Мадонна, Ісус та … НЛО? Чим є літаючі об’єкти на всесвітньо відомих витворах мистецтва насправді?

Читай також

 • Зауваги щодо фактів з історії Почаївського монастиря
 • Світло переможе темряву: з’явився трейлер історичної драми «Щедрик»
 • Завершується оцифрування фонду Андрея Шептицького. Невдовзі оприлюднять понад 1240 унікальних справ
    • Мадонна, Ісус та … НЛО? Чим є літаючі об’єкти на всесвітньо відомих витворах мистецтва насправді?

     Цілком можливо, колись вам бувало нудно і якось ввечері ви вирішили переглянути серію “Древніх прибульців” або який-небудь ще документальний фільм про позаземні цивілізації.

     Будьмо відверті: переконлива більшість матеріалів, озвучених у проектах подібної тематики – суперечлива, малоймовірна, а часом навіть абсурдна. Тим не менше, ви напевно збадьорилися, коли почули твердження про те, що середньовічне католицьке мистецтво – в тому числі полотна з Ісусом та Марією – нібито містять загадкові літаючі об’єкти, дуже схожі на космічні кораблі з прибульцями на борту. Тож ці аргументи виглядали достатньо переконливо!

     Ось відомий приклад:

     Розташоване поблизу вівтаря, наведене зображення знаходиться в монастирі Високі Дечани в Косові. Ймовірні НЛО розміщені у верхніх кутах з кожного боку картини. Ба більше: чітко видно незрозумілі постаті всередині об’єктів!

     Ось інший приклад:

     “Мадонна з немовлям” – картина італійського художника 15ст. Джованні Белліні. Придивившись уважніше, можна ідентифікувати так зване “НЛО” позаду Пресвятої Діви Марії у правому верхньому куті.

     Ось як виглядає ця частина збільшеною:

     Вражаюче переконливо, чи не так?

     Тож давайте  разом з’ясуємо трошки більше про походження цих загадкових об’єктів.

     Що відбувається насправді

     У першому випадку, загадкові “літаючі” об’єкти в монастирі у Косові уособлюють небесні світила: Сонце та Місяць, з лівого та правого боку відповідно, а от “постаті на борту” походять з древньої міфології та виконують на малюнку суто стилістичну роль.

     Стосовно другої картини, то тут “НЛО” насправді виявляється … сяйвом німбів янголів, що сповіщають пастухів про народження Христа. Хоч спершу це здається незрозумілим, проте ви можете побачити янголів, зображених подібним чином на багатьох інших творах середньовічного живопису також.

     Насправді ж усі псевдоаргументи та приклади щодо наявності ймовірних НЛО або прибульців на творах мистецтва мають аналогічні пояснення.

     Тож як би ми не шкодували за витраченим часом на дарма виконану роботу авторів “Древніх прибульців”, міфи про “загадкові об’єкти на полотнах” остаточно спростовано.

      

     Переклад Ірини Яремчук

     Читай також

    • Зауваги щодо фактів з історії Почаївського монастиря
    • Світло переможе темряву: з’явився трейлер історичної драми «Щедрик»
    • Завершується оцифрування фонду Андрея Шептицького. Невдовзі оприлюднять понад 1240 унікальних справ
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.