Як бути добрим батьком ще до народження дитини?

Читай також

 • Закохані хотіли побратись. Однак Бог мав інші плани
 • Як не втратити віру, розчаровуючись в аторитеті духовних провідників?
 • Будь-який важливий внутрішній процес розпочинається з усвідомленого вибору
    • Як бути добрим батьком ще до народження дитини?

     Батьківський обов’язок виховувати дитину з’являється в момент зачаття, а не в момент народження.

     Коли подружжя дізнається про вагітність, життя обох зазнає суттєвих змін. Дружина в одну мить стає матір’ю, а чоловік – батьком, хоч його нове становище і не є настільки очевидним на перший погляд.

     Чоловік стає батьком миттєво, в той час як зміни в житті жінки відбуваються щоденно протягом дев’яти місяців. Тож шлях, який дружині належить пройти, вона повинна здолати самостійно, чи не так? Батько, якщо навіть сам цього схоче, нічим не зможе допомогти своїй дитині на цьому етапі?

     Зовсім ні. Чоловіки, ви не тільки можете піклуватися про свою дитину вже зараз, робити це – ваш обов’язок.  Але як тоді цей  обов’язок виконувати? Ну не тим самим шляхом, як це роблять жінки – звісно ні. Вам не потрібно «селити» дитину у своїй утробі, забезпечувати її вітамінами, нутрієнтами, антитілами. Згодом ви не будете годувати дитя грудьми і не переживатимете болісні пологи.

     Але ось у чому справа: чи доводилось вам спостерігати за вагітною дружиною і тим, які радикальні зміни відбуваються з нею щотижня, щодня? Радіти і насолоджуватися своїм становищем – це правильно, адже вагітність – дивовижна; цей стан – найкращий подарунок Господа Вашому подружжю. Але Господній задум не в тім, аби жінці довелось переживати вагітність самій. Бути матір’ю не так складно, коли обидвоє батьків однаково турбуються про добробут свого дитяти.

     Як батько може турбуватися про своє дитя в утробі матері?

     Якщо дружина турбується про фізіологічні потреби дитини (вона ж бо єдина особа, хто це може зробити), найкращий вияв опіки батька – це турбота про потреби жінки. Тіло Вашої дружини і Вашого дитяти розпоряджаються одними і тими самими ресурсами разом, тому що так створено диво вагітності. Батьки, зверніть увагу на свої власні ресурси: моральну та фізичну енергійність, відвагу, врівноваженість, тверду віру – та замисліться над тим, як Ви можете послужити своїй сім’ї.

     Практичні поради до щасливого батьківства вже зараз

     Ви зробите подарунок дружині, коли займетесь приготуванням вечері, поки вона зможе відновити сили, але ще більшим подарунком буде ця дія для вашої дитини. Ваші маленькі прояви любові, як-от похід за продуктами, чи то проведення більше часу зі старшими дітьми, чи то вислуховування мрій або страхів коханої людини, чи то приготування будинку для народження дитини, чи мільйон інших речей… Все це – маленькі вияви кохання до дружини і величезні акти любові до ще не народженого дитяти.

     «…Кожен акт опіки стосовно одного є виявом любові стосовно обох.»

     Ваша участь у вагітності дружини, і Ваша участь у житті дитини – це одна і та сама річ. Кожен акт опіки стосовно одного є виявом любові до обох. Легко переконати себе в тому, що батьком стають після народження дитини, але це геть не так. Ваше батьківство так само необхідно дитяті вже, як це буде і впродовж всього його життя. Ваша дитина потребує Вас просто зараз.

     Ви все ще не розумієте, чого хоче синочок або донечка? Що ж, тоді просто запитайте у його або її матері.

      

     Переклад Ірини Яремчук

     Читай також

    • Закохані хотіли побратись. Однак Бог мав інші плани
    • Як не втратити віру, розчаровуючись в аторитеті духовних провідників?
    • Будь-який важливий внутрішній процес розпочинається з усвідомленого вибору
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.