Люби рідне, українське!

Читай також

 • Цитати великих українців про мову
 • Лише третина газет в Україні видаються українською мовою – дослідження
 • Як удосконалити свою українську: 5 онлайн-ресурсів
    • Люби рідне, українське!

     21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Цю дату ЮНЕСКО запропонувало внести до календарів у жовтні 1999-го року, щоби звернути увагу світу на мовне різноманіття і нагадати, що сьогодні багато мов є на межі зникнення.

     Їм небайдуже:

     хто ці люди, які творять сьогодні українськомовний продукт?

     Відзначаючи День рідної мови в Україні, варто зауважити, що незважаючи на деякі труднощі, з кожним днем українськомовного продукту стає дедалі більше. І це завдяки небайдужим людям, які не чекають сприяння від влади чи ще когось, а власними зусиллями створюють яскраві проекти, яких не вистачає їм і їхнім дітям.

     Що ж надихає цих авторів робити рідну мову популярною не лише в Україні, а й поза її межами?

     Вдосконалювати свою українську сьогодні стало значно цікавіше разом з освітнім  проектом: «Мова – ДНК нації». Засновниця проекту – Наталія Клименко розповідає, що на втілення у життя такого задуму її надихнула любов до мови і бажання ділитися знаннями з іншими.

     «Я думала, що «Мова-ДНК-нації» буде моєю невеличкою освітньою ініціативою «для своїх», а виявилося, що охочих вивчати українську мову значно більше».

     Наталія Клименко також додає, що в Україні не важко популяризувати українськомовний продукт, але є інша проблема: дуже бракує україномовних періодичних видань, онлайн-ресурсів, мультфільмів, програм на ТБ.

     Про те, що українського і справді мало, зауважують також Владислав та Інга –  автори дитячого україномовного ютуб-каналу: «Янко Гортало».

     Про свій проект подружжя розповідає, що народився він з їхньої ініціативи. «Янко Гортало» створює та розповсюджує мультфільми, відеопрезентації, дитячі пісні, навчальну анімацію.

     «Ми просто хотіли забезпечити власним дітям українськомовне мультимедійне середовище. А оскільки на той час такого контенту на ютубі майже не було, нам довелося буквально самим його створювати. Але уже з народженням першого сюжету, з’явилася думка й про те, що ці навчальні матеріали потрібні не тільки нашим, але й іншим діткам. Тож і вирішили упакувати зроблені відео в такий собі дитячий бренд «Янко Гортало» – цікаві  штукенції, котрі, на нашу думку, могли б принести користь малечі і при цьому трішки її розважити», – зазначають автори проекту.

     Та зупинятися на досягнутому творці «Янка Гортала» не збираються. Нещодавно талановите подружжя випустило друком свою першу книгу віршів для дітей – «Біганина», частину з яких згодом планують також анімувати.

     Цікавість до всього українського сьогодні зростає. Про це зазначають у ще одному  дитячому ютуб-каналі: «З любов’ю до дітей».

     «Ситуація сьогодні кардинально змінилась. З’явилось дуже багато юних глядачів. І що найприємніше, їх кількість зростає дуже швидко. Люди тепер знають, що є українські пісні, мультфільми, відео українською мовою – і свідомо їх шукають в інтернеті», – розповідають представники дитячого контенту.

     Автори проекту також додають, що тепер творцями українськомовних відео стають навіть діти, що дуже тішить. Для цього їм достатньо мати телефон з камерою і трішки уяви. Адже навчитись зараз знімати відео або створювати анімацію не так вже й важко – достатньо зайти в ґуґл і знайти необхідну інформацію. «Тому однозначно можемо сказати, що ситуація покращилась», – розповідають творці «З любов’ю до дітей». І додають, що дуже приємно отримувати слова вдячності від глядачів: «Нещодавно нам подякували з Казахстану за можливість дивитися мультфільми українською мовою. Такі моменти надихають творити далі».   

     Творці вищезгаданих проектів своєю працею доводять, що кожен з нас може долучитися до того, щоби українськомовний продукт був сьогодні популярним і щонайважливіше – почутим не лише в Україні, а й поза її межами.

      Автор:  Галина Андрусів

      

      

      

      

     Читай також

    • Цитати великих українців про мову
    • Лише третина газет в Україні видаються українською мовою – дослідження
    • Як удосконалити свою українську: 5 онлайн-ресурсів
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Що ближче до кінця світу, то більше протирічч у ньому: люди заявляють про любов до рідного українського і без жодних застережень жонглюють так званими новомодними англізмами. Невже не розуміють, що засмічення не лише є зі Сходу? Із Заходу воно ще небезпечніше, бо не сприймається як загроза. Чи це манера висловлювання авторки?