Найцінніша порада у вашому житті

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Найцінніша порада у вашому житті

    Чому «Вирішуй сам» – це найкраща порада, яку вам доводилося чути ?

    Зміст цих слів насправді не зосереджується тільки довкола егоїзму та гордині.

    Моя юність припала на 90-ті – це був час, коли звідусіль чулися поради «йти за своїми мріями», аби ти міг «стати тим, ким хочеш». Сьогодні я дорослий; моє покоління назвали «міленіалами», а мотиваційні настанови пережили поворот на 180°.

    А втім, здається, що рожеві окуляри не тріснули – просто їм на зміну прийшли нові – блискучі пурпурові. Дедалі частіше йдеться про нову панацею: «Вирішуй сам, ким тобі бути».

    Сказати, що ця фраза викликала недовіру – не сказати нічого. Я щоразу закочував очі, коли чув її. Мені здавалося, «вирішуй сам» – вигадали для осіб, які є авторитетами в чиїхось очах; вони прагнуть зняти з себе відповідальність у найменш болісний спосіб. Ці слова здавалися мені байдужістю з боку суспільства і запереченням Божого впливу на наше життя.

    Більше того, я нарікав цю пораду маніфестом егоїзму та гордині.

    І разом з тим, дедалі частіше став застосовувати ці слова жартома. Але от парадокс: чим більше я думав про це, тим більше мирився з думкою, що дещо дуже цінне ховалося з поля зору.

    Кожен з нас був створений з абсолютно унікальною комбінацією талантів, сильних і слабких сторін, мети життя, врешті-решт.

    Це – дійсність, яку не варто сприймати легковажно.

    І святі дотримуються тієї самої думки.

    «Якщо ви – ті, ким повинні бути, то вам вистачить снаги підняти всю Італію!» – казала свята Катерина Сієнська. Що ж, усе правильно. На перший погляд складно помітити протиріччя. Але справа в тому, що ваші бажання не обов’язково збігатимуться із потребами.

    Ми повинні докласти зусиль, аби відшукати того «себе», яким нас задумав Господь. А не того, що витворила людська уява.

    Ця сила стане тобі провідником.

    Нас визначає сутність, а не бажання; талант і дія, а не фантазії.

    Нещодавно канонізований святий Оскар Ромеро також розділяв цю точку зору. Він казав: «Давайте не ховати талант, дарований нам Господом у момент нашого зачаття – пізнаємо воістину красу і силу людського створіння».

    Кожен з нас був створений для любові та служіння Господу, але у свій, унікальний, спосіб.

    Нести Божий дар у собі – найкращий спосіб прославити Творця. Не грати чужих ролей, бути собою – замість фантазій на тему «ким я міг би стати» – ось як людина може здійснювати Промисел Господній вже сьогодні.

    Коли настане мить розуміння, що людина – це істота, яка має мету для життя, має покликання; має вільний вибір: стати на стежку, приготовану для сповнення Божої волі або зійти з неї геть – то буде мить одкровення; час сокрушення сердець. То буде мить, коли ніяка порада не допоможе більше.

    Тільки одна.

    «Настав час обирати. Вирішуй сам.»

     

    Переклад Ірини Яремчук

     

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Учасник команди ДивенСвіт:)