Молодь задля молоді. А хто, як не вони?

Читай також

 • #СпоЖити у Чернівцях: програма події та спікери
 • #СпоЖити запрошує на просвітницькі заходи, воркшопи та екотолоки
 • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
    • Молодь задля молоді. А хто, як не вони?

     „Хто, як не ми?“ — це гасло зараз означує людей, які готові брати на себе відповідальність. Зрештою, хто краще, аніж сама молодь знає, чим запалити до дій таку ж молодь.

     Молодіжна комісія ЛА УГКЦ експериментує — реалізовує проект „Молодіжні Зустрічі в Деканатах ЛА УГКЦ“, щоб на місцях створити осередки активної молоді, яка „підтягуватиме“ своїх друзів і реально творитимуть зміни. Цей проект один із небагатьох щасливчиків, які перемогли в конкурсі соціальних проектів „Хочу! Можу! Зроблю!“ соціальної ініціативи „Хтось не зробить!“ Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

     — У межах нашого проекту „Молодіжні зустрічі в деканатах Львівської Архиєпархії УГКЦ“ готуватиємо команду волонтерів для їхньої праці у селах. Такі зустрічі відбуваються щомісяця в різних парафіях сільських деканатів Львівської Архиєпархії. Ці волонтери працюють, щоб творити християнське середовище для молоді в їхніх громадах та парафіях, — розповів керівник проекту о. д. Степан Мишковський. — Наша цільова аудиторія — молодь 18-25 років. Створивши ефективну команду волонтерів (30 осіб), яка вже діє при Комісії у справах молоді ЛА УГКЦ, налагоджуємо співпрацю з різними молодіжними спільнотами та Комісією у справах молоді ЛА УГКЦ, а також із Львівською Духовною Семінарією Святого Духа УГКЦ. Така спільна робота уможливить створення нових спільнот при сільських деканатах і їх якісне функціонування. Хочемо, щоб молодь працювала над новими проектами разом із спільнотами сільських деканатів. Це дасть змогу перш за все задіяти молодь до праці, а також, що особливо важливо, реально змінити ситуацію в селах, де фактично не відбувається культурне зростання. Хочемо вишколити активістів, щоб надалі ці осередки діяли самостійно разом із священиком тої чи іншої парафії цих деканатів.

     Для молодіжних спільнот ЛА УГКЦ проект є чудовою нагодою поділитися досвідом і вести конкретну роботу для створення нового молодіжного середовища. А для молоді зі сіл — це можливість не тільки гарно провести час, а й самореалізовуватися, розвиватися.

     — Працюючи на проектом, ми побачили реальність сільського життя: молоді люди після закінчення школи виїжджають зі села для кращого життя і роботи в міста, або, вже в дуже  молодому віці (18-22 роки) одружуються чи виходять заміж і мають інші потреби.  Заохотити цих людей до праці задля змін — це справжній виклик, — додав мій співрозмовник.

     Цей проект — це безпосередня робота з парафіями Львівської Архиєпархії УГКЦ. Зараз активісти працюють на парафіях Винниківського та Глинянського деканатів, організовуючи щомісячні зустрічі для молоді. Загалом охоплюють 18 парафій, де їм вдалося створити 14 молодіжних осередків.

     — Через таку працю є можливість сформувати активну свідому та цілеспрямовану молодь, яка готова реагувати на різні виклики і відповідати їм, вирішуючи різні проблеми свого середовища. Надалі плануємо вдосконалювати працю з молоддю, особливо сільської місцевості Львівської Архиєпархії УГКЦ. Також щораз більше налагоджувати співпрацю із молодіжними спільнотами ЛА УГКЦ, заручившись їхнім супроводом у подальшій діяльності молодіжних осередків, створюючи нагоду для розвитку кожного, — підкреслив о. д. Степан.

     Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • #СпоЖити у Чернівцях: програма події та спікери
    • #СпоЖити запрошує на просвітницькі заходи, воркшопи та екотолоки
    • Слухання голосу молоді є первинним етапом і має бути основою й вашого служіння в різних напрямах, ― Глава УГКЦ до учасників Форуму молодіжного душпастирства
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"