В чому полягає покора жінки насправді?

Читай також

 • Все мені можна, та не все мені потрібно… Про рівність у правах та правило рівності
 • Духовна сила жінки пов’язана з усвідомленням, що Бог по-особливому довіряє їй людину 
 • «Блаженні тихі, бо вони осягнуть землю» : мир серця, якого вчить нас Ісус
    • В чому полягає покора жінки насправді?

     Статистика ВОЗ вражає: у світі від домашнього насильства потерпає кожна третя жінка. В Україні цей показник ще вищий: 70% опитаних відповіли схвально на запитання, чи доводилося їм коли-небудь зустрічатися з насильством у родині. Причин може бути безліч, але чи не найтривіальніша з них – довговічні патріархальні установки у суспільтві, а також … помилкове тлумачення Біблії?

     Апостола Павла за його настанови жінкам про покірність у шлюбі закидали і чоловічий шовінізм і нехтування роллю жінки у священому союзі. Проте, що ж насправді сказано про служіння у шлюбі у словах Павла?

     Послання до Ефесян 5:21-30

     Коріться один одному у Христовім острасі.

     Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві,

     бо чоловік голова жінки, як і Христос голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель.

     А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки – своїм чоловікам.

     Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї,

     щоб її освятити, очистивши купіллю води зо словом,

     щоб появити собі Церкву славну, без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була свята й непорочна.

     Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла; бо хто любить свою жінку, себе самого любить.

     Ніхто ж ніколи не ненавидів свого тіла, навпаки, він його годує і піклується ним, як і Христос Церквою,

     бо ми – члени тіла його.

     В першу чергу, аби розуміти істину настанов апостола Павла, нам потрібно розібратися з контекстом епохи, в яку «Послання до Ефесян» було створено. Сучасний Павлу світ – 1ст. н.е. – мало схожий на сучасне демократизоване суспільство. Той факт, що шлюби укладали у переважній їх більшості за розрахунком, а наречена вважалася частиною приданого разом із худобою, грошима, рабами, свідчить про революційність поглядів апостола. Своїм пером він свідчить слово Бога, закликаючи любити дружину як тіло своє; поважати її та оберігати.

     Прикро, що протягом століть формувалася помилкова концепція покірливості, яка за змістом була діаметрально протилежною реальним настановам апостола.

     На порозі тисячоліть шлюбні настанови Павла були неначе ковтком свіжого повітря. Він не був одним з тих чоловіків, що принижували жінок чи веліли їм «залишатися на своєму місці». Навпаки – Павло підніс жінку на п`єдестал, де її люблять так само, як Ісус любить Церкву.

     Цікаво, що Павло порівнює чоловіка та дружину у шлюбі з Христом та Церквою. Як високо він цінував шлюб, що використав як аналогію стосунки Ісуса з матір`ю-Церквою! Якщо чоловік є головою дружини так само як Ісус є головою Церкви, то це наштовхує нас на такі висновки:

     Ісус любить церкву і є її Спасителем. Він віддав своє життя за неї. Таким самим чином чоловік повинен кохати свою дружину. Кохання чоловіка повинне бути жертовним, життєствердним та захищаючим.

     У свою чергу, від жінки вимагається такий самий рівень відданості, який вимагається від чоловіка, аби любити. Проте так само як у шлюбі апостол Павло настановляє всіх віруючих до взаємної любові та покори у Христі (Ефесянам 5:21).

     Ніхто не повинен змушувати іншого йти на поступки силоміць. Відданість – це чеснота, і вона може бути тільки добровільною.

     В Біблії не йдеться про те, що чоловік повинен слідкувати за відданістю чи покірливістю своєї дружини. Відданість жінки своєму чоловікові відповідає його любові та смиренності до Господа. Ми проявляємо своє серце у любові і вдячності тому, що людина – не безвільна раба, а покірна слуга милостивого Бога. Аналогічно, біблійна покірність у шлюбі – це не рабство, а добровільне служіння.

     Благочестива дружина кориться своєму чоловіку не зі страху, особистих інтересів чи самозахисту, а з любові.

     Біблія не визначає покірність як сліпу слухняність чи згоду на будь-яке бажання чоловіка. На противагу цьому покірність – це глибока посвята людині. Щоб знайти спасіння у єдності, подружжя стає на довгий тернистий шлях пліч-о-пліч. Одружена пара стає єдиним цілим, а тому – суперечки та постійна боротьба працюють проти пари, що намагється стати єдиною.

      

     Підготувала Ірина Яремчук

      

     Читай також

    • Все мені можна, та не все мені потрібно… Про рівність у правах та правило рівності
    • Духовна сила жінки пов’язана з усвідомленням, що Бог по-особливому довіряє їй людину 
    • «Блаженні тихі, бо вони осягнуть землю» : мир серця, якого вчить нас Ісус
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)