Соціальні мережі: як користуватися з користю?

Читай також

 • Йому 10 років, і він євангелізує у Майнкрафт
 • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
 • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
    • Соціальні мережі: як користуватися з користю?

     Інколи нам здається, що соціальні мережі абсолютно некорисна річ. Що тут ми лише витрачаємо свій дорогоцінний час, але нічого не отримуємо натомість. А ось і ні! При правильному користуванні соціальними мережами можна досягати неабияких результатів.

     Про це, до речі, говорили на фестивалі «Вітер на-Дії» із Ангеліною Власюк, SMM-спеціалістом, контент-менеджером, маркетологом, тренером, авторкою курсу “Мамо, я SMMщик!”. Найцікавіші тези із тренінгу «SMM для себе» «Дивенсвіт» занотував для наших читачів. Отож, ділимося.

     Для чого нам соцмережі?

     1. Цілком очевидний і найпростіший спосіб використання соціальних мереж – для обміну фотографіями, цікавими думками та текстами із друзями. Тут також можна згадати використання соцмереж як інструментів для комунікації з тим, з ким часто бачитися аж ніяк не вдається.
     2. Дехто йде далі і використовує соціальні мережі як засіб побудови власного іміджу – іміджу серйозної людини, професіонала своєї справи. Ангеліна розповіла, що частину своїх клієнтів вона знайшла саме таким чином – вони побачили її профіль у соціальних мережах.
     3. Для просування своєї особистої творчості чи бізнесу. У нас уже є певне коло друзів, як віртуальних, так і реальних. І як тільки ми вирішимо запустити власну справу або ж перетворити свою творчість у бізнес, то одразу варто розповісти про це на своїй особистій сторінці, адже сторінка вашого товару практично одразу отримає перших читачів

     Як створити ідеальний профіль?

     1. Не обирайте складних нікнеймів. Якщо офіційно Ви Анна Іваненко, не намагайтеся перетворитися у мережах на @anyta_kvitka_ivanenko_4567😊. Причина проста – коли назвете свій нікнейм, Вас ніхто не знайде. Але є ще одна причина – когось «квіточки», «киці», «зайчики» одразу відлякують, тож можете втратити клієнтів, роботодавців і навіть потенційних друзів. Отже, пункт перший – простий і зрозумілий нікнейм.
     2. Заповніть шапку профілю, щоб відвідувачі Вашої сторінки одразу розуміли, про що йдеться. Якщо обираєте соціальні мережі як інструмент для побудови іміджу, обов’язково вкажіть у чому Ви «профі». Але при цьому не забудьте розповісти й про свої захоплення. Читаєте? Напишіть про це! Малюєте?  Теж згадайте. Пишете вірші? Додайте тег, за яким можна їх прочитати. Не соромтесь своєї творчості!
     3. Оберіть одне фото для усіх соцмереж. Але фото це має бути якісним та таким, щоб Вас можна було за ним впізнати у реальному житті. Не ставте на аватар фотографію у повний зріст, гори чи котиків, як би вони Вам не подобалися. Тільки Ваше фото, тільки портретне. Але не те, що із паспорта.

     Як часто треба «бути присутнім» у соцмережах?

     1. Головний закон – постити регулярно. Ваша аудиторія звикатиме, до того, що через певний проміжок часу на сторінці з’явиться цікава інформація чи просто гарна надихаюча світлина. А розчаровувати аудиторію не можна😊 В Instagram’і  постити можна і щодня. У Фейсбуці – два-три пости у тиждень, адже тут «сидять» більш зайняті люди, а тому набридати їм не варто.
     2. Варто відстежувати час, коли Ваші публікації отримують найбільше охоплення, багато лайків та коментарів, і саме в цей час робити пости. Робити це можна за допомогою спеціально створених додатків. Але можна обійтися й без них. У багатьох соцмереж  є автоматично вбудована статистика – можна подивитись тут. Ну але, якщо вже зовсім не любите розбиратись зі статистикою, то ділимось ідеальним часом публікації для всіх – вранці – із 7:00 по 9:00, коли усі прокидаються, збираються на навчання чи на роботу. Потім – від 12:00 до  14:00 – час обіду. І, звичайно, вечір – час, коли  ми найбільш активні у соцмережах. Тут потрібно «втіснитись» у часовий проміжок між 19:00 і 23:00.
     3. Ще один маленький лайфхак від Ангеліни – «тяжкі» пости варто давати у легкі дні. І навпаки. Себто постити Ваші думки про сенс життя краще у п’ятницю, аніж у понеділок. Тоді є більша вірогідність і що їх прочитають, і ще й до того поділяться у коментарях власними думками.

     Як розговорити підписників та друзів у мережі?

     1. Питайте. Ставте питання на початку або вкінці посту. Не кожного, звичайно. А лише там де справді хочете отримати пораду, почути інші думки чи навіть критику. Але завжди робіть це щиро. Навіть красиві і яскраві соцмережі люблять щирість.
     2. Влаштовуйте челенджі та діліться враженнями. Це, до речі, хороша можливість, кинути виклик самому собі. А соціальні мереж і обіцянка постити результати щодня стане хорошим мотиватиром. Челенджі можуть бути найрізноманітнішими – щодня займатися спортом впродовж години чи щодня читати 100 сторінок літератури.
     3. Пишіть пости-знайомства час від часу, розповідайте щось справді цікаве про себе, діліться своїми переживаннями, пишіть кумедні історії з дитинства – знову ж таки, мережа також любить відвертість.
     4. Пам’ятаєте слова, «те, що хочете, щоб Вам робили, те чиніть для інших і Ви». Це золоте правило моралі працює і в соцмережах. Хочете, щоб люди водобували Ваші пости? Лайкайте теж! Звичайно, тільки те, що Вам справді подобається. Зацікавила чиясь історія? Так напишіть це у коментарях. Люди бачитимуть, що Ви їх читаєте, що вони небайдужі Вам – і так само будуть ставитись до сторінки, що ведете Ви.

     І взагалі – не бійтесь у соцмережах бути собою. Не бійтесь писати те, що Вас справді болить. Не бійтесь показувати, що вірите в Бога, боїтесь темряви чи любите довгенько подрімати. Це також Ви! І Ви маєте право бути собою – на галасливій вулиці чи у впорядкованій соціальній мережі.

      

     Підготувала Марія Оринчак

      

     Читай також

    • Йому 10 років, і він євангелізує у Майнкрафт
    • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
    • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)