бальзаму. Різноманітність пахучих речовин символізує багатство дарів Святого Духа, якими сповнюється людина. Миро лікує, воно просочується через пори в організм людини – так і для Святого Духа немає неможливого, він наповнює людське єство.

     Слово “Христос” в перекладі означає “помазаник”, а ми, християни, – помазані.

     Миропомазуються всі головні частини тіла у формі хреста – чоло, очі, ніздрі, уста, груди, руки, ноги. Під час звершення священик проголошує : “Печать Дару Святого Духа” – це означає, що ми стаємо Божі, отримуємо Божу печать.

     Після помазання миром читається Святе Письмо, а це означає, що християнин має від цього часу завжди бути на обороні Божого слова.

     Миропомазання зміцнює людину на життєвому шляху. В Старому заповіті миром помазували лише царів, пророків, у Новому Завіті кожен християнин отримує помазання миром, особливу благодать, знак причетності до царської гідності людини, відновленої жертвою Ісуса Христа.

     Коли видимим способом помазується тіло, невидимим – скріплюється душа. Це печать, яка незнищима, тому це таїнство уділяється всього раз, як і хрещення.

     Свідчити, захищати і зміцнювати свою віру – це основа всього життя миропомазаника.

     З моменту миропомазання, коли Святий Дух сходить на людину, вона отримує дари святого Духа: мудрість, розум, мужність, знання, рада, побожність, страх Божий.

     В цьому таїнстві людина отримує неймовірну силу Божу, щоб стати свідомим членом Церкви, і водночас покликання до відповідального служіння.

      

     Тетяна Трачук

     За матеріалами: radiomaria.org

      

      

     Читай також

    • Дари Святого Духа – основи
    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 1 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)