Лист Матері Терези до пари молодят

Читай також

 • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
 • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
 • «Спланований секс – це добре»
    • Лист Матері Терези до пари молодят

     Коли письменник з дружиною запросили Мати Терезу на своє весілля, то не сподівались отримати такого подарунка.

     Мати Тереза не змогла прибути на наше свято, однак надіслала нам листа із думками, якими того дня хотіла поділитись.

     Насправді запросила її моя дружина Ейпріл. Таке ж запрошення надіслала президенту США та Папі Римському. Президент Джордж Буш із дружиною надіслали стандартного листа з привітаннями на такі урочистості. З Ватикану отримали благословення. Лише Мати Тереза надіслала листа зі своїм підписом.

     Перед канонізацією багато говорили про значимі справи її життя, однак для нас найбільш важливим став цей лист. Слова, адресовані нам, насправді були її життєвими пріоритетами.

     Як написала

     “Приймайте дітей, які приведете на світ у подружжі і допомагайте їм зростати, щоби вони ставали світлом Божої любові у вашій родині та спільноті”.

     Саме так чинив її батько. З інтерв’ю албанського дипломата для Washington Post, батько Матері Терези був зразком для доньки і мав на неї великий вплив. Він повторяв майбутній черниці: “Донечко, завжди ділися найменшим шматком їжі з іншими, особливо убогими. Егоїзм – це хвороба духа, яка робить з нас в’язнів своїх багатств”.

     Однак його слова не були найбільшою лекцією. Їхній дім був місцем багатьох політичних зустрічей, які батько розпочинав із виступу доньки: вона співала для гостей чудову албанську пісню “Над озером”.

     Ніколи не сходила Мати Тереза зі шляху, наказаного батьком. Боролася з егоїзмом, часто протистоячи багатьом сильним світу цього.

     “У день весілля отримаєте багато подарунків, серед них – дуже коштовних. Однак найціннішим подарунком, який отримаєте сьогодні, є – один одного. Збережіть радість взаємної любові і діліться нею з іншими”.

     Мати Тереза добре знала, як багато може значити дар любові для когось. У 1946 році вона записала, як Ісус покликав її виїхати до Індії. Романтичне уявлення про те, що Мати Тереза любила бідних і спішила їм послужити, фальшиве. Не хотіла їхати, однак зробила це.

     Постулятор канонічного процесу каже, що таким чином свята отримала винагороду у вигляді “інтенсивної близькості з Ісусом впрдовж 46-47 року. Року, який докорінно змінив її. Потім настали десятки років “темної ночі душі”, які  були справжнім випробуванням для святої.

     “Не бійся, я прошу аби ти зробила це для мене. Не лякайся. Навіть якщо ввесь світ проти тебе, сміється з тебе, а твої знайомі і оточуючі поглядають згори, не бійся. Я є з тобою, в тобі і для тебе”.

     Пам’ять про зустріч з Ісусом зробила з Матері Терези “апостолку радості”. Зустрічала світ усмішкою і говорила іншим, щоби чинили так само, відповідаючи пізно ввечері на кореспонденцію, зокрема пишучи привітання з одруженням Тому та Ейпріл Гопс.

     “Моліться разом із першого дня вашого життя як чоловік та дружина. Родина, яка разом молиться, живе разом у спокої, любові та єдності.”

     Завдяки Божій ласці і заступництву святої ми виконали те, про що писала Мати Тереза.

     Молимося насамперед про ласку, щоби могти зробити те, що має зробити християнин: проникнути до глибин світу і змінити його: бути слухняним Ісусові. Як Мати Тереза.

      

     Переклад Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • «Подружжя – це невпинна подорож двох»
    • 5 біблійних віршів, коли ви сердитеся на свого чоловіка чи дружину
    • «Спланований секс – це добре»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)