7 ідей для спільної домашньої молитви

Читай також

 • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
 • ДіяТи. Самооцінка українців і те, як це впливає на нас як націю. Марія Тракало
 • ДіяТи. Як відбудувати особисту цінність: як гідність жінки впливає на сімʼю. Наталія Заставецька
    • 7 ідей для спільної домашньої молитви

     Кожна сім’я є маленькою спільнотою, для якої духовне зростання має дуже важливе значення. Ті, які моляться разом, разом і переборюють труднощі. Бо серед них – Бог. Однак далеко не в кожній сім’ї є звичай молитися разом. Ми пропонуємо декілька ідей, які могли би допомогти у створенні своєї маленької домашньої церкви.

     Час і місце

     Обговоріть зі своїми ріднимм, коли і в якому куточку дому вам найкраще буде збиратись для того, щоби молитися разом. Це може бути вечірній час або ж ранковий. Найкраще – одна і та сама пора щодня і те місце, де кожному буде комфортно.

     Не затягуйте

     Особливо там, де діти непосидючі, не варто планувати “довгої” духовної програми. Нехай це буде декілька хвилин, але під час яких всім якнайбільше вдасться бути зосередженими.

     Молитва буває різна

     Декому добре молитись, промовляючи написані молитовні тексти. Хтось молиться, співаючи під гітару. Хтось – читаючи Святе Письмо, хтось – молячись вервицю, хтось – лише своїми словами. У своїй сім’ї використовуйте будь-який спосіб, який видається цікавий і прийнятний для усіх.

     Інтерактив

     Читати Святе Письмо у колі сім’ї, а особливо з дітьми може стати справжньою духовною забавкою. Зараз так багато можливостей, щоби відкривати дітям Біблійний світ, а разом із ними – відкривати його і дорослим. Інтерактивні книги, розмальовки, ігри – все це не пуста трата часу, а радісне перебування із Богом.

     Мотивація

     Моменти кризи настають у кожного, але щоденна молитва має бути чимось особливим і не варто робити її нерегулярною. Тому якщо бачите, що дітям або дорослим не дуже хочеться збиратись на спільну зустріч, проаналізуйте, чому, обговоріть це, а потім – знайдіть разом якусь цікаву мотивацію. В цьому дуже допомагають, наприклад. дев’ятниці з конкретними проханнями, за які молитимуться усі члени сім’ї.

     Домашнє завдання

     Тут не йдеться про щоденне класичне завдання, а про те, щоби в сім’ї з’явилась традиція, наприклад, щотижня комусь обирати для себе якийсь “вид” добрих справ: посуд, прання, прибирання, розмови, відмова від соцмереж. Так сім’я відчуває себе однією командою, а діти чудово засвоюють уроки поведінки від батьків. Якщо день без інтернету – то це означає чесну пожертву як для дітей, так і для батьків. Такими простими і дієвими кроками можна збудувати культуру ставлення одних до одних і повагу.

     Спільна банка

     Ми уже розповідали історії про те, як звичайна скляна банка здатна врятувати стосунки. Нехай вона буде і у вашій сім’ї: кожен щодня зможе кидати в неї невеличкі клаптики паперу зі словами вдячності за щось або заувагами. Це насправді важлива і дієва річ.

     Усі ми прагнемо бути щасливими у наших сім’ях. І усе залежить лише від нас. А особливо від того, чи маємо ми місце для Бога у стосунках з близькими.

      

     Автор: Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Запрошуємо сім’ї та молодь від 18 років на Форум Любов.RRO
    • ДіяТи. Самооцінка українців і те, як це впливає на нас як націю. Марія Тракало
    • ДіяТи. Як відбудувати особисту цінність: як гідність жінки впливає на сімʼю. Наталія Заставецька
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)