Як подолати залежність від технології? Три секрети

Читай також

 • Що Ісус запостив би на своїй сторінці?
 • Борис Ґудзяк: “У час посту заохочую відмовитися від соціальних мереж та обмежити час в інтернеті”
 • Колядник для андроїд створили франківці
    • Як подолати залежність від технології? Три секрети

     Покоління, яке росте, не мислить свого життя без атрибутів технологічного століття. Смартфони, ноутбуки та інші гаджети настільки органічно «вписалися» у наш звичний графік, що уявити життя «до» Інтернету стало набагато складніше.

     Будильник, календар, нагадування, а крім цього – доступ до інформації в будь-якій точці Земної кулі: технології і справді відкрили перед людиною новий світ – без обмежень та кордонів. А втім, ці кордони почали стиратися і у нашій власній свідомості: захопившись девайсом, нам  стає все складніше відволікатися від нього і концентруватися на менш мультимедійних ресурсах.

     Чи не стало наше захоплення Інтернетом тим ідолопоклонінням, від якого так застерігає Біблія? І якщо це так, то як боротися з цим гріхом?

     Ваша увага – чужий бізнес

     В першу чергу, ми всі повинні розуміти, що технологічна залежність – це явище, яке не з`явилося в один момент. Сотні і тисячі дослідників, експертів з нейромаркетингу докладають усіх зусиль, аби прикувати увагу глядача до екрану на якомога довший час.

     Кожен Ваш клік – це чиїсь поповнений гаманець. Може, Ви інколи цього і не помічали, але інтерфейс соцмереж чи то спеціальних застосунків, як-от Youtube  чи WhatsApp спеціально розроблений таким чином, аби одній завершеній дії обов`язково слідувала наступна. Чудовий інструмент для цього – автовідтворення наступного відео, зокрема.

     Тож напевно не дарма гуру Силіконової долини забороняють своїм дітям користуватися гаджетами: кому, як не їм, краще знати про всі небезпеки цифрового середовища?

     Нам необхідно навчитися чинити опір залежностям. Адже будь-яка з них, навіть, здавалося б, найбезневинніша, може спричинити зло: гнів і тривогу у нас самих, смуток, розчарування реальним життям, дратівливість у відношенні до рідних тощо.

     Ось три поради, як протистояти Інтернет-залежності:

     1. Встановіть правила

     Гасла ліберально-демократично виховання міцно вкорінилися у нашій свідомості. Проте коли на кону – психічне здоров`я Вашої дитини – чіткий графік та обмежений час у мережі  – інструмент без якого не обійтися турботливим батькам. Не варто вважати, що хвилинна поблажливість не обійдеться Вам у майбутньому дорогою ціною.

     Батьки, вам треба памятати: залежність ваших дітей не зявилася в одну мить. Для цього лиха були створені передумови : слабохарактерні тато і мама  – ось істинний корінь нездорових звичок підростаючого покоління.

     1. Запропонуйте альтернативу

     Мені подобається говорити, що батьки повинні виховати свою дитину справжнім фриком. Фрик – це людина, яка має пристрасне хобі, що змушує її очі сяяти. Хобі, заради якого дитина може прокинутися раніше, навіть забути поснідати, відкласти у  сторону телефон.

     Настільні ігри, музичні інструменти, спільні прогулянки або риболовлі – інструментів у батьків не бракує. Але тут є один нюанс – особистий приклад тата і мами повинен бути виразником їхньої позиції. Не варто недооцінювати своїх дітей: вони чутливіші до будь-якої нещирості з Вашого боку сильніше, ніж будь-хто інший.

     Дізнавайтеся, що ваше дитя любить і чим цікавиться; запитуйте про плани і цілі. А ще – здмухуйте пилюку із свого власного забутого хобі – та насолоджуйтеся дозвіллям разом із чадами!

     1. Унікальність у натовпі

     Бог створив кожну людину неповторною – наділив її особливими якостями, талантами та схильностями. Тож хіба не гріхом видаватиметься нехтування цією Божою благодаттю? Хіба сприяє діянню волі Господа особа, яка віддала багатство власного духу на поталу залежності?

     Ми живемо в парадоксальному суспільстві, де панує пропаганда унікальності та креативу, але попри це кожен наступний мешканець планети Земля схожий на попереднього як дві краплі води.

     Тому завдання батьків ще й у тому, аби навчити дітей бути собою; ознайомити з мудрістю Божественного провидіння; довірити їх Христу.

     Йти проти натовпу; плисти проти течії, коли псуються погодні умови – от завдання кожного християнина. Боротьба із залежностями – це не та частина дороги, де буває легко. А втім, спокійне море – не робота моряків. Досвід здобувають у боротьбі.

      

      

     Переклад Ірини Яремчук

      

     Читай також

    • Що Ісус запостив би на своїй сторінці?
    • Борис Ґудзяк: “У час посту заохочую відмовитися від соціальних мереж та обмежити час в інтернеті”
    • Колядник для андроїд створили франківці
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі