Різдвяні міфи, до яких ми звикли

Читай також

 • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
 • Отець Михайло Станчишин: «Нам вельми бракує глибокої зустрічі з Христом у Різдві»
 • Де ти шукаєш цей Дім хліба – Вифлеєм?
    • Різдвяні міфи, до яких ми звикли

     Різдво – одне із найбільш неймовірних свят у році, бо саме це свято змушує нас задуматись над однією із найпрекрасніших історій Євангелія – втілення Бога. Коли людина починає розуміти, наскільки це неймовірно, що Бог прийшов і був посеред нас, то вже ніколи не зможе жити як колись. До того ж це чудове нагадування про те, що Бог виконав свої обіцянки, дані ще в Старому завіті: Він послав Месію спасти свій народ від гріхів.

     Однак до цієї найвеличнішої історії впродовж років додано багато міфів.

     Це лише найбільш поширені.

     Біблія каже, що Ісус народився 25 грудня

     Часто лунає запитання: «А 25 грудня – день народження Ісуса?» Справа в тому, що ми не знаємо точної дати народження Ісуса. У Біблії немає точної дати. Тому більш логічно запитувати: «А як склалась традиція святкувати Різдво 25 грудня?». Деякі історики вважають, що це християнська відповідь на римське язичницьке свято, інші – що це у відповідь на традиційну дату розп’яття Христа у березні. Якщо відверто, то ми не знаємо, коли був народжений Ісус, але напевне знаємо, що Ісус був народжений від Діви і у Біблії немає точної дати, коли це відбулося.

     Біблія розповідає, що Марія прибула до Вифлиєму на осляті

     Вагітна на останніх днях, яка приїздить до міста на ослі – це, без сумніву, один із найбільш розповсюджених міфів, а багато християн думають, що саме так описує Біблія. Звісно, вона могла би переїхати 100 кілометрів від Назарету до Вифлиєму на ослі. Але в переказі цієї історії у Євангелії від Луки 2: 1-6 такої інформації немає. Нам би хотілось вірити, що Марія була настільки витривалою, що змогла перетерпіти такі умови.

     У Біблії сказано, що мудреців було троє

     У Різдвяних вертепах, на листівках і навіть у піснях нам малюють картину трьох царів, доводячи ще раз розповсюдженість цього міфу.  В Євангелії від Матея про цих людей сказано як про волхвів та мудреців. Чомусь стало традицією вважати, що їх було саме троє, бо у Біблії насправді згадано про три дари – золото, ладан і миро. Але це не означає, що мудреців було троє, їх могло бути четверо, п’ятеро чи й більше.

     У Біблії сказано, що зірка зупинилась над яслами

     Важко знайти Різдвяний вертеп без зірки, яка світить над яслами. Це, без сумніво дуже гарний і дуже сентиментальний символ. Проблема лише у тому, що про це немає згадки у жодному Євангелії. Волхвам була дана зірка, яка привела їх у Єрусалим (Мт. 2:1-2), а потім у Вифлиєм, де вони і знайшли Новонародженого. Цар Ірод видав наказ убити всіх хлопчиків в околиці молодших 2 років. А це означає, що Ісус був у Вифлиємі вже деякий час, тому ані мудреці, ані зоря не стояли і не висіли над яслами в ту ніч, коли був народжений Ісус.

     Біблія оповідає, що Ісус народився у хліві

     Усі різдвяні вертепи зображають який-небудь хлів, а навколо Ісуса – тварин. І це знову ж таки припущення, бо у Біблії про це не згадано. Сказано, що Ісуса Марія поклала в ясла, бо ніде не було місць (Лк. 2:7). Легко припустити, що Син Божий народився у хліві, бо згадуються ясла. Ясла – це годівниця для тварин. Однак її широко використовували і всередині дому, оскільки сім’ї спали на верху, впускаючи тварин у дім, щоб ті не замерзли вночі.

     Біблія розповідає, що Ісус народився у нульовому році від Різдва Христового

     Ми ведемо відлік часу від Різдва Христового. Однак у Євангелії від Матея йдеться про те, що Ісус народився у часи правління Ірода. Більшість істориків вважають, що Ірод помер у 4 році до н.е., тобто до Ріхздва Христового. Навряд чи Ірод міг дати указ про вбивство хлопчиків після своєї смерті. Тому найімовірніше рік народження Ісуса – це 4-6 р до н .е.

     Адаптація Тетяни Трачук

      

     Читай також

    • Рука Богородиці у деяких іконах має прихований сенс
    • Отець Михайло Станчишин: «Нам вельми бракує глибокої зустрічі з Христом у Різдві»
    • Де ти шукаєш цей Дім хліба – Вифлеєм?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)