Як змусити чоловіка заробляти гроші?

Читай також

 • Владика Венедикт пояснив, як пов’язані гроші і життя
 • Вісім рівнів благодійності за раббином Маймонідом
 • У Біблії не знайдемо слів «не бажайте нічого» чи «будьте бідні»
    • Як змусити чоловіка заробляти гроші?

     Як змусити чоловіка заробляти гроші? Це одне із найбільш актуальних питань для сімейних пар.

     Звідки коріння цієї проблеми і чи можна змусити когось у дорослому віці працювати читайте далі.

     Насправді ця проблема виникає  у, не повірите, півторарічному віці, коли дитина намагається все спробувати  сама, а батьки просто не дають їй цього зробити. “Залиш це, я приберу, підмету, помию…”. Саме така поведінка батьків і не дає здоровому механізму праці запуститись. Що потім приводить не до позитивних наслідків. Якщо ви хочете, щоби ваша дитина була щаслива і здатна заробляти, втримувати свою сім’ю – не перечте їй у спробах реалізовувати себе. Нехай поб’ється посуд при митті, але це ціна щастя вашої дитини у майбутньому.

     Зараз багато суперечок з приводу того, а хто би мав утримувати сім’ю – чолові чи дружина? У патріархальному суспільстві це, звісно, обов’язок чоловіка. В егалітарній родині: обоє ділять між собою обов’язки.

     Патріархальний уклад притаманний нашим сусідам – росіянам. Жінка виходить “замуж”, тобто наче ховається за свого чоловіка.

     В українській мові слово заміж дещо абсурдне. За-між: між чим: немає сутнісного значення. У нас є слова побратися – набути собі побратима, одружитися – набути собі друга.

     В українській родині сім’я будується спільно, і тут не принципово, хто приносить гроші, принципово, що все робиться спільно і кожен цінує внесок іншого.

     Іноді можна почути, як чоловік дорікає дружині: я працюю на роботі, а ти сидиш вдома. Для вирішення цього є чудова порада: візьміть ручку і випишіть на папері, скільки коштують послуги роботи по дому: послуги прибиральниці, кухаря, послуги няні, виховательки з 9 до 6 години. До 9 і після шостої ви це робите безплатно, ввесь інший час – як на найманій праці. І як показує практика, чоловік, побачивши чималу суму, одразу по-іншому оцінює ситуацію. Насправді це кошти, які дружина принесла в сім’ю. І це наочний приклад рівноцінності праці чоловіка і дружини.

     Те ж саме стосується і чоловіків, які залишаються вдома по догляду за дитиною, що зараз дуже актуально.

     З грошима часто буває так, що вони пов’язані з гординею. Особливо це стосується жінок. Коли жінка заробляє більше, то починає себе почувати головнішою у родині.

     Бог завжди справедливий і у сім’ї Він дає можливість заробити більше тому, кому це вдається легше. Якщо чоловік тяжко працює за копійки, а жінка працює у галузі, де можна заробити більше, то Бог даватиме таку можливість жінці на благо сім’ї. І про це треба пам’ятати перш, ніж впасти у гординю.

     Акумулювання коштів в руках одного із подружжя приводить до того, що абсолютно зникає романтика. Уявімо ситуацію, коли чоловік просить в дружини сто гривень, щоби купити їй квіти, або ж дружина просить в чоловіка грошей, щоби влаштувати романтичну вечерю.

     Щоби такої проблеми не було, слід сформувати загальний бюджет і бюджет кожного зокрема.

     Загальний бюджет: це все утримання квартири, побутова хімія тощо, базовий одяг (а не щодня нова сорочка чи сумочка), витрати на бензин ( якщо вона у спільному сімейному користуванні). Усе, що є надлишковим слід окупляти додатковим заробітком.

     Якщо чоловік звик їздити машиною, а у родині криза, то він ні за яких обставин не має права брати грошей із загального сімейного бюджету.

     Сімейна бухгалтерія – це основа. Особливо для молодих сімей або якщо доходи непостійні. Прописувати усі витрати на місяць, щоби бачити і  оцінювати ситуацію.

     Слід пам’ятати про те, що заробляють у сім’ї не жінка окремо свої гроші, а чоловік свої, це спільні сімейні кошти. Бо подружжя – одне ціле, в якому головне – це єдність, особливо у фінансових питаннях.

      

     Підготувала Тетяна Трачук

     за матеріалами розмови Людмили Гридковець

      

      

     Читай також

    • Владика Венедикт пояснив, як пов’язані гроші і життя
    • Вісім рівнів благодійності за раббином Маймонідом
    • У Біблії не знайдемо слів «не бажайте нічого» чи «будьте бідні»
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)