Як насправді виглядала Тайна вечеря?

Читай також

 • Пройди опитування, щоб твоя Церква тебе почула і зрозуміла!
 • Як на дітей впливає виховання гомосексуальною парою
 • 95% американських біологів переконані що життя людини розпочинається при зачатті
    • Як насправді виглядала Тайна вечеря?

     Ісус і апостоли не сиділи за столом і не використовували дерев’яний посуд.

     З нещодавнього дослідження палестинської кухні часів Ісуса стало відомо, що на додаток до прісного хліба та вина під час Таємної вечері були також тушкована квасоля, м’ясо ягняти, оливки, гіркі трави, рибний соус і тамари, тобто фініки.

     Генеросо Урчіолі, археолог Центру Петрі в Італії, а також Марта Беронго, археолог та єгиптолог з Єгипетського музею в Туріні відповідальні за це дослідження. А опублікують його наступного місяця у книзі “Gerusalemme: L’Última Cena” (“Єрусалим: Тайна вечеря”).

     Матеріалу, зібраного дослідниками, було достатньо для того, щоб археологи могли знайти інформацію про харчові звички в Єрусалимі на початку 1-го століття. Наприклад, вони підтвердили, що Тайна вечеря не була подана на прямокутному столі (як прийнято зображувати у релігійному мистецтві), але Ісус та його апостоли сиділи на подушках на підлозі, дотримуючись римського звичаю. «У той час у Палестині їжу подавали на низьких столиках, а гості їли сидячи на подушках на підлозі і килимах», – сказав Урчіолі.

     І, звичайно, замість того, щоб вишикуватись за однією стороною столу, Ісус та апостоли, найочевидніше, сиділи за точними правилами етикету того часу, коли найважливіші гості сидять справа або зліва від головного гостя. «Євангеліє від Івана зазначає, що Юда був дуже близьким до Ісуса, ймовірно, він сидів зліва. Насправді кажуть, що Юда занурив свій хліб в тарілку Ісуса, дотримуючись практики розподілу їжі із загального блюда» – каже Урчіолі.

     Для того, щоб дослідити меню Тайної вечері, дослідники використовували біблійні уривки, включаючи описи Свята Кущів, весілля в Кані (де Ісус перетворив воду в вино) і бенкет Ірода (коли був запрошений Іван Хреститель). «Проведення весілля в Кані дозволило зрозуміти єврейські дієтичні закони (тобто каштрути), які визначають, які продукти можна їсти і які не можна, і як їх потрібно готувати. З іншого боку, свято Ірода дозволило нам проаналізувати римські кулінарні впливи у Єрусалимі “, – сказав археолог.

     Дослідження показують, що на додаток до прісного хліба та вина Тайна вечеря, ймовірно, включала типовий римський соус гарум; м’ясо ягняти; чолнт, помірно запечена тушкована квасоля; оливки з гісопом, м’ятними травами; гіркі трави з фісташками; харосет і горіхову пасту.

     “Гіркі трави та харосет є типовими Пасхальними стравами, як і чолнт, в основному їх їдять під час свят. Гісоп, з іншого боку, споживався щодня “, – стверджує дослідник.

     Стаття вперше опублікована в Primeros Cristianos.

      

     Переклад Христини Світлицької

      

     Читай також

    • Пройди опитування, щоб твоя Церква тебе почула і зрозуміла!
    • Як на дітей впливає виховання гомосексуальною парою
    • 95% американських біологів переконані що життя людини розпочинається при зачатті
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)