«Твої обмеження у твоїй голові», або що заважає тобі досягти успіху

Читай також

  • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
  • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
  • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
        • «Твої обмеження у твоїй голові», або що заважає тобі досягти успіху

          Ми вже багатенько писали про «Вітер На-Дії». Минуло більше тижня з моменту, як фестиваль відбувся, але тем для роздумів на ньому назбиралось чимало. Тому не можемо оминути ще однієї події, яка відбувалась в межах цього фестивалю. Це майстер-клас «Твої обмеження – в твоїй голові». Десятки молодих людей зібрались у трапезній УКУ, щоб послухати надзвичайно талановитих спікерів, що говорили про справді важливі речі. 

          Отож, спікери.  Кожен з них зумів чимось здивувати молодь, присутню у залі. Наталя Остапюк, надзвичайно енергійна жінка, що навіть на дискусії не могла всидіти на місці – усі свої тези висловлювала стоячи та прогулюючись аудиторією. Їй справді вдалось передати свій запал тим сотням молодих людей, що слухали дискусію. Наталя тричі стала кращою баристою України, на фестивалі розповіла про те, як досягає своїх цілей та рухається до здійснення мрій.

          Наступними спікерами, яких також було надзвичайно цікаво слухати, стали представники команди On 3 wheels. Хоч їх організація і працює недовго, вже встигла знайти чимало прихильників та волонтерів. Якщо хтось не знає, чим вони займаються – розповідаємо. Хлопці допомагають людям з інвалідністю підкорювати вершини гір за допомогою спеціального візка. Як нещодавно про них розповіли на одному з телеканалів, вони ті, хто втілює мрії інших.  Ціна цього візка – «джульєтки» –  близько 20 тисяч доларів. Гроші на візки хлопці також шукають самі, з допомогою інших волонтерів.

          Ще один спікер – Євген Осьмак, викладач у Київській школі економіки і Львівській бізнес школі. Експерт і сертифікований тренер щодо персональної і командної продуктивності. викладач у Київській школі економіки і Львівській бізнес школі. Експерт і сертифікований тренер щодо персональної і командної продуктивності.

          І останній спікер – Євген Філяк. Він був успішним науковцем у галузі біології і п’ятнадцять років присвячував себе різним винаходам. А згодом покинув наукову галузь й пішов у бізнес.

          Отож, тема розмова – надзвичайно цікава та багатогранна – «Твої обмеження у твоїй голові».

          Перше питання від модератора, звучало приблизно так: «Які саме бар’єри існували у Вас та як вдалося їх подолати. »

          Кожен із  спікерів розповів про свій досвід. Пані Наталя, зокрема розповіла, що страшенно боялася іти працювати  у сферу обслуговування, бо ж навчалася в одному з найпрестижніших вузів України. Хоча, боялася не так працювати, а розчарувати рідних – адже це свого роду пониження.

          «Але страх – це лиш емоція. Я навчилася приймати свій страх, і, вірите чи ні, кайфувати від цього стану. Я усвідомила, що страх – не стоп-кран. А лише емоція. Сильним є не той, хто не боїться, а той, хто діє попри свій страх. З іншого боку, страх додає смак нашим перемогам. Саме він згодом дає можливість собою пишатись,» – зазначає пані Наталя.

          Пан Євген Філяк розповів, що в житті бувають миті, коли усвідомлюєш, що все – повністю вигорів. Час щось змінювати. Такий момент був і в його житті, тоді він і вирішив, що час відходити від науки та зайнятись бізнесом.

          Команда «On 3 wheels» розповіла, що теж надзвичайно боялася спочатку –  найбільше – брати відповідальність. Але з часом вони усвідомлювали все більшу цінність свого проекту, усвідомлювали, як важливо показати людям з інвалідністю, що вони також можуть жити цікавим та насиченим життям – сповненим пригод та радощів, жити життям, сповненим сенсу. І коли вони усвідомили, що їм це вдається, зрозуміли, що вже не зможуть просто так кинути цю справу.

          У блоці питань говорили й про те, як публічність змінює життя людини. Зокрема, слухачі дискусії  розпитували пані Наталю, чи не відчуває вона певного обтяження від того, що популярна, чи не змінилось її ставлення до рідних, тощо. Однак пані Наталя розповіла, що хороше ставлення та посилена увага інших ніколи не псували її, а навпаки змушували відчувати певну відповідальність перед людьми, що їй довіряють.

          Пан Євген Осьмак вказав, що на шляху до будь-якої мрії ми проходимо декілька етапів. Спочатку – здивування та захоплення. Усвідомлення того, що комусь це таки вдалося. Далі – бажання відступити, у нас закрадається думка: «А воно мені взагалі треба? Жив якось без цього…». Дуже важливо, не зупинитись на цьому етапі, і перейти до третього – втілення мрії в реальність!

          Ще одна надзвичайно цікава думка пролунала від Сашка з команди «On 3 wheels»: «Сміливість і дурість – це часом одне й те ж. Однак відрізняються вони результатами. Те, що ми робимо спочатку здавалось дурістю – як можна наважитись іти у гори з людьми, що потребують особливо посиленого догляду. А потім ми зрозуміли, що це таки сміливість.»

          Наостанок, пані Наталія зазначила, що насправді не існує поразок. І це найважливіша причина, чому не варто боятися робити щось нове. Те, що не виходить, як нам хотілось, не означає що ми програли. Це просто означає, що варто спробувати зробити щось по-іншому, або, зрештою, щось інше.

          Година дискусії промайнула дуже непомітно і, вочевидь,  молодь, присутня у залі, була готова слухати цих надзвичайно розумних, талановитих та цілеспрямованих спікерів ще довго, адже наприкінці у залі лунали гучні оплески.

           

           

          Підготувала Марія Оринчак

           

          Читай також

        • Якщо ви ще не знаєте, що робити у Великий піст
        • “Ти вільний, і якщо бажаєш загинути – це в твоїй волі”: духовні поради монаха-пустельника
        • Папа Бенедикт XVI – бути трохи святішим щодня
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.

               

              Про автора

              Учасник команди ДивенСвіт:)