Дізнавшись про це, ви перестанете пліткувати

Читай також

 • Ось, що в Біблії сказано про плітки. 12 віршів, які змінять вас
 • Папа: Плітки вбивають. Християни свідчать Бога правдою і любов’ю
    • Дізнавшись про це, ви перестанете пліткувати

     Мабуть, всі ми знайомі із відчуттями жертви пліток – ви почуваєтесь зрадженим та зраненим. Усередині вас визріває план помсти, жорстокої помсти.

     Однак чи багато з нас могли б похизуватись тим, що не пліткували ніколи? Бажання зайнятись уією справою нерідко нас навідує. Часто саме у такий спосіб ми почуваємо себе більш значимими, здатними впливати на думку інших людей.

     Однак це брехня. Насправді плітки завдають непоправної шкоди як тому, хто їх генерує, так і тому, про кого вони з’являються.

     Плітки приводять до самотності

     Вчені довели, що негативні переживання значно більше зближують, ніж позитивні. Саме тому на хвилях пліткування можна так зблизитись з тими, хто пліткує з вами.

     Та це зовсім нетривалий зв’язок. Якщо ви пліткуєте – ніхто не наважиться поговорити з вами щиро, вважаючи вас ненадійною людиною.

     Бо всі чудово розуміють, що пліткують сьогодні про когось, а завтра – про мене.

     Плітки лише підкреслюють комплекси

     Плітки, неважливо якого масштабу, насамперед викривають комплексти тих, хто їх продукує. Якщо ми критикуємо за спинами, то хочемо відчути себе сильними, приховуючи свою слабкість і відсутність відваги бути прямолінійними.

     Пліткування – це одна із масок, яку ми прагнемо одягнути для того, щоби компенсувати свої комплекси.

     Пліткування – явна ознака емоційної незрілості

     Без сумніву, утихомирити свого “внутрішнього критика” – справа, яка потребує чималих зусиль.

     Однак ті, хто постійно витає у хмарах пліток, це люди, які не хочуть дорослішати, яким значно простіше саме у такий спосіб “випускати емоційний пар”.

     Значно складніше навчитись говорити з іншими щиро і відверто.

     Плітки завжди повертаються

     Що посієш – те й пожнеш. Ісус дуже добре розумів логіку людського стосунку, тому й говорив: “Якою мірою міряєте, такою буде вам відміряно” (Мт. 7, 2).

     Пліткуєте ви – пліткуватимуть про вас.

     Плітки обманюють нас

     Плітки стають тією викривленою реальністю, в яку нам дуже легко стає повірити. Тому побачити якийсь негатив, описаний плітками, значно легше, незалежно від того, як є насправді.

     Як ми вже зрозуміли, плітки – це не ознака і не умова якісних людських відносин.

     Замість того, щоби витрачатись на пліткування, краще займати у таких ситуація позицію “захисника”. Ця звичка допоможе сфокусуватись на позитивних рисах людини, а не на негативі. Допомагає побачити, як багато добра людина робить, а не те, де вона помилилась.

     Спробуйте! Наступних 24 години як тільки вам заманеться сказати або подумати про когось щось погане – зробіть з точністю до навпаки. Знайдіть бодай найменшу позитивну деталь у цій людині!

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Ось, що в Біблії сказано про плітки. 12 віршів, які змінять вас
    • Папа: Плітки вбивають. Християни свідчать Бога правдою і любов’ю
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)

       Коментарі

       • Роман К    16.09.2020 о 14:13

        Ситуація: батьки, родичі та близькі подруги дівчини обговорюють з нею (чи між собою) її хлопця (з яким вона хоче заручитися). Це плітки чи ні?

        • Плітки – особлива, зазвичай недостовірна, спотворена інформація, що розповсюджується виключно в усній формі, «утаємничено, потайки», «із вуст у вуста», і функціонує виключно у звуковій формі. Таке визначення я знайшла в інтернеті.

         • Роман К    17.09.2020 о 14:07

          Майбутнього нареченого навряд чи будуть “обговорювати” та оцінювати при ньому ж. Зазвичай такі розмови відбуваються без його присутності, тому це свого роду плітки.
          Чи мають право батьки (навіть з благими намірами для своєї доньки) обговорювати, оцінювати та осуджувати її хлопця?

       • наталя    16.09.2020 о 05:42

        Дякую