7 порад мандрівникам від Пауло Коельо

Читай також

 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
 • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
    • 7 порад мандрівникам від Пауло Коельо

     Знаменитий бразильський «пілігрим» знає, як привезти з туристичної поїздки найцінніше.

     У своєму блозі культовий автор дав кілька порад тим, хто вирушає в незвідані міста і країни.

     «Я рано зрозумів, що подорож для мене – найкращий спосіб навчання.»-, каже Пауло Коельо

     📌 Уникайте музеїв.
     На перший погляд, це абсурдно, але давайте трохи поміркуємо. Раз вже ви опинилися в незнайомому місті, хіба не краще познайомитися з ним сьогоднішнім, живим, а не тим містом, яким воно було колись давно?

     Ми відчуваємо себе зобов’язаними ходити по музеях. Нас до цього привчили, вбили нам в голови, ніби в цьому і полягає сенс фрази «доторкнутися до культури». Не буду сперечатися, що музеї важливі. Але їх відвідування все-таки вимагає часу, вдумливості і підготовки. Ви повинні розуміти, заради чого заглянули в музейні стіни, що саме хочете в них знайти. Інакше цей візит перетвориться в бездумне блукання і втрату дорогоцінного часу. Відвідавши музей «для галочки», ви покинете його з відчуттям, що побачили кілька фундаментально важливих речей, але незабаром навіть не згадаєте, яких саме.

     📌 Заглядайте в бари.
     Життя міста розкривається саме тут, а не в музеях. Я говорю не про нічні клуби, а про маленькі бари, забігайлівки, куди люди заходять після роботи перекинути стаканчик-другий, перекинутися парою слів про погоду, поговорити з барменом.

     Купіть місцеву газету і насолоджуйтеся спостереженням за людьми. Якщо хтось зав’язує розмову, приєднуйтесь, навіть якщо тема спочатку здається вам не дуже цікавою. За зовнішнім виглядом дверей не завжди можна вгадати, що за ними ховається.

     📌 Спілкуйтеся з людьми.
     Найкращі екскурсоводи – місцеві жителі. Ті, хто народився тут, живе тут, кожен день ходить по цих вулицях, знає все про всіх, пишається своїм містом, але не працює на туристичне агентство. Просто вийдіть на вулицю, виберіть людину, з якою вам захотілося б заговорити, і запитайте її про що-небудь (Де знаходиться собор? Як пройти до пошти?). Якщо перша виявиться небагатослівною, спробуйте з другою, з третьою. Я впевнений: до кінця дня ви опинетеся в супроводі відмінного компаньйона з місцевих!

     📌 Подорожуйте сам.
     Або, якщо ви перебуваєте у стосунках, – з партнером. Усе. Тільки таким чином ви дійсно залишите власні «коріння» позаду. Подорожуючи в чужій країні з туристичною групою з ваших співвітчизників, постійно спілкуючись рідною мовою, йдучи туди, куди вказує вам гід, ви не зможете відчути всієї краси подорожі і приділити увагу тому місцю, яке прагнули відвідати.

     📌 Намагайтеся уникнути порівнянь.
     Нічого не порівнюйте – ціни, стандарти гігієни, рівень життя, способи пересування, – нічого! Ви вирушили в подорож не для того, щоб довести, ніби у себе на батьківщині живете краще і правильніше, ніж інші люди. Ваша мета – дізнатися, як живуть ці інші, чому вони можуть навчити вас, як вони справляються з реальністю.

     📌 Не бійтеся заблукати.
     Навіть якщо ви не говорите місцевою мовою, не переживайте. Я бував у багатьох місцях, де не міг сказати і пари слів, і завжди знаходив підтримку, необхідні рекомендації, корисні поради та навіть подруг. Деякі думають, ніби вийти на вулицю в незнайомій країні означає моментально втратити дорогу і загубитися назавжди. Хоча достатньо всього лише візитки готелю в кишені: якщо ви і справді заблукали, завжди можна зупинити таксі, показати водієві адресу і з комфортом повернутися в номер.

     📌 Не купуйте занадто багато речей.
     Витрачайте гроші тільки на те, що вам не доведеться нести на собі: квитки в театр, відвідування ресторанів, екскурсії. Якщо якась річ вам дуже сподобалася, пам’ятайте: в наш час глобального ринку і інтернету ви зможете купити майже все, що вам хочеться, онлайн, а не оплачувати зайвий багаж.

     📌 Не намагайтеся побачити весь світ за один місяць.
     Набагато краще залишитися в одному місті на чотири або п’ять днів, ніж відвідати п’ять міст за тиждень. Незнайомі міста, такі ж, як примхливі жінки: потрібен час, щоб їх спокусити і розкрити для себе повністю.

     📌 Сприймайте кожну подорож як велику пригоду.
     Генрі Міллер говорив, що важливіше знайти церкву, про яку ніхто ніколи не чув, ніж відправитися в Рим і відчувати себе зобов’язаним йти в Сикстинську капелу, про яку вам «проговорили» усі вуха, разом з двомастами тисячами інших туристів. Так, звичайно, відвідайте Сикстинську капелу! Але не забувайте також поблукати по менш туристичних вулицях, дослідити маленькі вулички та таємничі подвір‘я.

     Відчуйте свободу пошуку. Пошуку чогось, про що ви навіть не здогадуєтесь, але що, будучи знайденим, може змінити все ваше життя.

     Джерело: Non.Formal.Education.Ukraine

     Читай також

    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.