Що робити, щоб час із Богом, в молитві був ефективніший

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Що робити, щоб час із Богом, в молитві був ефективніший

    У 4 розділі Євангеліє від Марка Ісус на прикладі притчі про сіяча розповідає про те, як ми сприймаємо Боже Слово. Ґрунт як образ нашого серця, а насіння як образ Свого Слова. Ісус згадує чотири види ґрунту: твердий ґрунт, по якому ходять люди, ґрунт, в якому багато каміння, ґрунт, на якому росте терня, і добрий ґрунт, приготовлену для посіву.

     

    Люди, які схожі на ґрунт першого типу, зовсім неготові для прийняття Божого Слова. Їхні серця абсолютно черстві. Насіння просто падає на поверхню і лежить там, поки його НЕ скльовують птахи.

    Ті, хто подібний до ґрунті другого типу, —  неглибокі. Вони приймають Боже Слово …  поки не доводиться брати на себе якусь відповідальність і змінювати своє життя. У них не може рости Боже Слово, немає місця для коренів посеред всього каміння.

    Люди, подібні третього типу ґрунту, — розсіяні. Вони приймають Боже Слово, і воно починає рости в них, але, крім Бога, у них дуже багато своїх справ, як бур’янів у городі. Бур’яни ростуть і поширюються досить швидко, і дуже скоро все, що б ви не посіяли, зникає, тому що немає місця для його подальшого зростання.

    Яким типом ґрунту є ви? Чи готове ваше серце приймати Боже Слово, чи ви подібні важкого ґрунту, в якому Слово не чутне через безліч відволікань? Для більшості людей проблема полягає в тому, що ми відволікаємося.

    У нашому житті відбувається дуже багато всього. Ми прокидаємося і готуємося до роботи, повертаємося додому, і там нас чекає ще більше роботи: прання, посуд, вечеря, діти, домашня робота.

    І якщо цього не досить, у нас є нас Фейсбук, Твіттер, Інстаграм, YouTube, телебачення і радіо, на які ми постійно відволікаємося.

     

    Коли ж у нас є час для Божого Слова? Коли у нас є час, щоб дозволити Його Слову зростати в наших серцях? Щоб Його Слово росло в наших серцях, нам потрібен час для роздумів над ним, щоб воно дало плоди в нашому житті.

     

    1. Виберіть час.

     

    У мене є спеціальний час вранці, коли я встаю. Спочатку я роблю собі горнятко чаю, і потім сідаю і проводжу час з Богом. Я не вмикаю комп’ютер і не дивлюся в мобільний телефон, поки не закінчиться моє усамітнення з Богом. Я знаю, що якщо я подивлюся в телефон або відкрию свій ноутбук, мене „затягне“, і моє усамітнення з Богом закінчиться, тому що „всього 5 хвилин“ легко перетворюються на годину.

     

    1. Виберіть місце.

     

    Краще всього вибрати місце, де довколо буде трохи того, що може відвернути вас. Коли діти йдуть спати, я стежу за тим, щоб у вітальні було прибрано і чисто, тому що у мене проблеми з концентрацією, коли навколо розкидані іграшки і тарілки. Тому, коли діти йдуть спати, у нас „час збирання“ щоб, коли я прокинусь вранці, я могла зайти в чисту і прибрану „молитовну кімнату“.

     

    1. Приготуйте свої інструменти.

     

    У мене є „коробка для усамітнення з Богом“, в якій лежать моя Біблія, молитовний журнал, ручки, кольорові олівці, картки і книги для молитви. Щоранку я беру цю коробку, і у мене вже все є. Я зрозуміла, що краще концентруюся, коли записую, тому я почала записувати свої молитви і думки про те, що я читаю в Біблії. Мені це подобається, тому що це допомагає не відволікатися на все, що маю зробити впродовж дня.

     

    1. Робіть нагадування.

     

    Ви можете використовувати свій мобільний телефон або таймер, або навіть попросити когось надсилати вам текстове повідомлення щодня, але в будь-якому випадку створюйте нагадування самі собі про те, що потрібно зупинитися і приділити час для роздумів над тим, що ви прочитали і дізналися з Божого Слова сьогодні вранці. Я використовую для цього картки. Записую на них вірші, які намагаюся запам’ятати і над якими міркую. Ставлю їх у кишеню, тож щоразу, коли засовую руки в кишені (а це буває часто), я відчуваю їх, і це нагадує мені, що потрібно витягнути і перечитати записане. Впродовж дня я розмірковую над віршами, над молитвою і це додає мені сили й оновлює мій розум.

     

    Всі ці речі дуже вплинули на моє усамітнення з Богом і моє духовне життя. Моє усамітнення з Богом — це не просто час для читання Біблії, але час насадження Слова глибоко в моє серце, яке приготовлено і очищено від чинників, які відволікають, щоб воно могло приносити плід у моєму житті, який, в свою чергу, міг би живити людей поруч зі мною!

     

    Підготувала за перекладом Наталія ПАВЛИШИН

     

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     [ratemypost]

       

      Про автора

      Журналіст "ДивенСвіт"